Zamawianie z Chin

Tu omawiamy problemy z zakupami on line ale nie łamiemy prawa i nie udzielamy instrukcji w tym kierunku!
Regulamin forum
Informacje podstawowe
Jak wiadomo handel w branży ein na odległość jest zakazany. Ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych,art.Art. 7f. Zabrania się sprzedaży na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość:
1) wyrobów tytoniowych;
2) papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.
Co prawda indywidualny nabywca nie jest w takich wypadkach pociągany do odpowiedzialności karnej ale zgodnie z prawem zakupione towary mogą zostać odesłane do sprzedawcy lub ulec zniszczeniu na koszt nabywcy.
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 952/2013 z dnia 9 października 2013 r.
Artykuł 197
Zniszczenie towarów
Jeżeli organy celne uznają to za uzasadnione, mogą zażądać zniszczenia towarów przedstawionych organowi celnemu i informują o tym posiadacza towarów. Koszty zniszczenia ponosi posiadacz towarów.
Nie pomagamy tu w takich zakupach ale wymieniamy się doświadczeniem, opisujemy własne historie i radzimy jak śledzić przesyłki i rozmawiać z Urzędami Celnymi.
Awatar użytkownika
Werniks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 309 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Werniks » ndz sie 14, 2022 2:32 am

Niestety @
Awatar użytkownika
bulit73
wydaję mi się, że będziesz musiał poczekać do dnia możliwości założenia sporu. Ja miałem tak z Coolvape. Zamówiłem 2 sztuki mostków do Boro. Po 1 godzinie, zrezygnowałem z zakupu, i anulowałem zamówienie. Niestety Coolvape, mimo to wysłał towar, który leciał do mnie mnóstwo czasu. W sumie aby odzyskać kasę od Ali, trwało to napewno 3 miesiące minimum.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Nikotynos » sob sie 13, 2022 10:02 pm

@
Awatar użytkownika
bulit73
Bierz też poprawkę na ściemniarstwo skośnych. Chinol o niczym nie wie, bo tak bardziej mu się opłaca. ;)
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: bulit73 » sob sie 13, 2022 7:47 pm

Według Prawa Pocztowego prawnym właścicielem przesyłki aż do momentu jej dostarczenia jest Nadawca. W procesowaniu powstały niejasności wymagające wyjaśnienia z Nadawcą, proszę skierować się do Nadawcy w celu wyjaśnienia sytuacji i ustalenia dalszych działań. To napisał mi Inpost.
A sprzedający z Ali, napisał, że żadnej wiadomości o cofnięciu paczki nie otrzymał. :facepalm: Spór mogę założyć za 65 dni. Ta część w PL kosztuje 4 razy więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: bulit73 » pt sie 12, 2022 9:21 pm

Nikotynos pisze: Tylko spokojnie, bez "Ty głupi ch..." itp.

Wiadomość musisz wysłać po angielsku, skrypt nie przepuszcza bluźnierstw. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Nikotynos » pt sie 12, 2022 9:16 pm

@
Awatar użytkownika
bulit73
Z przyczyn niezależnych od InPost. A zatem nadawca coś spartolił. Inpost to tylko pośrednik logistyczny, a nie uczestnik transakcji. Nie będzie się przeca tłumaczył za błędy nadawcy. Tak to widzę. Pisz do nadawcy. Tylko spokojnie, bez "Ty głupi ch..." itp. ;-)
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Cinmar » pt sie 12, 2022 9:13 pm

bulit73 pisze:Zapłaciłem za towar, który jest mój a oni nie mogą mi podać co jest grane?

Nie obchodzi ich czyja jest zawartość paczki. Nie jest istotne, że pokryłeś koszty, bo to nadawca zamówił u nich usługę dostarczenia przesyłki, więc jemu są zobowiązani dostarczyć wszystkie informacje. Ty jesteś celem, a nie stroną której dotyczy umowa, więc Tobie nie są zobligowani do żadnych wyjaśnień. Możesz tylko szturmować sprzedawcę, żeby ich pogonił.
Tyle rozumiem z regulaminów i własnych przepychanek z przewoźnikami.
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: bulit73 » pt sie 12, 2022 8:55 pm

Pierwszy raz mam taką sytuację a trochę zakupów na Ali już zrobiłem.
Zakup nie związany z EP. Część do samochodu. Zamówione do paczkomatu.
Przesyłka 30 lipca przyjęta z oddziale InPostu, z informacją że wkrótce wyruszy w dalszą drogę. Napisałem do nich.
Odpowiedź jest dla mnie "lekko" nie zrozumiała:
"Uprzejmie informuję, że paczka nie mogła zostać doręczona z przyczyn niezależnych od InPost i była procesowana jako zwrot do Nadawcy. Szczegółowe informacje o przyczynie realizacji jej zwrotu może otrzymać tylko Nadawca.
W tej sytuacji proponuję skontaktować się z Nadawcą w celu wyjaśnień i ustalenia dalszych działań
."
Zapłaciłem za towar, który jest mój a oni nie mogą mi podać co jest grane?
Obrazek
Awatar użytkownika
pHarel2403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: wt kwie 09, 2019 5:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 174 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: pHarel2403 » sob lip 02, 2022 6:52 pm

Boro tank z Aliexpress, doleciał w niecałe dwa tygodnie, brak jakichkolwiek dopłat.

K45
eVic mini, Primo, Pico, Vesta, Pulse80W, Drag, RSQ, VT Inbox, Warwolf, Paranormal DNA250C, SXmini MX Class, Billet Box
Kayfun V5,V5 mini,V3 mini,lite, Merlin,Skyline, TGT II,III,GTR, Hussar, X, Ammit MTL,Siren2, Dvarw MLT,Soulmate
Hadaly, Venna,C4
Bertimor_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 06, 2022 6:04 pm
Lokalizacja: Ck
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Bertimor_ » pt cze 24, 2022 8:36 pm

Dwa klony Destiny i Gear RTA zamówiłem z Aliexpress i doszły normalnie w 3 tygodnie. Chwilę były zatrzymane w warszawskim celnym a potem w lublińskim, finalnie dopłata 8.50 zł na poczcie.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: ErNOL » pt cze 24, 2022 7:36 pm

Zamówienie bezpośrednio z Damn Vape Store. Doszło po 3 tygodniach. Na paczce info, że wysyłka z Niderlandów. Do paczki dołożyli gift - jedynie drip tip, ale ładnie ręcznie podpisany z życzeniami udanego dnia!
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek

Wróć do „Handel zagraniczny, cła, podatki czyli ryzykowne zakupy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość