Zakupy na Aliexpress

Tu omawiamy problemy z zakupami on line ale nie łamiemy prawa i nie udzielamy instrukcji w tym kierunku!
Regulamin forum
Informacje podstawowe
Jak wiadomo handel w branży ein na odległość jest zakazany. Ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych,art.Art. 7f. Zabrania się sprzedaży na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość:
1) wyrobów tytoniowych;
2) papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.
Co prawda indywidualny nabywca nie jest w takich wypadkach pociągany do odpowiedzialności karnej ale zgodnie z prawem zakupione towary mogą zostać odesłane do sprzedawcy lub ulec zniszczeniu na koszt nabywcy.
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 952/2013 z dnia 9 października 2013 r.
Artykuł 197
Zniszczenie towarów
Jeżeli organy celne uznają to za uzasadnione, mogą zażądać zniszczenia towarów przedstawionych organowi celnemu i informują o tym posiadacza towarów. Koszty zniszczenia ponosi posiadacz towarów.
Nie pomagamy tu w takich zakupach ale wymieniamy się doświadczeniem, opisujemy własne historie i radzimy jak śledzić przesyłki i rozmawiać z Urzędami Celnymi.
Kurald
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 09, 2021 12:03 pm
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: nieokreślona

Zakupy na Aliexpress

Postautor: Kurald » wt maja 10, 2022 5:44 pm

Grubson022 pisze:Dziwi mnie tylko fakt że była opcja zamówienia na paczkomat InPost, a numer listu wskazuje ewidentnie na PP. Dodatkowo ja pod tym adresem nie mieszkam, to adres paczkomatu.
Dziwny temat ale zobaczymy. Mam nadzieję, że dotrze i tak jak mówisz będą dzwonić.

K45


Nic nowego, Chińczyki często tak wysyłają. Jestem kurierem w poczcie i często mam paczki z Aliexpress do ludzi na adres paczkomatów. Nie zawsze jest opłata do pobrania, także zależy co tam na cle wyjdzie.

K45
Awatar użytkownika
yacoop
Patronauta
Patronauta
Posty: 791
Rejestracja: sob paź 23, 2021 5:21 pm
Lokalizacja: ...
Podziękował: 917 razy
Otrzymał podzięk.: 2066 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy na Aliexpress

Postautor: yacoop » wt maja 10, 2022 3:57 pm

@
Awatar użytkownika
ValQ
wczoraj miałem pierwszy raz taką właśnie sytuację... Listonoszka mi wytłumaczyła, że mój paczkomat jest w jej rewirze, a miejsce zamieszkania nie (mimo, że to ok. 500 metrów) i dlatego nie może mi tego przynieść i musi pobrać opłatę, gdyż z góry mają tak narzucone. Jeśli mój adres byłby w tym samym rewirze - bez problemu by mi to podrzuciła bez opłaty. Z kolei w tamtym roku miałem kilka takich sytuacji i nic nie płaciłem, ale mieszkałem w innym miejscu. Z tego co wiem to te 8.50 PLN jakoś nie od dawna obowiązuje i wielu moich znajomych miało taką sytuację.
A co do mojej przesyłki: zamówiłem do paczkomatu, sprzedawca zwlekał z wysyłką, więc anulowalem zamówienie. Następnego dnia, mimo mojego anulowania, wysłał na adres paczkomatu za pośrednictwem poczty...
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: wt gru 10, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy na Aliexpress

Postautor: ValQ » wt maja 10, 2022 1:50 pm

yacoop pisze:@ Grubson022 zadzwonią. I przygotuj 8.50 PLN, albowiem taką opłatę pobierają.

Nie wiem jak i dlaczego ale parę razy pomimo wybranej opcji paczkomatu przesyłki trafiały bezpośrednio w moje łapki przez szanowaną PP i o dziwo jeszcze nigdy nie zapłaciłem , dlaczego - nie mam pojęcia chociaż za każdym razem kasa była wyliczona.
Parę zamówień trafiło do paczkomatu czyli tak jak powinna, ale za każdym razem był jednak ten stres znany każdemu kto zamawia EIN zza muru.
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2
Grubson022
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2020 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy na Aliexpress

Postautor: Grubson022 » wt maja 10, 2022 12:21 pm

Eeee to to nie problem, aby na cle przeszło ;).
Awatar użytkownika
yacoop
Patronauta
Patronauta
Posty: 791
Rejestracja: sob paź 23, 2021 5:21 pm
Lokalizacja: ...
Podziękował: 917 razy
Otrzymał podzięk.: 2066 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy na Aliexpress

Postautor: yacoop » wt maja 10, 2022 11:41 am

@
Awatar użytkownika
Grubson022
zadzwonią. I przygotuj 8.50 PLN, albowiem taką opłatę pobierają.
Grubson022
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2020 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy na Aliexpress

Postautor: Grubson022 » wt maja 10, 2022 11:02 am

Dziwi mnie tylko fakt że była opcja zamówienia na paczkomat InPost, a numer listu wskazuje ewidentnie na PP. Dodatkowo ja pod tym adresem nie mieszkam, to adres paczkomatu.
Dziwny temat ale zobaczymy. Mam nadzieję, że dotrze i tak jak mówisz będą dzwonić.

K45
Mariusz87
Patronauta
Patronauta
Posty: 280
Rejestracja: śr maja 13, 2020 11:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1105 razy
Otrzymał podzięk.: 276 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy na Aliexpress

Postautor: Mariusz87 » wt maja 10, 2022 10:36 am

@
Awatar użytkownika
Grubson022
będą dzwonić z placówki żeby odebrać.
Zasilanie: Lost Vape Thelema Solo.
Atomizer: Yacht Vape Eclise RTA, Taifun GTR.
Awatar użytkownika
Sirion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: wt mar 15, 2022 10:11 pm
Lokalizacja: Nibylandia
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 320 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zakupy na Aliexpress

Postautor: Sirion » wt maja 10, 2022 5:59 am

Wszystko dochodzi normalnie, przynajmniej do mnie.

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Grubson022
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2020 10:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy na Aliexpress

Postautor: Grubson022 » wt maja 10, 2022 5:59 am

Witam. Ostatnio zamówiłem parownik na allie Aliexpress z wysyłką do paczkomatu. Patrząc na adres wysyłki, są tylko moje dane i adres paczkomatu bez jego numeru. Dotrze to do mnie czy Chińczyk coś źle nadał? Pytam bo pierwszy raz zamawiałem do InPostu.
Dochodzą wam normalnie parowniki? Czy ostatnio jest jakaś zmasowana blokada na cle?
Mariusz87
Patronauta
Patronauta
Posty: 280
Rejestracja: śr maja 13, 2020 11:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1105 razy
Otrzymał podzięk.: 276 razy
Płeć: Mężczyzna

Zakupy na Aliexpress

Postautor: Mariusz87 » ndz maja 08, 2022 7:21 pm

@
Awatar użytkownika
Sobear
zamawiałem zbiornik do Aspire Boxx i przyszedł do paczkomatu, zależy od sprzedawcy też. Czasami zdarzało mi się, że zamówiłem do paczkomatu, a przyszła paczka do placówki.

eD
Zasilanie: Lost Vape Thelema Solo.
Atomizer: Yacht Vape Eclise RTA, Taifun GTR.

Wróć do „Handel zagraniczny, cła, podatki czyli ryzykowne zakupy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość