Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Specjalna salonowa sofa dla firmy Inawera
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Clinton Eastwood Jr.

Postautor: Vlad » czw cze 03, 2021 6:51 am

Kiedyś był temat o mango, najlepsze mango jakie chmurzyłem okazało się z Inawery. 6% Mango podbite 1% Double Mint Gum z TPA. Jest umiarkowanie słodkie, ale soczyste, smakuje jak puree z mango. Nie wiem jak smakuje solo, ale to połączenie jest wspaniałe. 50_PG/50_VG jeszcze dodatkowo wyostrza smak.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

eD
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Tommy Black » wt maja 25, 2021 4:40 am

Insane pisze:W przypadku lekkiego rozwarstwiania się mieszanek opartych na aromatach cytrusowych dobrze jest dodać kilka kropel spirytusu. Nie jest to jednak zabieg konieczny, po okresie kilku dni takie płyny powinny wyklarować się same.


Czemu macie takie problemy z mętnymi mieszankami? Już dziesiątki razy pisaliśmy tu o konieczności ich podgrzania, porządnego wstrząśnięcia i odstawienia, aż w tej ciepłej kąpieli wystygną. Gwarantuję, że będą klarowne po kilku godzinach.
@
Awatar użytkownika
Insane
spirytus faktycznie przyśpiesza homogenizację ale nie każdy ma kilka kropli spirytusu a z beczki ciężko odlać. O ciepłą wodę jest łatwiej. Nie można jednak z jej temperaturą przesadzać. To tak jak z kąpielą tych no...bobasów. Łapie się takiego, wsadza jego łokieć do wody i jeśli nie wrzeszczy to znaczy że woda jest dobra. Jeśli wrzeszczy dolewamy zimnej wody. Ale gdzie złapać bobasa, jeśli się nie ma przypadkiem w domu, to nie wiem...
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Insane » wt maja 25, 2021 12:21 am

@
Awatar użytkownika
Halah
nie obawiaj się Bloody Orange. Korzystałem z tego aromatu, po 7 dniach mieszanka była klarowna i praktycznie bezbarwna. Swoją drogą, interesujący aromat. Nie jest to typowa pomarańcza, w smaku przypomina oranżadkę w proszku. Aromat wart przetestowania, nie trafi jednak w gusta każdemu fanowi pomarańczy ze względu na swoją specyficzność.

W przypadku lekkiego rozwarstwiania się mieszanek opartych na aromatach cytrusowych dobrze jest dodać kilka kropel spirytusu. Nie jest to jednak zabieg konieczny, po okresie kilku dni takie płyny powinny wyklarować się same.
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Halah » pn maja 24, 2021 11:19 pm

Tak właśnie pomyślałam, że to pewnie charakterystyczne dla aromatów cytrusowych, bo ten sam problem jest z Lemongrass, który mieszałam trochę później. Jedynie Lemonilly Vanilly był od razu klarowny. Lemon Cake już znormalniał na szczęście, bo lubię ten aromat. Szkoda mi Bloody Orange, bardzo chciałam spróbować tego smaku. Kilka lat temu miałam zwykłą pomarańczę od Inawery i była super, stąd moje zainteresowanie. Teraz kupiłam tylko kilka aromatów, w tym 4 cytrusowe, co za pech. Nie będę dzisiaj pisać o reszcie samogonów, bo przecież leżakowały tylko kilka godzin. Chociaż tych klarownych musiałam spróbować i wrażenia mam pozytywne. Lemon Cake znam, to bardzo fajny aromat, choć intensywny i trzeba uważać z dawkowaniem.
Będę czekać na rozwój sytuacji z mętnymi płynami. Czy jeśli nic się zmieni, to i tak mogę chmurzyć...? Bo trochę tak to zrozumiałam.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Vlad » pn maja 24, 2021 10:27 pm

Z tą kąpielą raczej ostrożnie. W niektórych aromatach smak się bardzo wygładza. Sporo jest aromatów cytrusowych które słabo się klarują. Są też takie, które lubią rozpuścić uszczelki, ale w Inawerze raczej bym się o to nie martwił.
U mnie Inwera ostatnio bardzo na plus, chociaż po Cherry Cigar spodziewałem się większych fajerwerków. Na razie 24 godziny, także niewiele można powiedzieć. Ale do prawdziwej wiśni to raczej daleko, jest słodka w połączeniu z Amforą. 2.5% tego i tego na 50Pg/50Vg.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: ErNOL » pn maja 24, 2021 2:20 pm

Nie znam aromatów Inawery, ale poczekaj trochę @
Awatar użytkownika
Halah
. U mnie miałem czasem podobnie... Po zmieszaniu zmętniało strasznie, po 2-3 dniach roztwór był już klarowny. Ponoć kąpiel w gorącej wodzie pomaga - mi pomogło.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Krasnal45 » pn maja 24, 2021 2:20 pm

Daj im kilka dni czasu, powinny się wyklarować.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Halah » pn maja 24, 2021 2:13 pm

Robiłam dzisiaj samogony na bazie aromatów Inawery i z dwoma dzieje się coś niedobrego. Konkretnie po wymieszaniu składników płyn zrobił się mętny. Chodzi o aromaty Lemon Cake i Bloody Orange. Czym to może być spowodowane? Czytałam w Salonie, że jeśli premix się tak zachowuje, to nie należy go chmurzyć i w zasadzie nadaje się do zlewu. Inne aromaty wymieszały się dobrze. Lemon Cake robi się coraz bardziej klarowny, ale to jednak nie to. Czy może ktoś, coś...? Oznaczę @
Awatar użytkownika
inawera
, bo chyba najlepiej zapytać u źródła.
Bloody Orange jest w stężeniu 1,5%, a Lemon Cake 2,5%.

Tak to wygląda, dla porównania obok stoi przejrzysty Wunder Waffle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: Mareckimt » śr maja 19, 2021 8:30 am

fistaszek pisze:Ten aromat to sama tytoniówka?
Można śmiało przyjąć takie założenie. Lecz jak to z aromatami bywa, odczucia każdego wapera mogą być inne. Każdy może doszukać się jakiejś nuty. Jednak to klasyczna tytoniówka. W moim odczuciu bardzo zbliżona jakością do np.: Gentleman tej samej firmy.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty, opisy, dozowanie

Postautor: fistaszek » śr maja 19, 2021 8:09 am

@
Awatar użytkownika
madzia_grabasz
, @
Awatar użytkownika
DooshPastesh

Ten aromat to sama tytoniówka? na stronie nie ma wzmianki o składzie, opis sugeruje sam tytoń, ja gdzieś wyszperałem, że zawiera także jakieś inne nuty smakowe.

Wróć do „Inawera w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość