Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw mar 09, 2017 5:34 pm

Napisze o książce która właśnie czytam ,naprawdę świetnie się przy tym bawiąc.Była już o niej tu mowa ,ale przypomnę bo naprawdę warto ją przeczytać.
BYŁ SOBIE PIES , cudowna książka.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » wt mar 07, 2017 6:58 pm

Obrazek

Znalazłem dziś ciekawa propozycję do przeczytania. I strasznej ochoty na tą książkę nabrałem. Książka o książce. :)
Przeczytajcie ,może i Was ten artykuł zachęci. :)
http://ksiazki.onet.pl/recenzje/ksiazka ... zja/02dvgw
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » śr lut 22, 2017 5:53 pm

Dziś nie będzie wielkiej literatury, ale będzie bardzo ciekawa literatrura.Co nie znaczy iż uważam, że ta wielka nie jest ciekawa.Z ostrozności procesowej napiszę jednak, że dziś będzie nieco inna literatura niż ta którą najczęściej tu polecam.

Nie z każdej literatury bowiem można się dowiedzieć, że około połowa reakcji chemicznych, jakie zachodzą w bananie, to te same reakcje, jakie zachodzą w nas.
Czyli nieco upraszczając, można powiedzieć że w połowie jesteśmy bananem.No, mogło być gorzej, prawda?

Obrazek

Krótka historia prawie wszystkiego
Bill Bryson
Tłumaczenie: Jacek Biedroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka


"Krótka historia" jest naprawdę o wszystkim. Bryson napisał książkę o tym, co go ciekawiło dosłownie w każdej dziedzinie nauki. Nie skupił się przy tym na przedstawianiu wiedzy, ale na pokazywaniu ludzi - odkrywców - opisywaniu ich charakterów i trudności, z jakimi zmagali się, pracując nad opus vitae. Książka nie jest ani pobieżna, ani banalna; intryguje, wciąga i zachwyca nieraz fenomenalnymi anegdotami. Talent literacki autora i jego wspaniałe poczucie humoru powodują, że wybaczamy mu nawet wałkowanie dziedzin tak odstręczających, jak geologia i taksonometria.

Książka wcale taka krótka nie jest, liczy ponad 500 stron. Świetna jest tu praca tlumacza i jego przypisy. Fatalna zaś wydawcy. Nie znam oryginału, ale w takiej książce aż się prosi
o jakies ilustracje. Tu nie ma ani jednej. Czyta się jednak bardzo fajnie, bo zamiast ilustracji jest sporo dobrego humoru.

Kupić można tu:
http://virtualo.pl/krotka_historia_praw ... =Ads4books
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » wt lut 21, 2017 2:19 pm

Obrazek

W końcu dostałem w swoje łapki książkę którą od jakiegoś czasu chciałem przeczytać.Włodzimierz Kalicki "ZDARZYŁO SIĘ". To zbiór reportaży z których część znam ,wcześniej ukazywały się w GW,a dokładnie w jej kolorowych dodatkach ,Magazyn i Duży Format.Autor jest dziennikarzem tej gazety.Opasłe tomisko,ponad 1100 stron.
Proszę bardzo ,otwieram na pierwszym rozdziale. :) 1 Stycznia 1962 r,poniedziałek "Mamy grać". Rozdział drugi 2 Stycznia 1979,wtorek "Nareszcie jest klęska"
I tak dalej kolejne dni ,inny tylko rok,miejsce i inne wydarzenie.Na każdy dzień coś nowego ,ważnego ,może doniosłego.Szkoda tej książki nie wziąć w ręce ,aż się prosi. :) Niestety nie umiem wstawić zdjęcia okładki ,a to czasem pomaga żeby gdzieś nie przeoczyć ,więc jeśli ktoś mógłby.... :)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » pt lut 17, 2017 4:14 pm

