MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Alchemik » czw maja 14, 2020 8:33 pm

PrzemekM pisze:@MA Znalazłem w piwnicy jogurtownicę :-D Wygrzewają się w niej już próbki od Ciebie. O ile to tak naprawdę przyśpiesza te, tak pożądane, procesy? Czytałem coś, gdzieś, kiedyś, że tydzień w jogurtownicy to 4 tygodnie w naturze.
Jak to jest naprawdę?


Wybaczcie, lecz teraz będzie nudno i "po chemicznemu". :blush:

Zgodnie z regułą van't Hoffa w reakcjach jednofazowych (homogenicznych) wzrost temperatury o 10° sprawia, że szybkość reakcji wzrasta 2-4 razy. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z dość specyficznym układem, gdyż czynnikiem limitującym szybkość reakcji (najwolniejsze stadium procesu) jest lepkość układu i tutaj efekt przyspieszenia może być zdecydowanie mniejszy, gdyż transport masy związany jest z wieloma czynnikami takimi jak ilość składników w mieszaninie, ich stężenie, możliwe interakcje (reakcje chemiczne), etc.

Reasumując...
Nastąpi przyspieszenie procesu, lecz nie można w sposób teoretycznie wyznaczyć skali tego przyspieszenia. A właściwie powinienem napisać, że nie można w sposób prosty wyznaczyć skali tego przyspieszenia, gdyż każdy przypadek jest inny i do każdego należałoby stworzyć oddzielny model matematyczny.

Na podstawie własnych doświadczeń mogę jednak powiedzieć, że spokojnie można uzyskać skrócenie czasu przegryzania minimum o połowę. :ok:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: PrzemekM » czw maja 14, 2020 8:00 pm

@MA Znalazłem w piwnicy jogurtownicę :-D Wygrzewają się w niej już próbki od Ciebie. O ile to tak naprawdę przyśpiesza te, tak pożądane, procesy? Czytałem coś, gdzieś, kiedyś, że tydzień w jogurtownicy to 4 tygodnie w naturze.
Jak to jest naprawdę?
Obrazek
wertjacek
Płeć: nieokreślona

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: wertjacek » wt maja 12, 2020 10:52 am

Na początku swojej przygody z e-papierosami stworzyłem kilka mieszanek tytoniowych, albo nie trafiłem na odpowiedni aromat tytoniowy, albo zrobiłem z nich liquidy przypominające fetorem woń unoszącą się z popielniczek przed supermarketem.
Teraz zachęcony opiniami dotyczących aromatów z serii Shisha, powróciłem by znów odkryć tytonie.

Shisha Lemon - cytryna i tytoń zbalansowane, spodziewałem sie przewagi cytryny nad tytoniem. Dla mnie zbyt asekuracyjnie dodana cytryna. Ale jest bardzo dobre.

OśSzisza - cytryna i tytoń zbalansowane, spodziewałem się przewagi cytryny nad tytoniem. To wersja hardkorowa Shisha Lemon. Wiem, taka miała być, ale dla mnie to już wersja popielniczkowa.

Gdyby nie porada @MA o zmieszaniu obu Shish, nie wziąłbym Ośsziszy ponownie. Ale to zrobiłem. :) Miks Shisha Lemon i Ośszisza dał piorunujący efekt. To mój klimat, przepyszna mieszanka, która sprawia, że jest na liście porządanych liquidów. Smaki są wyraziste, ale nie przytłaczające. Brawo ja. Za zmieszanie. :P

Shisha Apple - jabłko i tytoń zbalansowane, spodziewałem się wyraźnego smaku jabłka, jest słodkie, jest dobre, ale tu myślę, że kwaskowatość aromatu była by korzystniejsza dla efektu finalnego. Artur coś tam myśli, może doczekamy się v2.

Shisha Forest - Tu pomimo pierwszych zachwytów, po dłuższym leżakowaniu zabrakło mi zdecydowanego wyróżnika w owocach leśnych, w postaci dominującego smaku któregoś z nich. Mi tego brakuje, jest poprawnie, ale to mieszanka bez efektu Wow!

