Testy obiegówki - Aroma Sense

Specjalna salonowa sofa dla firmy Vapelab
Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1158
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podzięk.: 623 razy

Postautor: VapeLab » 22 sty 2020, 22:53

I na tym chyba walkę skończymy czym jest Myrtille, czy jak to dziadostwo się pisze :P
Mi chodziło bardziej o to, że nie mogę dopasować tego do niczego co znam i dlatego zaczynam się pocić i myśleć, a to drugie w tym kraju jest obecnie na cenzurowanym :-D

Awatar użytkownika
Madzia
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 3330
Podziękował: 11776 razy
Otrzymał podzięk.: 2796 razy

Postautor: Madzia » 22 sty 2020, 23:30

Ja dzisiaj bez obrazków, bo ich nie lubicie. :P
Tego Myrti.. coś tam nie próbowałam, ale nie jest to jedyny jak widać smak, który siebie nie przypomina..
Dzisiaj w moim parowniczku wylądował Exotic Mix. Według opisu miał być ananas i mango..
W zapachu owszem, można wyczuć oba owoce.. Lecz w smaku liquidu jest głównie mango i coś jeszcze, ale to nie jest ananas.. Natomiast już na wydechu, sama chmurka pachnie znowu ananasem. Jakie to skomplikowane.. :ojej:
W sumie nie ma co drążyć, bo aromat jest bardzo przyjemny. Lekko słodki, nie gryzie, nie męczy. Idealny na codzienne chmurzenie. Bardzo mi smakuje. :wesola:

Oczywiście użyłam zalecanego stężenia - 15%.
Testowałam na moim ukochanym od niedawna True MTL. Grzałka nie wiem jaka to jest, to ta z zestawu z pudełeczka, ale to jakiś Clapton. 0,85Ω /17W

Polecam, świetny smak. :db:
Obrazek
Jeszcze będzie przepięknie...
Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: VapeLab » 23 sty 2020, 00:04

@
Awatar użytkownika
Madzia
Podziękował za test kolejnego :) Ja miałem tutaj na odwrót, mi ananas zaginął w całości, ale ze względu na sprzeczki, nie będę dalej komentował tego :-D
Ale zawsze możesz dołożyć cegiełkę do opinii o Myrtille przy okazji, ciekawe czym jest on dla Ciebie, chociaż mam wrażenie, że ma w sobie złe moce bo wszyscy się kłócą przy nim :diabel:
Awatar użytkownika
azael
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 106
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podzięk.: 91 razy

Postautor: azael » 23 sty 2020, 07:51

No to frugo dalej...

Mure Myrtille - ...żartowałem, już było. A i ze mną się nikt nie kłócił. :P

Peche - miałem pH? :) Wg. słownika brzoskwinia ale i rybołówstwo. Autor(ka) zapewne nie mogła się zdecydować i wyszło coś pośrodku. Zabijcie mnie nie mam pojęcia co to może być.

Pasteque - podobno arbuz... a dla mnie to skóra żywcem zdarta z White Bishop'a, a że ten drugi to jeden z moich ulubieńców, to ląduje na mojej obserwacyjnej liście Aroma Sense. BTW, ktoś obiecał mi White Bishopa w tym tygodniu. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
E-Styx
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 322
Podziękował: 146 razy
Otrzymał podzięk.: 119 razy

Postautor: E-Styx » 23 sty 2020, 08:55

Chyba telepatia, bo ja wczoraj wieczorem również, tak jak @
Awatar użytkownika
Madzia
sięgnąłem po Exotic Mix. Wrażenia mam dosyć zbliżone, ale wielką zagadką jest dla mnie, jak można użyć tego aromatu w zalecanym stężeniu i nie paść :)

====================================

Exotic Mix - wg producenta: mango, ananas
Zalecane dawkowanie: 15%

Testowane:
Atty RDA, fused clapton Ni80, 0,46 oma, 27W
Płyn: 50/50 VG/PG

Stężenie 15% - niewapowalne
Stężenie 10% - da się na upartego, ale dla mnie jest jeszcze wyraźnie za duże
Stężenie 7 %:

Po otwarciu długo leżakującej butli zapach intensywny, ciężki, bardzo naturalnie owocowy, z wyraźną dominacją mango. Po chwili osłabia się, staje się lżejszy i ustępuje nucie ananasa. Minimalnie chemicznego, ale przyjemnego. Zakroplenie nośnika nie przeraża - brak barwników, płyn praktycznie przezroczysty.
Na uzyskany smak nasunęło mi się określenie: sinusoida przesunięta w fazie. Startujemy od słodyczy, chwilę potem od bardzo dojrzałego i smakowitego mango, które się intensyfikuje. Zaraz później mango zaczyna się nieco osłabiać i pojawia się to niezidentyfikowane, ale równie smakowite "coś", co również wyczuła Madzia. Mango dalej słabnąc ujawnia wzrastający, słodziutki, ale nieco kwaskowaty ananas, który nasila się i całość kończy się nim jako dominującym. Z tyłu podniebienia pozostaje praktycznie niewyczuwalne, przyjemne mrowienie. Podejrzewam, że to właśnie od ananasa, bo bardzo podobne wrażenie miałem po tym owocu wyprodukowanym przez inną firmę.
Exotic Mix w odbiorze oceniam całkiem wysoko. Bardzo słodki (ale bez wyczuwalnego słodzika), bardzo owocowo-dojrzały, z elementami kwaskowatości, nieco zaskakujący ukrytymi i znienacka pojawiającymi się akcentami. Bez słodzika, chłodzika i tego typu śmieci. Jest naprawdę dobrze.

