Zamawianie z Chin

Tu omawiamy problemy z zakupami on line ale nie łamiemy prawa i nie udzielamy instrukcji w tym kierunku!
Regulamin forum
Informacje podstawowe
Jak wiadomo handel w branży ein na odległość jest zakazany. Ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych,art.Art. 7f. Zabrania się sprzedaży na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość:
1) wyrobów tytoniowych;
2) papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.
Co prawda indywidualny nabywca nie jest w takich wypadkach pociągany do odpowiedzialności karnej ale zgodnie z prawem zakupione towary mogą zostać odesłane do sprzedawcy lub ulec zniszczeniu na koszt nabywcy.
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 952/2013 z dnia 9 października 2013 r.
Artykuł 197
Zniszczenie towarów
Jeżeli organy celne uznają to za uzasadnione, mogą zażądać zniszczenia towarów przedstawionych organowi celnemu i informują o tym posiadacza towarów. Koszty zniszczenia ponosi posiadacz towarów.
Nie pomagamy tu w takich zakupach ale wymieniamy się doświadczeniem, opisujemy własne historie i radzimy jak śledzić przesyłki i rozmawiać z Urzędami Celnymi.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Goomowiec » pt mar 24, 2023 7:24 am

@
Awatar użytkownika
Tomba
Owszem, tylko nie dowiesz się, co dokładnie znajduje się w "ofercie", dopóki tego nie klikniesz. Równie dobrze może być tam "tylko" jeden przedmiot, co ich tuzin.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Bogdan1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 30, 2022 5:52 pm
Lokalizacja: Namysłów
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podzięk.: 346 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Bogdan1975 » pt mar 24, 2023 7:18 am

No ja tak się tam na parowniki napaliłem na początku, bo taniocha po 10-20zł, później jak już chciałem kupić, wchodzę a tam tyle kosztuje szkło lub grzałki z bawełną, a atomizer ponad 100zł. :)
To tam już standard.
:czajniczek:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Tomba » pt mar 24, 2023 6:32 am

Goomowiec pisze:@gourmet To dość popularna praktyka.

Dość popularna to mało powiedziane. W zasadzie to codzienność. Jedynie jak jest wystawiony jeden przedmiot w ofercie, to widoczna cena dotyczy wyłącznie jego. Jak jest kilka, to już wiadomo, że cena jest tego najtańszego, a nie tego, który widnieje na głównej stronie oferty jako pierwszy.
Trzeba się do tego przyzwyczaić i tyle.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Goomowiec » pt mar 24, 2023 5:04 am

@
Awatar użytkownika
gourmet
To dość popularna praktyka. W poszukiwaniu zbalansowanego kabelka do słuchawek wyświetliła mi się oferta za 20 złotych. Pomyślałem, że spoko opcja - normalnie kosztuje w granicach stówki. Wchodzę i owszem, 20 złotych, za kabel 3.5 mm jack, za zbalansowany 2.5 mm cena 78 złociszy. A to tylko wierzchołek góry lodowej.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
gourmet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:17 am
Lokalizacja: Wa-wa/Warmia
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: gourmet » czw mar 23, 2023 11:37 pm

Prawie mnie Chinole zrobili w .. . W poszukiwaniu szablonu do wiercenia wyskoczyło mi coś z Ali...

a1.jpg


Po dodaniu do koszyka okazało się, że za 2.65 zł w tytule kupuję przyrząd wielofunkcyjny do kołkowania itp, a w podtytule kupuję jednak 100 kołków do drewna. Analogicznie zestaw nasadek 3 - 15 mm po dodaniu do koszyka okazał się być 1 nasadką ośmiomilimetrowej średnicy.

a2.jpg


Trochę podrążyłem, wyszło na to, że domyślnie ustawili wybór opcji C (co jest paczką kołków), a chcąc kupić właściwy produkt, będący opcją A, cena wzrasta do poziomu zakupu w polskim sklepie z dostawą nazajutrz zamiast za miesiąc. Chiński odpowiednik oszustwa na wnuczka :zły2: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
lbalin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: pt maja 15, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podzięk.: 213 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: lbalin » pt lut 03, 2023 8:15 am

No to świeży mój przykład. Zamówione, wybrany paczkomat INPOST (Aliexpress Standard Shipping). Wysłane dzień po zamówieniu - to jest 26.01.2023. Wczoraj w nocy dostaję maila z Aliexpress, że przesyłka jest gotowa do odbioru i mam 15 dni na to. Przeprowadziłem małe śledztwo na różnych podstronach i okazało się że przesyłkę ma DPD, dane się zgadzają (nazwisko i telefon), ale adres to oczywiście paczkomat. Na szczęście udało się zdobyć numer kuriera, zlokalizować go i odebrać przed chwilą osobiście. Wrzucam to informacyjnie, żeby jednak wciąż nie ufać temu co oni robią... Na wielki plus czas realizacji zamówienia.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Tomba » śr sty 25, 2023 8:27 am

Te problemy z paczkomatami, o których piszecie były jak Aliexpress startował z tą formą wysyłki. Ostatnio o nich już nie słyszałem.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Mcj
Patronauta
Patronauta
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 12, 2021 9:38 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Mcj » śr sty 25, 2023 7:26 am

Mi kiedyś wcięło Kylina M, kupionego z wysyłką na paczkomat. Tylko tam Chińczyk nawalił i sam zmienił formę wysyłki na tę nieobsługiwaną przez InPost. Paczka została zaadresowana na adres paczkomatu. Pocztą Polską. Trafiła do Polski i po wyjściu z pierwszego WER nie dotarła nigdzie.
Awatar użytkownika
HubertWhubert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 18, 2022 12:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: HubertWhubert » śr sty 25, 2023 6:27 am

No to może miałem pecha, ale mi dwie przekierowane na paczkomat wcięło. Tak jak napisał @
Awatar użytkownika
kamyk87
, jeżeli sprzedawca zmieni formę dostawy, to może zrobić się kłopot. Ja niestety nie wiem gdzie dwie przesyłki trafiły, sprzedawca też nie.

K45
Hubert Wwa
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamawianie z Chin

Postautor: Tomba » wt sty 24, 2023 10:58 pm

muroff pisze: Ciekawe, czy to zadziała.

A dlaczego ma nie zadziałać w Twoim przypadku, skoro u wszystkich działa?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Handel zagraniczny, cła, podatki czyli ryzykowne zakupy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości