MaiArt-owy Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Specjalna salonowa sofa dla firmy MaiArt
Awatar użytkownika
Krasnal45
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1101
Podziękował: 553 razy
Otrzymał podzięk.: 1271 razy

Postautor: Krasnal45 » 22 mar 2020, 17:45

Raz2trzy pisze:@ MaiArt, ja tak tylko nieśmiało chciałem zaproponować, a co gdyby banana połączyć z... orzeszkami?

Ty uważaj co piszesz, bo Artur na hasło "orzeszki" dostaje drgawek. :lol:

Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 503
Otrzymał podzięk.: 375 razy

Postautor: MaiArt » 22 mar 2020, 19:45

Raz2trzy pisze:@MaiArt, ja tak tylko nieśmiało chciałem zaproponować, a co gdyby banana połączyć z... orzeszkami? :omg: :mrgreen: . Wiem, że swego czasu wśród bardzo dobrych opinii na Salonie obracał się aromat Monkey Island, była to właśnie wariacja na temat tych składników. Niestety czasy jego dostępności minęły, i nic tylko czekać aż ktoś zdolny przywróci świetność tej pełnej potencjału recepturze... Sama koncepcja chyba brzmi ciekawie? Dla mnie na pewno... a można iść i o krok dalej i dorzucić do tego lekką truskawkę... chyba już powoli odlatuję. :budda: ^^

Czy mogę prosić o przybliżenie tematu? Co prawda mam "alergię" na orzeszki, lecz na szczęście tylko w tytoniówkach. :blush:
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 334
Otrzymał podzięk.: 230 razy

Postautor: Raz2trzy » 22 mar 2020, 20:30

@
Awatar użytkownika
MaiArt
Mam na myśli stworzenie aromatu, który będzie balansował na linii kategorii smaku owocowego przez swoją główną nutę, a dodatek, nawet nie tło, a taki mocny, zwracający uwagę drugi plan będzie dobitnie zaznaczał swoją obecność w roli właśnie przywołanego "orzeszka" ( :-D ) Bądź na odwrót!! Silny, aromatyczny smak orzecha z dopełniającym go owocowym posmakiem... To nie ja tu jestem artystą. :blush:
Chodzi głównie o stworzenie takiej kompozycji.
Wytypowałem wpierw Banana i właśnie "orzeszka" (wybaczcie, ale teraz to faktycznie śmiesznie dla mnie brzmi :lol: niezwykle lakoniczne wyrażenie... :blush: ) oczywiście miałem na myśli orzecha arachidowego, gdyż mam wrażenie że jest on bardzo dobrze odzwierciedlany i przy tym intensywny w formach zdatnych do wapowania, i jakoś tak wydaję się, że najlepiej by współgrał z właśnie owocami typu banan czy truskawka. Banan ogólnie wydaje mi się, że świetnie nadaję się do kompozycji właśnie z takim orzechem, może nawet w formie takiego prawdziwego masła orzechowego... no cóż, ja tylko chciałem przedstawić pomysł, w zasadzie to nawet nie mój.
MlodyChemik
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy

Re: MaiArt-owy Q&A, czyli wszystko w jednym miejscu ;)

Postautor: MlodyChemik » 22 mar 2020, 20:40

Coś w tym stylu Maiart kiedyś już miał.
Nazywało się to banana biscuit, banan w połączony z biszkoptem i orzechem. Tak jak rozmieszałem to dwa razy, to na pierwszym planie banan, na drugim po równo smaki deserowe.
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: MaiArt » 22 mar 2020, 23:20

MlodyChemik pisze:Coś w tym stylu Maiart kiedyś już miał.
Nazywało się to banana biscuit, banan w połączony z biszkoptem i orzechem. Tak jak rozmieszałem to dwa razy, to na pierwszym planie banan, na drugim po równo smaki deserowe.

No to mnie brachu zainspirowałeś tym wspomnieniem i jutro z rana wpadam do laboratorium przetestować kilka nowych pomysłów. :jupi:

Dziękuję. :beer1:
Awatar użytkownika
Nikotynos
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 656
Podziękował: 621 razy
Otrzymał podzięk.: 341 razy

Postautor: Nikotynos » 23 mar 2020, 13:49

@
Awatar użytkownika
MaiArt
A co byś powiedział na aromat w stylu cukierka "Kopiko", czyli połączenie kawy z karmelem i do tego może troszkę tytka popielniczkowego?
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: MaiArt » 23 mar 2020, 19:13

Nikotynos pisze:@MaiArt A co byś powiedział na aromat w stylu cukierka "Kopiko", czyli połączenie kawy z karmelem i do tego może troszkę tytka popielniczkowego?

Hmmm... Kusisz. :D Ale myślę, iż mogę podjąć się takiego wyzwania, gdyż to co już w tej chwili uzyskaliśmy jest dobrą bazą do stworzenia mieszanki o której napisałeś powyżej. :ok:
Awatar użytkownika
E-Styx
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 270
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 111 razy

Postautor: E-Styx » 24 mar 2020, 11:52

@
Awatar użytkownika
MaiArt
: Czy w pączku i cieście różanym jest róża zwykła, róża galicyjska czy jeszcze jakaś inna wariacja? Chętnie bym jej spróbował jako oddzielnego aromatu i sądzę, że powinienem trafiać w tę galicyjską, ale wolę się upewnić.
Obecnie katowane: El Cabrón + Pegasus 70W, Engine + Defender 200W, Engine Nano + TOO
"Właśnie odkryłem, że w kontaktach z ludźmi przydaje się solidna, dębowa decha"
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: MaiArt » 24 mar 2020, 12:49

We wszystkich wymienionych przez Ciebie produktach (łącznie z "Różą galicyjską") aromatem wyjściowym jest "Róża". To bardzo fajny aromat, lecz absolutnie nie należy przekraczać sugerowanych stężeń (a nawet stosować mniej), gdyż po przekroczeniu pewnej granicy całość zaczyna smakować jak krzyżówka najpodlejszych perfum z wodą brzozową. :D
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: MaiArt » 27 mar 2020, 00:40

Nikotynos pisze:@MaiArt A co byś powiedział na aromat w stylu cukierka "Kopiko", czyli połączenie kawy z karmelem i do tego może troszkę tytka popielniczkowego?

Oj masz u mnie duże piwo za inspirację. :beer1: Pierwsza próbka od razu wyrwała nas butów. Jedyne co Was może zniechęcić, to kolor aromatu (dość mocno ciemny), lecz po rozcieńczeniu otrzymany liquid ma kolor bursztynowy i... smakuje obłędnie. :evil_dance:

Wróć do „MaiArt w Salonie”