MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Superlux » śr kwie 14, 2021 2:27 am

@MA


Mam takie pytanie, czym różnią się aromaty - Cool, Sexy i Crazy. Ich opisy są właściwie identyczne, więc nie mam pojęcia na co mam liczyć .... zastanawiam się czy je kupić ponieważ nie mam pojęcia czego mogę się spodziewać. Jakie to owoce, jakie dodatki burzą spokój tradycyjnego tytoniu. No chyba że to najbardziej strzeżona tajemnica rycerzy okrągłego stołu. :-D

No i czy macie obecnie jakiś kod promocyjny dla salonowiczów, wiem że coś takiego kiedyś było... nie wiem tylko czy to był MA czy inna firma. Trochę wypadłem z obiegu... :blush:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Vlad » pt kwie 09, 2021 10:48 pm

Otóż to, uwielbiam połączenia owoców z tytoniem. Swego czasu kupiłem (nie napiszę jakiej firmy z wiadomych względów[emoji6]) Tidewater Tobacco, straszny wynalazek, zalatywał trochę anyżem. A że nie lubię wylewać, połączyłem go z dwoma jabłkami z jednego z przepisów. Po 3 tygodniach wyszedł wyśmienity lekki tytoń jabłkowy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Alchemik » pt kwie 09, 2021 10:23 pm

Jeżeli już mówimy szerzej o połączeniu nut owocowych z tytoniem, to polecam Waszej uwadze dwie nowości - "Mystic apple" oraz "Mystic pear", gdzie udało się uzyskać bardzo ciekawy mariaż słodkości owoców z żywicznymi nutami tytoniowymi. Kompozycja wymaga bardzo długiego okresu dojrzewania, lecz jestem przekonany, iż efekt finalny zaspokoi gusta najbardziej wybrednych pasjonatów tego typu mieszanek. :czajniczek:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
ChrisB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: sob paź 03, 2020 10:18 am
Lokalizacja: Szprotawa
Podziękował: 139 razy
Otrzymał podzięk.: 63 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: ChrisB » pt kwie 09, 2021 8:29 pm

@
Awatar użytkownika
ania125
Red Smokey to udana kompozycja. :wino:
Jak dla mnie cudowne połączenie truskawki i tytoniu, gdzie żaden ze smaków za bardzo nie dominuje.
Niebo w gębie. :jezor:
ania125
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 11:18 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Kobieta

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: ania125 » pt kwie 09, 2021 7:31 pm

U Pana Artura jest jeszcze Red Smokey, połączenie truskawki z tytoniem, który dopiero mi się przegryza. :)

eD
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Vlad » pt kwie 09, 2021 6:50 pm

Tobacco Cherry szczególnie polecam, uważam go za najbardziej udany aromat z MA. Używałem różnych wiśni, ale ten z MA według mnie jest najbardziej zbliżony do naturalnego smaku lekko kwaskowej wiśni. Tytoń z kolei jest subtelnie wyczuwalny i dalej mieszałem z innymi tytoniami nie tylko z MA.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Alchemik » pt kwie 09, 2021 5:25 pm

Nie wiem czy dokładnie o coś takiego Ci chodzi, ale mam w swojej ofercie "Tobacco cherry" stanowiący połączenie wiśni (wyraźne nuty pestkowe) z tytoniem fajkowym oraz "Shisha cherry", gdzie wiśnia została połączona z nutami tytoniu, karmelu oraz melasy.

Bardzo fajny efekt możesz również uzyskać łącząc samodzielnie aromat "Wiśnia" (myślę, że 5-6% wystarczy) z ok. 2-3% "Tytoniu mocnego". Jeżeli lubisz słodycz, to możesz to okrasić za pomocą "Sweetenera" w ilości ok. 1 kropli na 10 ml, a dodatek 0,5-1% roztworu mentolu może wszystko fajnie ożywić i nadać powiew świeżości. :blush:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Tenmen » pt kwie 09, 2021 4:44 pm

Swojego czasu kupowałem liquid Cherry Cigar i był całkiem OK. Wiem że Inawera ma taki aromat, mam pytanie czy ty też posiadasz coś w tym stylu, tzn. aromat owocowy z małą domieszką tytoniowego.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Alchemik » pt kwie 09, 2021 2:08 pm

Oj gapa ze mnie i dopiero teraz zauważyłem pytania. :blush:
ChrisB pisze:A co z aromatami truskawki i papaya? Istnieje szansa , że będą w przyszłości dostępne?

Wyszukiwarka w Presta Shop jest kłopotliwa w użytkowaniu, gdyż pokazuje tylko 10 odpowiedzi i stąd problem w dokopaniu się do właściwego aromatu. Aromat truskawkowy jest cały czas dostępny i znajdziesz go tutaj:
https://MA.pl/owocowe/132-1188-arom ... kawka.html
Co się zaś tyczy aromatu "Papaja", to nie cieszył się on zbyt wielkim zainteresowaniem i dlatego został usunięty z oferty. Jeżeli chcesz, to mam jeszcze parę mililitrów tego aromatu i chętnie dorzucę Ci go gratis do zamówienia. :D

Siwy27 pisze:Szybkie pytanie.
Czy to normalne że aromat Pomelo po wymieszaniu ma odcień lekko różowy? Stężenie 4%, w pozostałych aromatach nie ma czegoś takiego, a były mieszane w tym samym czasie i z tą samą bazą.

Aromaty w różny sposób reagują na połączenie z nikotyną i zmiana koloru w tym przypadku jest całkowicie naturalna.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Siwy27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Siwy27 » pt kwie 09, 2021 12:01 pm

Szybkie pytanie.
Czy to normalne że aromat Pomelo po wymieszaniu ma odcień lekko różowy? Stężenie 4%, w pozostałych aromatach nie ma czegoś takiego, a były mieszane w tym samym czasie i z tą samą bazą.

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości