Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Specjalna salonowa sofa dla firmy Inawera
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: kociol21 » pn kwie 10, 2023 11:39 am

Ja po raz pierwszy od chyba 10 lat sięgnąłem po produkty Inawery i zamówiłem kilkanaście aromatów.

W zasadzie większość jest brandowanych jako Flavorika, ale to to samo.

Pierwsze (i drugie, ale o tym zaraz) wrażenie negatywne. Po pierwsze aromaty pakowane w zgrzewany blister, który jest trudny do otwarcia bez nożyczek, a do tego bardzo nieekologiczny. Buteleczki są bardzo lepiące, nie wiem czym, a zapach przesącza się na zewnątrz i to bardzo. Nie mam pojęcia czy przesącza się przez materiał butelek, czy prędzej zamknięcie jest nieszczelne, ale cholera wie jak to przechowywać, bo jak włożyłem wszystko do woreczka ze ściągaczem i zapakowałem do szuflady, to cała szuflada już tym daje i zaczyna być czuć w pokoju.
Po drugie, i to już nie jest problem Inawery, tylko mój - ewidentnie muszę się do tych aromatów przyzwyczaić, bo zachowują się inaczej od tego, czego używam zazwyczaj, czyli głównie MA, ale też Select, Los Aromatos, wyroby z aromatyczny.pl i parę innych. Nie bawię się jakoś bardzo w aptekarza i nie odmierzam co do kropli, i zazwyczaj nie ma większej różnicy w smaku czy dam 5%, czy 6% aromatu. A tutaj po kilku testach mam wrażenie, że przekroczenie minimalnie nawet pewnego pułapu daje katastrofę w smaku. Mixowanie aromatów też jest bardziej nieprzewidywalne.

Przykłady.

Dałem 2% "Wunder Waffle" i średnio było coś czuć. Dolałem, żeby było 4% i po czasie uraczył mnie smak i zapach... zjełczałego masła.

Zmieszałem jakiś Graham Cracker z Yes We Cheesecake i otrzymałem aromat identyczny do.... wymiocin. :D

Serio, w życiu tak mną nie telepneło, prawie skończyłem z głową w muszli klozetowej.

Ciężka sprawa będzie, żeby to ogarnąć, a zużyć trzeba bo mi z szuflady przesiąka. :lol:

k87
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: bulit73 » ndz mar 26, 2023 8:19 pm

Krasnal45 pisze:@ bulit73 Nie zniechęcaj kolegi, niech sobie kombinuje i tworzy.

Pewnie niech tworzy. :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Krasnal45 » ndz mar 26, 2023 9:36 am

@
Awatar użytkownika
bulit73
Nie zniechęcaj kolegi, niech sobie kombinuje i tworzy. Kto wie, może będzie nowy, trawnikowy Prymus V2 ? ;)
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: bulit73 » ndz mar 26, 2023 9:07 am

@
Awatar użytkownika
Matas
Inawera ma dużo gotowych, złożonych aromatów. Czy warto bawić się w mieszanki własnej kompozycji? Poza tym, jak napisałeś, dopiero zaczynasz, więc może na początek zacznij od czegoś gotowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: kociol21 » ndz mar 26, 2023 8:15 am

@
Awatar użytkownika
Matas
tutaj nie ma twardych wymagań, dasz tyle ile będziesz uważał. Przy czym, jeśli zrobisz mieszankę typu 4 składniki, każdy po 3%, to od razu możesz być pewny, że wyjdzie Ci nieokreślona zbitka bez żadnego konkretnego smaku. Może będzie się to dało wapować, może nie, zależy od szczęścia i Twojej tolerancji.

Tu do mieszanek lepiej podchodzić jak do tworzenia kompozycji zapachowych. Masz "głowę" czyli motyw przewodni i jego dajesz np. 6%, dalej motyw drugorzędny i tego dajesz np 3% i "ogon", czyli np. dwa aromaty po 1%. Musisz popróbować.

Sugerowane stężenia to też tylko bardzo luźne wskazówki. Mam jakiś aromat, który według producenta ma sugerowane stężenie 8-10%, a dla mnie przy 3% jest już tak intensywny, że nie da się wapować.

Musisz próbować, ale myślę, że ogólnie na początek dla spokoju najłatwiej przyjąć zasadę, żeby suma aromatów nie przekraczała 10-12%.

k87
Matas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 12, 2023 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Matas » ndz mar 26, 2023 6:31 am

Witam, mam szybkie pytanko, jeżeli chciałbym zrobić sobie mix trzech, a nawet czterech aromatów, to każdego leję po sugerowanym dawkowaniu? Czyli w tym przypadku (+/-) 3 x 4% = 12%? Bo gdzieś wyczytałem, że suma wszystkich aromatów ma dać całkowite stężenie jednego dawkowania, czyli w tym przypadku np. 4%. I co z dodatkami smakowymi typu słodzik? Zaczynam dopiero mieszanie własnych liquidów, a takie rzeczy strasznie mnie trapią i wolę się upewnić czy robię to dobrze. Pozdrawiam.

k87
Awatar użytkownika
kamyk87
Moderator
Moderator
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 01, 2020 10:49 pm
Lokalizacja: Ełk
Podziękował: 1488 razy
Otrzymał podzięk.: 1382 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: kamyk87 » wt lut 28, 2023 11:42 pm

Jakiś czas temu otrzymałem pięknie pachnącą skrzyneczkę z logo Inawery.
Skrzynka zawierała 7 aromatów i była wygraną w jednej z pierwszych salonowych licytacji.
Upłynęło sporo mililitrów od tamtej pory, ale wreszcie dobrałem się do jednego z samogonów - konkretnie tego, który skradł moje serce nieziemskim zapachem.
YOGURTINHO
Aromat nie jest nowością w ofercie Inawery, ale z pewnością warto poświęcić mu parę słów.
Kilka suchych faktów:
Stężenie - 4 %
Baza 60VG/40PG
Zawartość nikotyny 5 mg
Czas leżakowania - około 1 miesiąc
Setup - Bishop z grzałką z Superfine MTL od VV na rdzeniu 2,5 mm, 0,8 oma (według moda)
Zasilanie - Ultroner Alieno DNA60

Obrazek na etykiecie sugeruje jogurt truskawkowy, jednak truskawka nie jest tu jedynym wyczuwalnym owocem - pod kołderką z jogurtu (naturalny, kwaskowaty) znajdziemy smaki innych rodzimych, czerwonych owoców, a dokładniej maliny i poziomki. Całość tworzy bardzo spójną i przyjemną kompozycję, słodką i jednocześnie świeżą.
Początkowo może przypominać znane mieszanki innych producentów bazujące na truskawce ze śmietanką, jednak po głębszej analizie moje kubki smakowe zaczęły wariować... pierwsze skojarzenie - Danonki! Wiecie, takie deserki małe dla dzieci.
Ogólne wrażenia bardzo pozytywne - naturalny, bez chemicznego posmaku, nie za słodki i praktycznie nie zanieczyszcza grzałki. Fajna owocówka do codziennego chmurzenia. :good:
Dzięki @
Awatar użytkownika
inawera
!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: bulit73 » ndz sty 08, 2023 9:51 pm

@
Awatar użytkownika
ValQ
mój ADV to Fresh 2D. Rozrabiam 50/50 i 1%.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Cinmar » ndz sty 08, 2023 5:13 pm

Kwestia nazewnictwa. Ja nie czuję różnicy, a to u mnie baza do większości płynów.
Wszelkie menthole, mięty i inne eukaliptusy zaczynaj śmiało od 1%, ale i to w wypadku, kiedy ma to być główna nuta.
Obrazek
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: wt gru 10, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: ValQ » ndz sty 08, 2023 4:09 pm

W ramach testów zamówiłem COOL MINT KONCENTRAT od Inawery i próbuję znaleźć opis dawkowania, baza 50/50, niby coś znalazłem - 1-2%, tylko że w opisie, który znalazłem nie ma mowy o koncentracie. Swoje mikstury mieszam raczej na bazie produktów Pana Artura, ale zamierzam przetestować coś nowego, macie może jakieś swoje proporcje dla tego aromatu?

k87
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2

Wróć do „Inawera w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kujot i 3 gości