Czytam dzisiaj A.STASIUKA, a dokładnie książkę "Kucając".Książeczka jest mała ,niepozorna ,cienka i posiada ilustrację.Czyli jest trochę inna jeśli chodzi o szatę ,i jest zbiorem krótkich opowiadań.Dalej jest już jak to u Stasiuka,spokojnie ,łagodnie i refleksyjnie.Przyroda,zwierzęta i wszystko to co nas otacza jest tematem tych opowiadań.Wszystko napisane ładnym ,poetyckim jakby językiem.Jednak aby to dostrzec należy przystanąć,kucnąć....i już wiele można dostrzec.
Może ktoś wstawi okładkę.Dziękuję.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » śr lut 15, 2017 2:07 pm

Prowadź swój pług przez kości umarłych
Sam Wiliam Blake wspólnie z ze swoją wielbicielką, Janiną Duszejko, bohaterką powieści, podpowiedział Oldze Tokarczuk ten tytuł.
Spokój Kotliny Kłodzkiej zakłócają zgony kłusowników, a znana w okolicy nauczycielka Janina ma swoją teorię na temat mordercy...
Olga Tokarczuk w kryminale? I tak i nie...bo powieść to dość niekonwencjonalna, jak na tę autorkę, oczywiście. I na dodatek kryminał szybko przeradza się w thriller.
I jeszcze swój udział mają w tym gwiazdy, bo oprócz Blake`a fascynacją byłej specjalistki od mostów, a obecnie wiejskiej nauczycielki, jest astrologia.
Zderzenie astrologii z moralnością może doprowadzić do metafizyki. Zderzenie bohaterki z policją...a nie... żadnych spojlerów... :-P

Do Policji

Ponieważ nie dostałam odpowiedzi na moje poprzednie pismo, jakkolwiek według ustawy każdy urząd w kraju jest do takiej odpowiedzi zobowiązany w ciągu 14 dni, jestem zmuszona ponowić moje wyjaśnienia dotyczące ostatnich, wielce tragicznych wypadków w naszej okolicy i przedstawić tym samym pewne obserwacje, które rzucą światło na tajemniczą sprawę śmierci Komendanta i właściciela lisiej fermy Wnętrzaka.
...

Muszę zacząć od Biblii, w której zostało jasno powiedziane, że jeżeli Wół zabije kobietę albo mężczyznę, powinien zostać ukamienowany. Święty Bernard ekskomunikował rój Pszczół, który brzęcząc, przeszkadzał mu w pracy. Pszczoły miały też odpowiedzieć za śmierć Człowieka w Wormacji w 846 roku. Tamtejszy sejm skazał je na śmierć przez uduszenie. W 1394 roku we Francji Świnie zabiły i zjadły dziecko. Maciora została skazana na powieszenie , ale jej sześcioro dzieci oszczędzono, biorąc pod uwagę ich młody wiek. W 1639 roku we Francji, w Dijon sąd skazał Konia za zabicie Człowieka. Były sprawy nie tylko o Morderstwo, ale także o przestępstwo przeciw naturze. I tak w Bazylei w 1471 roku odbył się proces przeciwko Kurze, która znosiła dziwnie jaskrawe jajka. Została skazana na śmierć w płomieniach, jako pozostająca w konszachtach z diabłem. Tu muszę dodać od siebie, że ograniczenie umysłowe i okrucieństwo ludzkie nie zna granic.


Ja muszę dodać od siebie, że całkowicie się z Janiną Duszejko zgadzam.A zwykle trudno mi było o porozumienie z nauczycielami...
Namawiam też do przeczytania książki, jest tam też sporo zabawnych sytuacji i czyta się to...no czyta się... a jeśli ktoś nie chce czytać, to jest Pokot, czyli kino...