Swoją drogą mam wrażenie, że to tajemnicze "coś" pojawiło się też chwilowo w Mure Mirtille. I albo jest to charakterystyczna cecha mango od AS, którego istnienie sugerowałem w dyskutowanym MM, albo jest to tajemniczy, uzależniający nasze kubki smakowe składnik, dodawany z premedytacją do obydwu aromatów przez te kobiety, co złymi są. Może nawet także do innych, których jeszcze nie zdążyłem przetestować. Albo mi się wydaje i żadnej cechy wspólnej między tymi dwoma aromatami nie ma. Nie zmienia to faktu, że obydwa degustacyjnie dały mi dużo przyjemności :)
Obecnie katowane: El Cabrón + Pegasus 70W, Engine + Defender 200W, Engine Nano + TOO
"Właśnie odkryłem, że w kontaktach z ludźmi przydaje się solidna, dębowa decha"
Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: VapeLab » 23 sty 2020, 09:30

@
Awatar użytkownika
azael
To jest brzoskwinia :-D Mi ona przypomina tę ze starej Liqua Ritchy. Kiedyś lubiłem ten owoc, dzisiaj po zalaniu raz parownika odkładam i czekam jak znów mi się zachce...
A jeśli chodzi o Białego Biskupa to historia jest nawet ciekawa. Ogólnie Szwaby poleciły mi nową hurtownię i sklep zarazem:
https://www.damfastore.de/zubehoer/dampfstaender/ - fajne mają te "stendy" tak btw.
No i właśnie, dwa dni 5 różnych osób od nich wystawiało mi fakturę i każdej osobie musiałem tłumaczyć, że czekam na fakturę nie dlatego, że jestem psychopatą, ale
dlatego, że systemowo wysyłają tylko po swoim kraju, Austrii i Szwajcarii, więc musieli mi koszty wysyłki naliczyć. Oczywiście w takim przypadku muszę wybierać metodę
Vorkasse, na tradycyjny przelew a później czekać na papiur. Dramat się stał dopiero wtedy jak im napisałem, że płacę PayPalem, dopiero 4 osoba z tych wszystkich wystawiających
ogarnęła co się dzieje :facepalm: Mam nadzieję, że jutro paka dojdzie DHLem do mnie, albo się załamię... Ale potwierdzam plotki - wszystko zamówione, ale co się człek nawk.....

@
Awatar użytkownika
E-Styx
I widzisz, ja podaję stężenia jakie producent zalecił a później wszyscy mnie gonią, że za duże albo coś :-D Jak żyć? Mi akurat duże stężenia pasują, ale nie każdemu zresztą muszą, więc cóż, musisz się przyzwyczaić, że co złego to nie ja, tak mi zalecił twórca :P Za to widzę, że odnalazłeś tajemniczy składnik X, więc albo to jest kokaina albo arszenik, zależy jaką wersję wybierasz. :P
pioter994
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 9
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 25 razy

Postautor: pioter994 » 28 sty 2020, 21:44

No to i moja kolej narazie przetestowane :
Pasteque zalecane stężenie 10%. Testowane na Ammit Dual, Fused Clapton 0,18oma, bawełna muji niewybielana.
Mega. No po prostu mega. Jak na razie najlepszy arbuz ze wszystkich aromatów jakie miałem. Wyraźny w zapachu przypomina te gumy kulki o wyglądzie arbuza i w sumie tak też smakuje. Nic dodać nic ująć. Must have jak wejdzie :)
Kolejny Peche ta sama konfiguracja zalecane 15%, i poszło do zlewu .
Kompletnie niewapowalne dla mnie w tym stężeniu. Zapach co prawda ładny brzoskwiniowy. Smak chemiczny. Bardzo słabo brzoskwiniowy. Obniżamy stężenie do 7% i czekamy.
Kolejne Redmix testowane na Recurve Dual, bawełna Evan, grzałki kanthal D 0,3mm 0,22oma. Zapach ciekawy zachęcający, malinowo jeżynowy. Pierwszy buch i jest chłodzik. Taki jakiego jeszcze nie czułem. Drugi, trzeci i chłodzik schodzi na dalszy plan. Przebijają się owoce trochę jeżyny delikatna malina i ... czekamy na więcej. Dopiero zalane :) potrzebuje czasu .
W między czasie zalewam właśnie Lemoni do Ammita więc niedługo dam znać. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: VapeLab » 28 sty 2020, 23:21

@
Awatar użytkownika
pioter994
Ja klasycznie na wstępie wspomnę oczywistą oczywistość - od sugerowanych stężeń ręce umywam a zwłaszcza jak zamieściłem dowód fotograficzny wyżej. :-D
Jeśli chodzi o brzoskwinię, to na prawdę ciężko dorwać dobrą, wszystkie smakują sztucznie i jedyna, która coś tam wnosi z obecnie istniejącej w sklepie to Peche Hibiscus od Sun Tea, tylko szkoda, że jest to pogromca grzałek. :bec:
Co do arbuza, to przyznam szczerze, że mi nie podszedł, ale standardowo - nie musimy się ze wszystkim zgadzać. :brawo:
pioter994
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 9
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 25 razy

Postautor: pioter994 » 28 sty 2020, 23:27

@
Awatar użytkownika
VapeLab
każdy ma inny gust i poziom zmysłu myślę że jeden lubi ogórki drugi pomidory . Każda opinia jest subiektywna i indywidualna a wydaje mi się że chodzi tu o to żeby każdy znalazł coś dla siebie ewentualnie jak wszyscy skwituja że coś jest bee to chyba takie jest. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: VapeLab » 31 sty 2020, 21:34

@
Awatar użytkownika
pioter994
Nawet dla czegoś co jest blee dla wszystkich, znajdzie się jakaś mniejszość, która uwielbia to. :P Tutaj nie ma równania zero jedynkowego. :)

Wróć do „Vapelab w Salonie”