Shisha truskawka - balans smaków jest, ale to nie moja bajka, truskawce brak wigoru. Szkoda, nastawienie na ten aromat był duży, może zbyt duży, stąd lekkie rozczarowanie.

Oprócz truskawki, do shish będę wracał na bank, miks Lemon i Ośszisza to number 1. Brawo Artur. Tytoniówki znów wróciły na moją listę.

 ! Wiadomość od: Azgar
Połączyłem posty. :)


Wszystkie aromaty z serii Shisha wymagają ponad miesięcznego leżakowania.

Proszę Moderatora o połączenie postów, ja nie mam już możliwości edycji.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Alchemik » ndz maja 10, 2020 10:32 am

Jako, iż dziś niedziela i mam chwilkę przerwy w produkcji, przeto warto ten czas wykorzystać na wprowadzanie nowych produktów na półki MA.pl. A cóż innego mógłbym Wam zaproponować, jak nie delicję w świecie deserów???

Aromat oraz premix "Lemon tart"

Obrazek

Serdecznie zapraszamy do skosztowania letniej królowej w świecie słodkości. Aksamitne połączenie orzeźwiających nut cytrynowo-limonkowych z ciepłymi tonami mleczno-biszkoptowymi okraszono subtelnym dodatkiem aromatu świeżo zerwanych listków mięty. Obowiązkowa pozycja dla miłośników aromatów deserowych.

Sugerowane stężenie: 6-8% obj.

http://MA.pl/deserowe/542-1634-arom ... -tart.html
http://MA.pl/deserowe/541-premix-lemon-tart.html
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Metall » sob maja 09, 2020 8:09 pm

MA pisze:Ulubiony napój Ernesta Hemingwaya...
I również Che Guevary. :hihi:
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Alchemik » sob maja 09, 2020 6:10 pm

@
Awatar użytkownika
PrzemekM
, @Madzia - specjalnie dla Was...

Aromat oraz premix "Mojito"

Ulubiony napój Ernesta Hemingwaya... Czyż może być lepsza rekomendacja? Serdecznie zapraszamy do skosztowania nowej, poprawionej wersji ekstremalnie orzeźwiającego połączenia białego rumu, limonki i mięty. Ta niesamowita kompozycja aromatyczna ożywi ciało i umysł, a myśli ulecą ku rajskim plażom Cayo Santa Maria ;)

Sugerowane stężenie: 5-6% obj.

http://MA.pl/napoje/98-360-aromat-mojito.html
http://MA.pl/napoje/199-aromat-mojito.html
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: PrzemekM » sob maja 09, 2020 3:59 pm

2 razy super. :-) Dzięki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Alchemik » sob maja 09, 2020 3:55 pm

@
Awatar użytkownika
PrzemekM
oj nowości to jest ci u nas cała masa... Postaram się jak najszybciej wprowadzić nowe produkty do sklepu, lecz doba ma nadal tylko 24 godziny, a ja (z opisywanych wcześniej kwestii bezpieczeństwa) cały czas wszystko wykonuję sam. :bec: Ze swojej strony mogę Ci tylko obiecać, że M zostanie wprowadzony jako jeden z pierwszych. :good:

Co się zaś tyczy wprowadzenia protokołu SSL, to faktura już opłacona i czekamy na efekty działania naszego administratora. :angel:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: PrzemekM » sob maja 09, 2020 3:41 pm

MA pisze:
- Mamy kilka nowych smaków na etapie testów konsumenckich:
M - bardzo orzeźwiające połączenie rumu, cytryny, mięty i odrobiny mentolu. Nie mylić z Mojito


@MA Jakieś poważne plany odnośnie tego aromatu? Jestem bardzo na tak. :wino:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

MA Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: Alchemik » sob maja 09, 2020 10:36 am

PrzemekM pisze:@MA Jak już jesteśmy przy stronie... Podepnij tam certyfikat TLS. Bo po pierwsze trochę wstyd :wstydzi:, a po drugie nasze dane latają po sieci niezaszyfrowane.

Już kontaktuję się z naszym dostawcą usług internetowych w celu rozwiązania tego "problemu". :shy:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości