Sugerowane dawkowanie aromatów Inawera

Specjalna salonowa sofa dla firmy Inawera
eSCe
Płeć: nieokreślona

Sugerowane dawkowanie

Postautor: eSCe » czw lis 28, 2019 10:31 pm

Zakładając, że 1 ml to około 30-36 kropel, to ja na 120 ml daję daję 3,3 - 3,6 ml (3%) aromatu, czyli jakieś 110 do 120 kropel i liquid wychodzi dość intensywny jak dla mnie i jest to stężenie sugerowane przez Inawerę przy aromatach, tutaj znajdziesz potrzebne informacje: http://www.inawerawinkel.com/?i=pl.

Póki co tylko jeden aromat przesadziłem i była to wiśnia, jest dość intensywna (2% jest okej) więc jak załóżmy przesadzisz to dolej bazy np 5 czy 10 ml w zależności w jakich butelkach mieszasz. Miesiąc czekania to przesada, smak taki jaki ma być będzie po około 1,5 tygodnia może do dwóch, najgorzej jest testować w pierwszym tygodniu bo wtedy smak się zmienia z dnia na dzień bo się wszystko przeżera. Zacznij od 3%, odłóż na ten czas i wtedy odlej sobie trochę i testuj czy ci odpowiada, jak nie dodaj aromatu bądź bazy. Jak napisali inni każdy ma inne kubki smakowe i jednemu odpowiada inna dawka niż drugiemu - nie ma złotego przepisu. Zacznij od sugerowanej dawki i testuj.

Nie panikuj z tą akcyzą, to nie jest tak, że wejdzie z dnia na dzień, niczym sklepy się przygotują, nalepią ją na butelki, itp to minie trochę czasu - zdążysz zrobić zapasy.
cukinia
Waperka
Waperka
Posty: 212
Rejestracja: czw paź 24, 2019 12:11 pm
Lokalizacja: POZNAŃ
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Kobieta

Re: Sugerowane dawkowanie

Postautor: cukinia » czw lis 28, 2019 9:45 pm

Może napiszę od początku jak to było z moimi samogonami. Wapuję od września. Na początku kiedy całe to wapowanie[emoji846]zaczęło mnie pozytywnie nakręcać wymyśliłam sobie, że pasuje mi mieszanka burley z truskawką i kawa z wiśnią. Poszłam więc do sklepu (nie miałam wtedy wiedzy, że Pani nie wapuje i nigdy nie wapowała[emoji52]). Kupiłam stosowne produkty w tym nikotynę i sprzęt. Pani wytłumaczyła mi, że na 100ml bazy należy dać buteleczkę aromatu. Mnie ta teoria wydawała się logiczna. Porobiłam więc mieszanki i 2 tygodnie później oczy wyszły mi z orbit[emoji15] Płyny do wc, butelki do kosza. Łatwo policzyć ile wydałam, pykam 6mg.

Potem zaczęłam czytać. Forum inawera, strona inawera, inawerawinkiel, zielone forum, stronę z przepisami i Salon[emoji846]. Zaczęły się rozbieżności. Ludzie faktycznie mają nie tylko różne kubki, ale i cierpliwość co do dojrzewania. Stąd pojawiają się niekiedy nieprawidłowe informacje.

Sama oczywiście już próbuję coś działać i mogę się nawet podzielić za jakiś czas wiedzą. Na pewno winogrono 10kr, czarna jagoda 10kr było za słabo więc teraz stoi 13 (rozumiem, że po dokropleniu znów czekam miesiąc). Ogólnie produkuję już około 400ml różnych mieszanek, z czego 250 zrobiłam dziś.

Co do miarki. Am4a 7 kropli barwa jasna, 8 kropli już ciemniejszy kolor. Tak więc wolę pozostać wierna kroplom.

Na koniec przyznam się, że z powodu akcyzy panikuję i chcę sobie zrobić roczny zapas, stąd luty w sensie początku produkowania już tylko ulubionych (zakładam, że rynek coś wymyśli jednak, żeby było nadal opłacalne wapowanie).

I dlatego zapytałam na Kanapie producenta, ponieważ wyszłam z założenia, że od niego mogę dostać informację z których mogliby też korzystać inni.



Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Sugerowane dawkowanie

Postautor: Maciejko » czw lis 28, 2019 8:16 pm

Droga @cukina. Jeżeli masz na uwadze ekonomię i czas to nie widzę sensu prowadzić tak szeroko zakrojonych poszukiwań sugerowanych stężeń. Gdybyś od momentu założenia tego wątku i innych, zrobiła kilka próbek z różnymi stężeniami, to w zasadzie już niedługo można było by ich spróbować

Dla mnie podawanie komuś stężenia jest bez sensu. Podam Ci prosty przykład, na podstawie aromatu Heisenberg od Vampire Vape. Na Forum są osoby, dla których 5% wspomnianego aromatu to już taka bardzo wysoka, górna granica. A jest też jedna osoba w mojej postaci (no, może dwie - panie Piotrze pozdrawiam :beer1:), która stosuje stężenie 16,7%. Czyli ponad trzy razy więcej.

Kwestia czasowa jest też taka, że ktoś Ci powie jedno dawkowanie, ktoś inny drugie, a ktoś inny trzecie. Zrobisz liquidy na tej podstawie, odczekasz, a potem się okaże, że jest do niczego. I czas zmarnowany. Prościej jest pomieszać samemu, kilka różnych stężeń. A potem w razie czego wzmocnić albo rozcieńczyć. To naprawdę nie jest jakiś rocket science. Każdy ma inne kubki smakowe. Każdy inaczej to odczuwa. Dla jednego dobre będzie 8%, a drugi powie, że 3% to jest maksimum.

W nawiązaniu także do tego, że koniecznie musisz mieć dawkowanie w kroplach. Kropla to nie jest jednostka miary. Każda kropla to inna kropla. Nie chcesz wydawać pieniędzy na akcesoria do mieszania? Koszt strzykawki w aptece to kilkanaście/kilkadziesiąt groszy. To nie jest wydatek. A strzykawek nikt nie broni umyć i używać wielokrotnie. A wtedy możesz korzystać ze stężenia procentowego, które, moim zdaniem, jest lepsze i bardziej uniwersalne.


Pozdrawiam. :friends:
cukinia
Waperka
Waperka
Posty: 212
Rejestracja: czw paź 24, 2019 12:11 pm
Lokalizacja: POZNAŃ
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Kobieta

Re: Sugerowane dawkowanie

Postautor: cukinia » czw lis 28, 2019 7:46 pm

Kto pyta nie błądzi [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sugerowane dawkowanie

Postautor: iron64 » czw lis 28, 2019 6:37 pm

Nie tylko najlepsza, a jedyna to droga.
Obrazek
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Sugerowane dawkowanie

Postautor: kaper » czw lis 28, 2019 2:07 pm

@
Awatar użytkownika
cukinia

Nikt gotowych rozwiązań Ci nie poda, sama musisz dojść do tego jakie stężenie będzie Ci odpowiadać. Zauważ że wszędzie piszą "sugerowane"
Zrób sobie po prostu próbki o różnych stężeniach, odczekaj i smakuj, to jest najlepsza droga ;)
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sugerowane dawkowanie

Postautor: venom_666 » czw lis 28, 2019 2:06 pm

Dawkowanie zalecane nie zawsze odpowiada gustom i kubkom smakowym odbiorcy. Będziesz miała napisane 3-6% i co wtedy ?? górna granica to dwa razy więcej niż dolna...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
cukinia
Waperka
Waperka
Posty: 212
Rejestracja: czw paź 24, 2019 12:11 pm
Lokalizacja: POZNAŃ
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Kobieta

Re: Sugerowane dawkowanie

Postautor: cukinia » czw lis 28, 2019 1:39 pm

Stoi na przeszkodzie ekonomia i czas. W lutym planuje zrobić zapas większy i do tego momentu chciałabym znaleźć swój numer 1, 2 i 3[emoji6]

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sugerowane dawkowanie

Postautor: iron64 » czw lis 28, 2019 12:37 pm

A co stoi na przeszkodzie sprawdzić samemu inne dawkowanie? Zawsze tak wszystkiego mocno się trzymasz?
A co do chery, zwróć proszę uwagę, że jest koncentrat i zwykły aromat.
Obrazek
cukinia
Waperka
Waperka
Posty: 212
Rejestracja: czw paź 24, 2019 12:11 pm
Lokalizacja: POZNAŃ
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Kobieta

Re: Sugerowane dawkowanie

Postautor: cukinia » czw lis 28, 2019 10:56 am

Na pewno lista w jakiejś części może być dobra wskazówką, nadal jednak nie wyczerpuje tematu i jak piszą tamtejsi forumowicze jest nieaktualna.
Dodatkowo są rozbieżności np. Pozycje kolejno 25 i 26:
Cherry 6-10 kropli na 10ml

Cherry 3-6 kropli na 10ml



Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Inawera w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości