3fvape opłaty

Tu omawiamy problemy z zakupami on line ale nie łamiemy prawa i nie udzielamy instrukcji w tym kierunku!
Regulamin forum
Informacje podstawowe
Jak wiadomo handel w branży ein na odległość jest zakazany. Ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych,art.Art. 7f. Zabrania się sprzedaży na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość:
1) wyrobów tytoniowych;
2) papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.
Co prawda indywidualny nabywca nie jest w takich wypadkach pociągany do odpowiedzialności karnej ale zgodnie z prawem zakupione towary mogą zostać odesłane do sprzedawcy lub ulec zniszczeniu na koszt nabywcy.
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 952/2013 z dnia 9 października 2013 r.
Artykuł 197
Zniszczenie towarów
Jeżeli organy celne uznają to za uzasadnione, mogą zażądać zniszczenia towarów przedstawionych organowi celnemu i informują o tym posiadacza towarów. Koszty zniszczenia ponosi posiadacz towarów.
Nie pomagamy tu w takich zakupach ale wymieniamy się doświadczeniem, opisujemy własne historie i radzimy jak śledzić przesyłki i rozmawiać z Urzędami Celnymi.
Awatar użytkownika
HubertWhubert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 18, 2022 12:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

3fvape opłaty

Postautor: HubertWhubert » śr lut 01, 2023 10:42 pm

Ja po zmianach na portalu nie umiem już w Aliexpress. :/ Wyszukiwanie wręcz nie istnieje. Trzeba skakać po obserwowanych sklepach i szukać na piechotę. Podpowiesz jakieś fajne stoiska na Aliexpress?
Hubert Wwa
Awatar użytkownika
EricSon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 14, 2018 9:06 am
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

3fvape opłaty

Postautor: EricSon » śr lut 01, 2023 10:35 pm

@
Awatar użytkownika
HubertWhubert

Miałem już gotowe USD. Całe szczęście, że system bankowy wyłapał transakcje jako podejrzaną… Bo jeszcze na domiar złego doszłaby opłata za przewalutowanie. Po tej akcji musiałem zablokować kartę i utworzyć nową, bo masz tylko dwie możliwości do wyboru, potwierdzić ze transakcja nie jest podejrzana i z automatu spróbują powtórzyć płatność, lub odrzucić płatność i zablokować kartę na stałe.
Generalnie po podliczeniu wszystkich kosztów, wyszło mi na to że na Aliexpress wydam tyle samo, lub max 20 zł więcej. No i zyskujemy w niektórych wypadkach formę wysyłki do paczkomatu, która jest warta tych 20 zł więcej. Dlatego już nie kombinuję i trzymam się w moim wypadku Aliexpress.


M.
Obrazek :ok2:
Awatar użytkownika
HubertWhubert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 18, 2022 12:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

3fvape opłaty

Postautor: HubertWhubert » śr lut 01, 2023 10:20 pm

A widzisz, czyli dodatkowe przewalutowanie. No kurcze wszystko co nie jest przez PayPala mnie martwi. W Sourcemore faktycznie nic nie dodają - dlatego wiernie się ich trzymam.
Dodatkowe 7% to nie mało. @
Awatar użytkownika
EricSon
, miałeś usd na koncie, czy w czasie transakcji chciałeś, żeby Ci wymieniło z automatu? Niestety Revolut stosuje wtedy inny, mniej korzystny kurs.
Hubert Wwa
Awatar użytkownika
EricSon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 14, 2018 9:06 am
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

3fvape opłaty

Postautor: EricSon » śr lut 01, 2023 10:11 pm

Będą policzone dodatkowe opłaty. Ile dokładnie wynoszą nie wiem… Ostatnio chciałem również coś sobie zamówić z 3fvape, po uzupełnieniu danych karty i przejścia do płatności, na całe szczęście Revoult zablokował kartę i transakcje. Okazało się że zamiast deklarowanych na stronie 830 zł, do zapłaty ostatecznie wyszło 890 zł. Warto również podkreślić fakt, iż mimo cen podawanych w $, płatność jest ściągana w chińskiej walucie.
Obrazek :ok2:
Awatar użytkownika
Baushok
Patronauta
Patronauta
Posty: 294
Rejestracja: pn sty 17, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 610 razy
Otrzymał podzięk.: 333 razy
Płeć: Mężczyzna

3fvape opłaty

Postautor: Baushok » śr lut 01, 2023 10:01 pm

Ma 3fvape, może i nie robiłem nigdy płatności.
Ale na Sourcemore płacę kartą zen, i jeszcze mam 1 % cashbacku. ;)
NIgdy nie pobiera więcej, niż to co zadeklarowane mam w koszyku.
Awatar użytkownika
HubertWhubert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: pt mar 18, 2022 12:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

3fvape opłaty

Postautor: HubertWhubert » śr lut 01, 2023 9:59 pm

Czołem!
Na 3fvape można dokonać płatności tylko kartą.
Przy każdej z opcji płatności jest info, że bank może dodać 1-10%.
Korzystam z konta walutowego Revolut.
Czy wystąpią dodatkowe opłaty od operatora płatności?
Jak macie zapłacić powiedzmy 10 USD, ile wam faktycznie ściąga z karty?

eD
Hubert Wwa

Wróć do „Handel zagraniczny, cła, podatki czyli ryzykowne zakupy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości