MaiArt-owy Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Specjalna salonowa sofa dla firmy MaiArt
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 508
Otrzymał podzięk.: 384 razy

Postautor: MaiArt » 13 sty 2020, 09:14

Jako, iż Salon jest przeogromny i (nad czym ubolewam) nie zaglądam do wszystkich jego zakamarków, a po pewnym czasie nasze służby archeo informują mnie, że natrafiły na artefakt w postaci pytania do @
Awatar użytkownika
MaiArt
, przeto czas na małe uporządkowanie tego obszaru. :blush:

Serdecznie zapraszam do naszego stoliczka kawowego Q&A, gdzie postaram się w miarę swoich skromnych możliwości odpowiadać na Wasze pytania, wnioski, sugestie, itp., itd., etc., ..., a każdy zbłąkany wędrowiec zostanie uraczony filiżanką aromatycznej kawy i miłą, rzeczową rozmową na tematy wszelakie. :pukpuk:

Awatar użytkownika
E-Styx
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 270
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 111 razy

Postautor: E-Styx » 13 sty 2020, 09:43

To ja pierwszy z (być może głupawym dla fachowca, ale wolę się upewnić jako laik) pytaniem.
Gdzieś tam kiedyś wspominałeś, że dodawanie do "przegryzionego" już płynu bazy zerówki jest właściwie tylko rozcieńczaniem, bo nie wprowadza się do roztworu nowych składników. Ostatnio zgapiłem się i nie zauważyłem, że mam końcówkę zerówki. Żeby sobie przyspieszyć leżakowanie wymieszałem w kilku butlach odpowiednią ilość nikotynówki z aromatami. Dobrze kombinuję, że jest to obecnie coś w stylu premiksu i już w jakimś stopniu się przegryza? Jeśli po dostawie i przygotowaniu nowej partii zerówki doleję ją do tego stężonego roztworu, to skrócę sobie o te kilka dni właściwy czas leżakowania? Czy to jeszcze jakoś inaczej będzie przebiegać?
Tylko tak prostymi słowami poproszę, żebym pojął :)
Obecnie katowane: El Cabrón + Pegasus 70W, Engine + Defender 200W, Engine Nano + TOO
"Właśnie odkryłem, że w kontaktach z ludźmi przydaje się solidna, dębowa decha"
Awatar użytkownika
wertjacek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 92
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy

Postautor: wertjacek » 13 sty 2020, 09:59

E-Styx pisze:To ja pierwszy z (być może głupawym dla fachowca, ale wolę się upewnić jako laik) pytaniem.
Gdzieś tam kiedyś wspominałeś, że dodawanie do "przegryzionego" już płynu bazy zerówki jest właściwie tylko rozcieńczaniem, bo nie wprowadza się do roztworu nowych składników. Ostatnio zgapiłem się i nie zauważyłem, że mam końcówkę zerówki. Żeby sobie przyspieszyć leżakowanie wymieszałem w kilku butlach odpowiednią ilość nikotynówki z aromatami. Dobrze kombinuję, że jest to obecnie coś w stylu premiksu i już w jakimś stopniu się przegryza? Jeśli po dostawie i przygotowaniu nowej partii zerówki doleję ją do tego stężonego roztworu, to skrócę sobie o te kilka dni właściwy czas leżakowania? Czy to jeszcze jakoś inaczej będzie przebiegać?
Tylko tak prostymi słowami poproszę, żebym pojął :)

MaiArt odpowiadał mi na to pytanie i wychodzi, że dolanie zerówki to tylko rozcieńczanie.
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik

Re: MaiArt-owy Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: MaiArt » 13 sty 2020, 10:35

Pozwólcie, że udzielę Wam pełnej odpowiedzi na to pytanie za parę godzin, gdyż teraz wyruszam na pogrzeb i dopiero wieczorem wrócę do świata wirtualnego :(
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: MaiArt » 15 sty 2020, 21:30

Przepraszam za opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi, lecz w poniedziałek wróciłem bardzo późno i do tej chwili nadrabiałem zaległości w pracy...

Ponieważ co chwila pojawiają się kolejne bajki z mchu i paproci, więc raz jeszcze pozwolę sobie na małe przypomnienie:

Dolewanie aromatu do bazy beznikotynowej jest tylko i wyłącznie rozcieńczaniem (nie pojawiają się w układzie żadne nowe składniki), w związku z powyższym proces "przegryzania" nie zachodzi.

Dolewanie aromatu do bazy zawierającej nikotynę wymaga "przegryzania", gdyż wprowadzamy do układu nowy składnik (nikotynę).

Mieszanie ze sobą kilku różnych liquidów wymaga "przegryzania", gdyż wprowadzamy do układu nowe składniki.

Rozcieńczenie liquidu nikotynowego bazą beznikotynową nie wymaga "przegryzania".

Premix jest tylko i wyłącznie troszeczkę bardziej skoncentrowaną formą aromatu i po dodaniu:
- bazy nikotynowej musi się "przegryzać",
- bazy beznikotynowej nie musi się "przegryzać".

Shake & vape to tylko w reklamach i w produktach zawierających tak duże ilości słodzików, że nie ma szans na zauważenie jakichkolwiek zmian w smaku/aromacie w funkcji czasu.
Awatar użytkownika
eSCe
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 347
Otrzymał podzięk.: 156 razy

Postautor: eSCe » 16 sty 2020, 18:22

@
Awatar użytkownika
MaiArt

czy tu na pewno wszystko gra?
Dolewanie aromatu do bazy zawierającej nikotynę wymaga "przegryzania", gdyż wprowadzamy do układu nowy składnik (nikotynę).
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: MaiArt » 16 sty 2020, 19:15

eSCe pisze:@MaiArt
czy tu na pewno wszystko gra?

Składnia tego zdania może nie jest optymalna, ale sens jest jak najbardziej poprawny, gdyż w tym układzie nowym składnikiem jest nikotyna.

Poprawny to więc w ten sposób:
Dolanie bazy zawierającej nikotynę do aromatu wymaga "przegryzania", gdyż wprowadzamy do układu nowy składnik (nikotynę).
Awatar użytkownika
eSCe
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 347
Otrzymał podzięk.: 156 razy

Re: MaiArt-owy Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: eSCe » 16 sty 2020, 19:17

Jeżeli mam bazę zmieszaną z aromatem i nikotyną i dolewam aromat to dlaczego nikotyna jest nowym składnikiem?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Maciejko
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 4143
Podziękował: 788 razy
Otrzymał podzięk.: 852 razy

Postautor: Maciejko » 16 sty 2020, 19:18

Składnia jest cienka, to fakt. Ale wiadomo o co chodzi. Wprowadzamy do roztworu zawierającego nikotynę nowy składnik - czyli aromat. Żeby tę składnię poprawić, zaproponuję:
Dolewanie bazy zawierającej nikotynę do aromatu wymaga "przegryzania", gdyż wprowadzamy do układu nowy składnik (nikotynę).

Aczkolwiek jest to chyba wszystko w miarę oczywiste, takie mi się wydaje po postach @
Awatar użytkownika
MaiArt
.
Mieszamy dwa różne aromaty - przegryzanie.
Mieszamy aromat z nikotyną - przegryzanie.
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: MaiArt » 16 sty 2020, 19:20

eSCe pisze:Jeżeli mam bazę zmieszaną z aromatem i nikotyną i dolewam aromat to dlaczego nikotyna jest nowym składnikiem?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

A gdzie masz bazę zmieszaną z aromatem? Przeczytaj jeszcze raz to zdanie :)

Wróć do „MaiArt w Salonie”