Ustawa o podatku akcyzowym do zmiany?

Specjalna salonowa sofa dla firmy Inawera
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Ustawa o podatku akcyzowym do zmiany?

Postautor: WE514 » śr gru 02, 2020 3:24 pm

Nic w tym temacie nikt nie zrobi, jest Nas za mało i żadne gdybanie nie pomoże.
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4558 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Ustawa o podatku akcyzowym do zmiany?

Postautor: Tenmen » śr gru 02, 2020 3:15 pm

Ile jest osób w Salonie, u których średnie dzienne zużycie płynu do e-papierosów wynosi 3 ml ?
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1967 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Ustawa o podatku akcyzowym do zmiany?

Postautor: Robson » śr gru 02, 2020 1:11 pm

„Palenie” e-papierosa polega na wdychaniu aerozolu powstałego dzięki podgrzaniu specjalnego płynu (e-liquidu) do temperatury około 200℃. Aerozol zawiera nikotynę, związki toksyczne podobne do tych zawartych w dymie papierosowym oraz różne aromaty.


a dalej już o IQOS:

Dzięki temu wydziela się znacznie mniej niż w tradycyjnych papierosach substancji szkodliwych i potencjalnie szkodliwych. W trakcie podgrzewania powstaje aerozol, którym inhaluje się palacz. W jego skład wchodzi nikotyna w dawce identycznej jak w przypadku papierosa, co zaspokaja „głód nikotynowy”. Co ważne, w aerozolu z IQOS nie ma tzw. substancji smolistych („tar”) – te są skutkiem spalania tytoniu w wysokich temperaturach, do których w IQOS nie dochodzi.


Czyli albo mnie oszukiwaliście razem ze Starym Chemikiem albo materiał sponsorwany, bo redaktorek nie ma pojęcia o czym pisze. ;) :lol:

EDIT: ooo, @
Awatar użytkownika
Krasnal45
jak to zrobiłeś, że wciąłeś się przede mnie prawie z tym samym? ;) :D
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Ustawa o podatku akcyzowym do zmiany?

Postautor: Krasnal45 » śr gru 02, 2020 1:05 pm

Dwa fragmenty mogące naprowadzić "o co chodzi":
„Palenie” e-papierosa polega na wdychaniu aerozolu powstałego dzięki podgrzaniu specjalnego płynu (e-liquidu) do temperatury około 200℃. Aerozol zawiera nikotynę, związki toksyczne podobne do tych zawartych w dymie papierosowym oraz różne aromaty.

Co ważne, w aerozolu z IQOS nie ma tzw. substancji smolistych („tar”) – te są skutkiem spalania tytoniu w wysokich temperaturach, do których w IQOS nie dochodzi.

Rozważania i dywagacje na temat akcyzy, to tylko temat poboczny i tak poplątany, żeby i tak nikt nic z tego nie wiedział.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Ustawa o podatku akcyzowym do zmiany?

Postautor: Tommy Black » śr gru 02, 2020 12:52 pm

Z tego artykułu:

– Co innego wypić butelkę piwa, co innego wódki, a co innego spirytusu. Więc jeśli coś jest bardziej skoncentrowane i daje silniejsze efekty przy mniejszej objętości, to powinno być bardziej dociążone podatkiem – klaruje główny ekonomista KIG. Jego zdaniem wysokość akcyzy od płynów i wkładów do e-papierosów i podgrzewaczy tytoniu powinna być raczej liczona w oparciu o moc jednostki, której są odpowiednikiem, np. paczki papierosów, którą się wypala, aby uzyskać określony efekt.


Bardzo ciekawe. Moc jednostki = paczka papierosów ergo 1 jednostka = 1 paczka papierosów. W skrócie pp.
Czyli mój liquid o mocy 3 mg nikotyny ma de facto moc 3 pp? Czy może, ja pacholę matematyczne, źle liczę i mój liquid ma moc 0,3 pp?

Sam adres czyli Wprost, już determinuje sens tego co tam napisane, tak na marginesie...
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Ustawa o podatku akcyzowym do zmiany?

Postautor: Krasnal45 » śr gru 02, 2020 12:43 pm

Nie mam pojęcia jaki miał cel autor tego artykułu i do kogo właściwie jest on skierowany. Jedno jest pewne, nie ma on najmniejszego pojęcia o temacie EIN, a sam artykuł to jedno wielkie pomieszanie systemów otwartych, zamkniętych, podgrzewaczy i diabli wiedzą czego jeszcze.
Za dużo tam jest zdań i określeń wywołujących tylko uśmiech politowania na twarzy.
inawera pisze:Zaznaczam że jest on napisany tak że nie mogę definitywnie stwierdzić czy autor tego tekstu jest mniej czy bardziej nam przychylny.

Dokładnie tak.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
inawera
Sponsor
Sponsor
Posty: 154
Rejestracja: śr cze 17, 2015 9:17 am
Lokalizacja:
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 317 razy
Płeć: nieokreślona

Ustawa o podatku akcyzowym do zmiany?

Postautor: inawera » śr gru 02, 2020 12:34 pm

Otrzymałem dzisiaj link do artykułu o podatku akcyzowym.
Niniejszym dzielę się z wami artykułem.
Zaznaczam, że jest on napisany tak, że nie mogę definitywnie stwierdzić czy autor tego tekstu jest mniej czy bardziej nam przychylny. Dlatego też ocenę zostawiam wam drodzy salonowicze.

https://biznes.wprost.pl/firmy-i-rynki/10389579/akcyza-na-wklady-z-plynem-do-e-papierosow-do-zmiany.html

Wróć do „Inawera w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości