Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: vitz » pn kwie 24, 2023 8:37 pm

pablovsky pisze:Obecnie czekam na przesyłkę tytoniówek z MA i właśnie wśród nich jest jedyna owocówka, truskawka. Przyznaję, iż nie mogę się doczekać.

Mam nadzieję, że ta truskawka przypadnie Ci do gustu. Warto trzymać się sugerowanego stężenia, bo łatwo przedobrzyć i mamy chemiczny posmak. W sumie, tyczy się to większości aromatów.:)

pablovsky pisze:Mam jeszcze pytanko do osób, zamawiających aromaty w MA. Czy można u nich zamówić jakieś mniejsze pojemności konkretnego aromatu, poniżej 10 ml za niższą cenę?

Wątpię - kiedyś była taka możliwość, ale teraz 10 ml to minimum. Za to można zamówić aromat w wersji 30 ml, a to się bardzo opłaca.
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: pt kwie 14, 2023 10:42 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 223 razy
Otrzymał podzięk.: 412 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: pablovsky » pn kwie 24, 2023 4:15 pm

vitz pisze:
Truskawka

. Spróbowałem truskawki by MA i poszukiwania się skończyły. Doskonale oddany smak i zapach, czego chcieć więcej? Zacny aromat.


Smak czy zapach truskawki w liqiudzie jest w zasadzie jedynym owocowym, który zawsze lubiłem. Próbowałem ten smak od różnych firm i jak to zwykle bywa, często zdarzało się, że była za słodka, czasami zbyt "chemiczna", a często mało wyrazista. Obecnie czekam na przesyłkę tytoniówek z MA i właśnie wśród nich jest jedyna owocówka, truskawka. Przyznaję, iż nie mogę się doczekać. Przeczytałem na forum wszystkie tematy i opinie odnośnie Mistrza Alchemika i mam nadzieję, że będę kolejnym szczęśliwcem, który zaspokoi swoje potrzeby smakowe. Twój post, opisujący truskawę, jeszcze bardziej zaostrzył mój apetyt.

Post Scalony: Wpis dodano po 13 minutach 54 sekundach

Mam jeszcze pytanko do osób, zamawiających aromaty w MA. Czy można u nich zamówić jakieś mniejsze pojemności konkretnego aromatu, poniżej 10 ml za niższą cenę?
Awatar użytkownika
macieksobie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: pt sie 03, 2018 10:34 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 186 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: macieksobie » sob kwie 22, 2023 8:10 pm

approx1989 pisze:Witam.
Polecicie jakąś miętę (i sugerowane stężenie)? Ile taki samogon powinien leżakować? I jeszcze, czy aromaty miętowe od MaiArt mogą uszkodzić uszczelki/kartridż poda?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

k87
Mięta ogrodowa 10ml na 90-100 ml gotowej bazy

Mięta strong 5 ml na 90-100 ml gotowej bazy.
W atomizerach, które używam (Intake RTA, Intake MTL) nic z uszczelkami się nie dzieje.


M.

    Zasilania : Tesla Punk 85w, Smok XPro bt 65w, Pico 75w (x2), Pico 21700, Ehpro Cold Steel , Drag X Plus
    Parowniki DL : Melo 3 mini x2 , Captain Sub Ohm Tank , Wasp Nano RTA, Intake RTA,
    Parowniki MTL : Siren V2, Ammit MTL, Intake MTL
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: vitz » wt kwie 18, 2023 1:00 pm

Pędzę samogony na bazie aromatów od Mistrza @
Awatar użytkownika
Alchemik
a, równo dwa lata - wypadałoby coś skrobnąć zatem. Testowane przeze mnie aromaty tytoniowe (deserowo - tytoniowe) i związane z tym wrażenia, opisałem w dedykowanym temacie. Tutaj mam głównie owocówki, o różnych stopniu złożenia, acz nie tylko. Napiszę zatem parę słów o każdym z przetestowanych aromatów. Żeby uniknąć powtarzania się: wszystkie smaki rozrabiałem przy użyciu bazy 50:50 VG/PG, a zawartość nikotyny była różna (od 9 do 1,8 mg/ml), z racji stopniowego schodzenia z mocy. Czas leżakowania (minimalny): proste owoce, mięta 7 - 14 dni, złożone owocówki 14 dni, aromaty wieloskładnikowe, desery 21 dni.

Sprzęt: Bishop, KF Lite Plus 2021, Arbiter Solo, True MTL, Ares 2
Drut: Ni80 (28GA), Kanthal A1 (28GA), Ni80 Superfine MTL Clapton (30GA + 38GA)
Bawełna: Muji, Cotton Bacon v.2
Opór: 0,8 - 1,5 oma
Moc: 10 - 16 W


Apfelstrudel

Stężenie: 4,5%

Sympatyczny aromat deserowy: połączenie dość słodkiego jabłka i wyrazistego cynamonu. Główna nuta podkreślona jest smakiem ciasta. Ot, taki radosny jabłecznik – w sam raz, jako przerywnik.


Black hole

Stężenie: 6%

Wychmurzyłem zatrważające ilości płynu na bazie tego aromatu. Przez długi czas, był to mój aromat na co dzień, niestety trochę się już znudził. Mamy tu do czynienia ze słodką czarną porzeczką, która oblana jest cytrusowymi nutami. Wszystko to podkreślone jest sporą dawką mentolu. Świetna sprawa na ciepłe dni, ale i nie tylko.


Black lemon

Stężenie: 6%

Aromat trochę podobny do powyższego, ale jednak prostszy. Dość słodka czarna porzeczka + jednowymiarowa cytryna, która sama w sobie jest świetna. Elegancko się to komponuje, nie przykrzy się nawet długotrwałe chmurzenie tego specyfiku.


Conan bergamotha

Stężenie: 4,5%

W tym przypadku nie będę się jakoś rozwodził i napiszę wprost – to jest świetne! Dość niechętnie podchodziłem do tego aromatu, ale namówiony pozytywnymi opiniami, skusiłem się - nie żałuję. Świetne połączenie mącznego banana i ożywczej bergamotki, której smak utrzymuje się jeszcze długo, po wypuszczeniu chmurki. Ponoć jest tam jeszcze kokos, aczkolwiek ja go nie wyczuwam. W każdym razie, lubię ten specyfik, tym bardziej, że minimalnie brudzi grzałkę.


Cytryna

Stężenie: 4,5%

Mam ochotę na coś cytrynowego, od razu myślę: MA. Cytrynę mają wybitną, bez dwóch zdań, świetne odwzorowanie tego kwaskowatego i orzeźwiającego owocu. Dobry aromat do wszelkich miksów, jak i chmurzenia solo.


Cytryna z miętą

Stężenie: 5,5%

Proste i pyszne połączenie. Wiadomo, cytryna smaczna, a połączona z mięta jest jeszcze lepsza. Bardzo orzeźwiająca i pobudzająca mieszanka, idealna na upały. Można sobie oczywiście samemu coś takiego wymodzić, jednak ten aromat smakuje mi bardziej, niźli moje cytrynowo – miętowe eliksiry. Zdecydowanie polecam.


Czarna porzeczka

Stężenie: 4%

Jak jest porzeczka, każdy wie. Tutaj mamy do czynienia z niezłym odwzorowaniem tego owocu – delikatnie słodki, a zarazem nieco cierpki smak. Jak w przypadku cytryny, można chmurzyć solo, można też skomponować własną mieszaninę. Ciekawie łączy się z cytrusami, jak i miętą.


Czarny bez

Stężenie: 3,5%

Zagadkowy aromat, jak dla mnie. Tym bardziej, że nie mam zbytnio punktu odniesienia w kwestii smaku czarnego bzu. Wiem, jak wygląda i jak pachnie, ale smak? Kojarzę, jakiś syrop z czarnym bzem, ale smak był po prostu cukrowy. W każdym razie: aromat bardzo intensywny i krańcowo różny od innych. Taki typowo zerojedynkowy – albo polubisz, albo nie. Ja go jednak trochę polubiłem i szkoda, że nie jest obecny w ofercie, zrobiłbym jeszcze jedno podejście – może z czymś połączył?;)


Earl grey

Stężenie: 4%

Bardzo dobra herbata, dla mnie idealna. Wypisz, wymaluj – Earl Grey. Swojego czasu piłem sporo naparu z tego gatunku, a ten aromat smakuje tak samo. Można dodać nieco cytryny, zyskuje na smaku. Jest nawet w ofercie taki gotowiec.


Forest punch

Stężenie: 7,5%

Moje ostatnie odkrycie, bardzo smaczne zresztą. Nie każdy polubi, bowiem zawiera anyż, który osobiście bardzo cenię w aromatach. Tutaj mamy do czynienia z harmonijnym miksem owoców leśnych, żaden z nich nie wybija się na pierwszy plan. Jest dość słodko, ale nie przytłaczająco. Na wydechu wyraźnie czuć wspomniany anyż i mentol, co fajnie kontruje ową słodycz. Udany aromat, który zachęcił mnie do sprawdzenia pozostałych z serii „Punch”.


Jabłko z cynamonem

Stężenie: 4%

Sam aromat mnie nie zachwycił, bowiem cynamon jest ciekawy, ale jabłko takie sobie. Spodziewałem się czegoś w stylu pieczonego jabłka, a to bardziej papierówka. Dużo bardziej posmakował mi „Apfelstrudel”, klimat podobny z dodatkiem ciasta.


Lemon cheesecake

Stężenie: 6%

Aromat z efektem WOW, serio. Sam zapach jest obłędny, a po skosztowaniu? Niebo w gębie. Prawilny sernik w otoczce lukru cytrynowego. Połączenie delikatnej kwaskowatości ze słodyczą, genialny smak – jakbym nabił sernikiem parownik.:)


Maisenberg black currant, lemon, wild strawberry

Stężenie: 8,5%

Testowałem trzy smaki z tej serii. Sympatyczne połączenie owocu z eukaliptusem, mentolem i anyżem. Na wdechu mamy słodycz, na wydechu wytrawność anyżu i przyjemne orzeźwienie. Najbardziej smakowała mi wersja z czarną porzeczką, ot kwestia gustu. Najważniejsze, że nie mamy tu zbędnych barwników i innych udziwnień, co w pierwowzorze.


Mandarynka

Stężenie: 4%

Fajne odwzorowanie mandarynki – początkowa słodycz przełamana jest kwaskowatością. Taki aromat na dwa takty.:) Jak ktoś lubi ten owoc, to powinien spróbować tego specyfiku.


Mięta i mięta freeze

Stężenie: 4%

Dobra mięta nie jest zła. Ta zła zdecydowanie nie jest. Dobry dodatek do innych aromatów, z powodzeniem też można chmurzyć ją solo. Świetnie resetuje kubki smakowe, co w naszym hobby jest nieodzowne. Mięta freeze orzeźwia ciut bardziej, z racji posiadania dodatków chłodzących.


Morning breeze

Stężenie: 6%

Jeden z moich ulubionych aromatów: prosty i dobry. Słodka truskawka + orzeźwiająca cytryna, to miłe połączenie, elegancko wyważone. Odrobina chłodu również nie zawadzi. Dobrze się chmurzy w letnie dni, ale nie tylko.:)


Red hole

Stężenie: 6%

Black hole, jeno z truskawką. Zmienia się tylko owoc, natomiast otoczka cytrusowo – mentolowa towarzyszy nam dalej. Sama truskawka bardzo przyjemna, a reszta nut też niczego sobie.


Red Thunder

Stężenie: 13%

Ciekawy kompozycja owocowo - anyżowo – mentolowa. Pierwsze skrzypce grają tu malina (słodka) i czerwona porzeczka (kwaskowata), natomiast tło stanowi rewelacyjny anyż, mentol i odrobina eukaliptusa. Ładnie to wszystko ułożone, natomiast musiałem zjechać ze stężeniem, bo robiło się zbyt orzeźwiająco i gubiłem owoce.


Tropicana

Stężenie: 4,5%

Jest to aromat o smaku owoców tropikalnych i w sumie tyle mogę na ten temat napisać. Nie byłem w stanie odnaleźć poszczególnych smaków, które widnieją w opisie. Taki mix owoców, jak sok z kartonu – trochę kwaśny, trochę słodki i w sumie nie wiadomo, co w nim jest.


Truskawka

Stężenie: 4%

Ostatnia, ale nie najmniej ważna – truskawka. Bardzo lubię truskawki i długo szukałem aromatu, który choć trochę odda jej smak. Testowałem produkty różnych producentów: było raz lepiej, raz gorzej, nigdy zadowalająco. Spróbowałem truskawki by MA i poszukiwania się skończyły. Doskonale oddany smak i zapach, czego chcieć więcej? Zacny aromat.


Chwilowo, to by było na tyle. Jeżeli komuś pomogą moje wypociny, to cieszę się bardzo.;) Mam rozmieszane nowe mikstury, ale głównie aromaty są z tego zbioru, poza dwoma nowymi tytoniówkami, które to opiszę za czas jakiś.:)
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
RavSle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 01, 2020 10:32 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: RavSle » ndz kwie 16, 2023 2:53 pm

Witam wszystkich
Podpowie ktoś co kryje się w aromatach
#cool
#crazy
#sexy
Bo nie wiem czy w nie uderzać.
@
Awatar użytkownika
Alchemik



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
CCSA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 7:35 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 205 razy
Otrzymał podzięk.: 222 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: CCSA » pt kwie 14, 2023 9:04 am

Mandarine Cheesecake

Czas leżakowania 17 dni
Stężenie 7,5%
Moc 6,5 mg

Jak to każdy sernik z MA jest ten pyszny wyjątkowy smak. Na pierwszym planie bardzo dobrze wyczuwalny sernik, gdzieś w tle wyczuwalny cytrus. Nie jestem w stanie określić w 100% czy jest to mandarynka, mi bardziej przypomina pomarańcze. Osobiście bardziej smakuje mi sernik cytrynowy ale ten tez jest bardzo dobry.
Jedyny minus to po zmieszaniu liquid nadal nie jest klarowny, jedynie przejrzysty stał się w parowniku.

Obrazek
Obrazek
approx1989
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 24, 2016 9:52 pm
Lokalizacja: tur
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: approx1989 » sob kwie 01, 2023 12:00 pm

Witam.
Polecicie jakąś miętę (i sugerowane stężenie)? Ile taki samogon powinien leżakować? I jeszcze, czy aromaty miętowe od MaiArt mogą uszkodzić uszczelki/kartridż poda?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

k87
bb5
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 15, 2023 1:49 pm
Lokalizacja:
Płeć: nieokreślona

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: bb5 » pn mar 20, 2023 7:33 pm

Dobry wieczór.
Przymierzam się do pierwszego zamówienia (poprzednie aromaty odziedziczyłem, tak że nie miałem jeszcze okazji).
Z partii odziedziczonych samogonów miałem Mother's Unicorn Milk. Tak mi posmakował, że nawet upędziłem go sam z tego co znalazłem w spadku. Teraz po latach widzę, że idealnie 1:1 nie dobiorę sobie od Alchemika tych nut. Czy jest ktoś, kto pamięta tę mieszankę i podpowie czy udało mu się zbliżyć (albo czym zastąpił w przypadku definitywnego braku takiej możliwości)?
Będę zobowiązany.
Pozdrawiam.

k87
Awatar użytkownika
Zwyczajny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 15, 2021 8:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Zwyczajny » ndz sty 22, 2023 9:11 am

Ktoś próbował aromatu Top Secret, można go z czymś porównać?
Awatar użytkownika
CCSA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 7:35 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 205 razy
Otrzymał podzięk.: 222 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: CCSA » pt sty 06, 2023 7:24 pm

Ja właśnie zacząłem testy Tiramisu w stężeniu 6% i muszę powiedzieć, że jest nieźle ;-). Zapach z butelki 100% tiramisu, wyczuwalne nuty kawowe i alkoholowe. Smakowo jak dla mnie bardzo dobre, obawiałem się ze smak będzie męczący, ale jest naprawdę dobry. Jeśli ktoś lubi Tiramisu, to powinno mu smakować. Dobrze jest wyczuwalny smak czekolady, alkoholu, biszkoptu i jak dla mnie, miejscami tytoniu (ale to już chyba jak bawełna ma ze 3 dni) ;-).

K45
Obrazek

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości