Inawera czyli bazy i aromaty

Specjalna salonowa sofa dla firmy Inawera
inawera
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 93
Otrzymał podzięk.: 212 razy

Postautor: inawera » 15 maja 2019, 13:34

snerta pisze:Przecież niemalże każda platforma sprzedażowa posiada opcję łatwej integracji z systemami typu Subiekt, tylko trzeba za nią zapłacić. Shoper i Subiekt to żaden problem, żadna filozofia i żadne wielkie wdrażanie. Na stronie Shopera jest świetny instruktaż całego procesu, w kilku odcinkach - takie to skomplikowane. Tutaj po prostu jakoś wytłumaczyć się trzeba z braku chęci do uporządkowania strony. Chociaż, im dłużej o tym myślę, tym bardziej prawdopodobne wydaje się być, że to jednak brak chęci do nabycia odpowiedniej wiedzy, chociażby po to, żeby nie przepłacać i nie dać się robić w balona. Mój szef zapłacił okrągłego tysiaka za wrzucenie darmowego skryptu forum, PHP by Przemo, gdzie firma informatyczna robiła to od listopada do końca stycznia, a przecież takie uruchomienie zajmuje 15 min. mojej skromnej osobie, która nie ma z tym na co dzień do czynienia.

Skoro wrzucenie czystego skryptu forum może trwać 4 miesiące i wszyscy łykają tłumaczenie, że to okropnie skompilowany proces, to dlaczego by nie współpracować z firmą, która ma tylko 21 opóźnienia w myśleniu?

Na szczęście, Panie Irku, ma Pan nas - klientów niemalże doskonałych, którzy w tym właśnie momencie chcą uchronić Pana przed kosztami i uświadomić, że do zintegrowania platformy sprzedażowej i Comarcha czy Subiekta, nie trzeba żadnej wydumanej firmy informatycznej, a wystarczy trochę samozaparcia, które z pewnością nie odchudzi portfela. :)

Dziękuje za informacje.
Pokaże ją "orłom informatykom" jak tylko przyjdą na kolejną prezentacje.
Jakby co liczę na pomoc.
Pozdrawiam.
Irek.

Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 191
Otrzymał podzięk.: 132 razy

Postautor: salto » 15 maja 2019, 14:22

A jakby Cię zamknięte programy typu ERP zaczęły kiedyś denerwować, np. niekompatybilnością lub brakiem perspektyw, to jest kilka otwartych platform, np. odoo**. Poniżej filmik pokazujący to, ile faktycznie pracy (i jakiego typu to praca) wymaga zrobienie sklepu na tego typu platformie:
https://youtu.be/351Da7Qx0IQ

Tyle, że wymiana programu ERP w firmie na inny, jest kłopotliwa.

** który ma polską wersję językową.
snerta
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 113
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy

Postautor: snerta » 15 maja 2019, 14:28

Jeśli będę w stanie pomóc, bardzo chętnie to zrobię, proszę jednak mieć na uwadze, że tę część wiedzy zdobyłam przy okazji, na co dzień zajmuję się SEO dla e-commerce, stąd jako-taka użytkowa znajomość platform sprzedażowych, przy których pracuję. Znam to od strony praktycznej, umiem skorzystać z gotowych rozwiązań i wiem, jak to powinno wyglądać, nie jestem jednak w stanie stworzyć nic autorskiego, bo znam tylko podstawy PHP czy CMMS. Ale to tak tylko gwoli ścisłości, co do szybkiej możliwości zintegrowania np. Shopera i Subiekta mam absolutną pewność.
"Najłatwiej zaprzyjaźnić się z mężczyznami, gdy od początku twierdzą, że kochają inne kobiety. Można wtedy z nimi - nazwijmy to - bezpiecznie porozmawiać."
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 462
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 210 razy

Re: Inawera czyli bazy i aromaty

Postautor: krisIs » 16 maja 2019, 06:38

Irku, WooCommerce, Magento, PrestaShop i 90% innych gotowych rozwiązań na rynku.
Najgorzej wybrać sobie coś, co firma sama od zera robi.

Aktualnie sam dla klienta robię sklep na WooCommerce, gdzie będzie integracja z SubiektGT :)
Jest to jedynie dodatkowy koszt i parę godzin konfiguracji.
inawera
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 93
Otrzymał podzięk.: 212 razy

Postautor: inawera » 16 maja 2019, 11:50

Wczoraj skontaktowaliśmy się z firmą "Shoper". Pierwsze problemy to czy uda się połączyć sklep internetowy z Subiektem. Nie robili tego jeszcze. Zawsze łączą Subiekta ze sklepem.
Ale najważniejsze jest to że wydają się być uczciwą firmą. Najpierw mamy im umożliwić wgląd na serwer. Oni coś tam sobie posprawdzają a potem określą się czy są w stanie spełnić nasze oczekiwania. Początek zrobiony. Jak się uda to kamień z serca.
Wszystkim życzliwym serdecznie dziękuje.

Wróć do „Inawera w Salonie”