Obrazek

Prowadź swój pług przez kości umarłych
Autor:Olga Tokarczuk
Wydawca:Wydawnictwo Literackie


Kupić można tu:

http://www.publio.pl/prowadz-swoj-plug- ... oda_150217
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pn lut 13, 2017 9:20 am

Pewnego dnia dotarło do mnie, że te ciepłe, piskliwe kulki smrodku tarzające się dookoła mnie to moi bracia i siostry. Byłem tym odkryciem głęboko rozczarowany.
Mimo że mój wzrok wyostrzył się jedynie na tyle, że byłem w stanie rozpoznać niewyraźne formy w promieniach światła, wiedziałem, że ten piękny i duży kształt o boskim,
długim języku to moja matka.
Domyśliłem się tego, kiedy uderzył mnie podmuch zimnego powietrza – to znaczyło, że Mamy nie ma, że dokądś poszła, natomiast powrót ciepła oznaczał porę karmienia.
Często było tak, że aby dostać się do sutka, musiałem odepchnąć pyszczek należący, jak już wówczas wiedziałem, do kogoś z rodzeństwa, próbującego dosłownie wygryźć mnie
z należnego mi przydziału mleka, co było bardzo irytujące.

Gdyby Jeremy Clarkson urodził się psem, na pewno tak zaczynałaby się jego autobiografia. Ale nie o nim dziś...

Na ekrany wchodzi film Był sobie pies a ja zaanonsuję tu książkę na podstawie której ten film powstał.

Obrazek Obrazek

przepełniona pogodą ducha i nieodpartym urokiem opowieść o wiernym psiaku, który za cel życiowy postawił sobie wpajanie ludziom znaczenia miłości i lojalności. Główny bohater książki to bezdomny kundelek, który szybko kończy swój smętny żywot. Jednak zaskakującym zrządzeniem losu odradza się w postaci ślicznego złotowłosego szczeniaczka. Jego życie nabiera sensu, bowiem trafia pod opiekę miłośnika zwierząt – wesołego ośmiolatka Ethana. Chłopiec nawiązuje z Baileyem niezwykłą więź, która łączy ich na zawsze i uczy wzajemnej miłości i szacunku.

Kiedy Bailey dożywa starości czuje się spełniony. Wkrótce odchodzi z tego świata z poczuciem, że wypełnił swoją misję. Jednak to jeszcze nie koniec… Ku swojemu osłupieniu ponownie odradza się w postaci kolejnego psa. Czy jeszcze spotka Ethana?

Ta książka dostarcza nam przebłysk tego, co widzą i myślą psy. Dzięki temu zmienia nasze podejście do futrzanych przyjaciół raz na zawsze.
– „Guidepost”


Autor: Cameron W. Bruce
Wydawnictwo: Kobiece

Warto poszukać w księgarniach i warto wybrać się na film. Oto trailer polskiej wersji filmu:

https://youtu.be/wfkCBemxS34
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » ndz lut 12, 2017 6:50 pm

Jean -Christophe Grange ,niech fani kryminałów sięgną po jego książki.Jest ich kilka,a niektóre zostały sfilmowane.
Trafiłem na niego kilka lat temu,ale wczoraj wpadła mi łapki jego chyba najnowsza książka.Fajnie pisze człowiek ,dobrze się czyta.I te kryminały są inne niż skandynawskie,polskie czy amerykańskie.Ja właśnie czytam LONTANO. Kiedyś przeczytałem Imperium Wilków, Przysięga otchłani,Purpurowe rzeki.
Imperium Wilków zostało przeniesione na ekran ,a główna role zagrał Jean Reno.
I znów prośba ,wstawi ktoś okładki? Dzięki.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw lut 09, 2017 1:22 pm

Żyję nie tylko przygodami detektywa Kowalskyego.
Wojciech Nowicki "SALKI' ,właśnie będę zaczynał czytać.Powiem wam ze dużo sobie po tej książce obiecuje , jak i po następnej czekającej w kolejce.
Co to za książka? "Każdy szczyt ma swój Czubaszek" .Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem.Tak ,to będzie prawdziwa przyjemność.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nosferatu997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 3:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 48 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: nosferatu997 » czw lut 02, 2017 4:23 pm

Nowy Bookrage :) Tym razem książki Jakuba Ćwieka, czyli fantastyka :)

http://bookrage.org/
Cośtam.

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości