Parowniki MTL na wiosnę 2021

Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: Metall » sob kwie 10, 2021 5:59 pm

Celt pisze:No z Taurenem się zgodzę. Nie mogę go opanować z tym ułożeniem bawełny a i smakowo jakoś wybitny nie jest.

I go nie opanujesz, bo uniemożliwiają to błędy konstrukcyjne.
Zbyt gruba podstawa bazy (a przez co zbyt długie kanały) niepotrzebnie wymusza montaż dłuższej bawełny, co ma negatywny wpływ na smak, a w skrajnym przypadku poważnie ogranicza transport lq. Wprawdzie cięcie pod kątem 45 st. rozwiązuje problem z kulejącym transportem, aczkolwiek tak długa droga jaką musi pokonać lq przez nośnik ma swoje minusy (wg mnie w parownikach MTL im więcej bawełny tym gorzej dla smaku). Sitko w nawiewie pod grzałką nie jest złym pomysłem, ale jest źle zaprojektowane. Niepotrzebnie jest otoczone wystającym pierścieniem (znajduje się w zagłębieniu), powinno być równo z jego górną krawędzią. Wtedy skropliny powstałe z odparowanego lq swobodnie by z niego spływały na podstawę bazy i wsiąkały w bawełnę. Niestety kumulują się w pierścieniu na sitku, co powoduje siorbanie i w dalszej perspektywie ściekanie skroplin do wnętrza nawiewu; poza tym kałuża lq zebrana na sitku pewnie rozprasza też niekorzystnie strumień powietrza z nawiewu.
Ogólnie świetny dizajn, genialny i rewolucyjny system kontroli nawiewu i spieprzone prawie wszystko inne (prawie, bo dripy są spoko). Porażka. THC powinno błyskawicznie wypuścić wersję 1.5, w której wyeliminowano by te wszystkie nieprzemyślane posunięcia. Poza tym zastanawia mnie jedna rzecz. Czy w tych firmach nie ma czegoś takiego jak testy projektu/prototypu parownika? Gdybym zaprojektował atomizer to najpierw zrobiłbym kilka sztuk i testował sam oraz dał komuś do testów. Pozwoliłoby to na pewno na wyeliminowanie błędów konstrukcyjnych i skuteczne wypuszczenie na rynek naprawdę dobrze działającego parownika, a nie jakiegoś ulepa, który nawet nie spełnia roli do jakiej został stworzony, a jedynie rozczarowuje i wkurwia waperów. I naciąga ich na kasę.

PS
Jak widzę tytuły niektórych recenzji, że THC Tauren MTL to jeden z najlepszych emteeli to zastanawiam się czy ci pożal się boże recenzenci aż tak szmacą się za kasę, czy po prostu coś ćpią przed tymi recenzjami i potem kontakt z realiami im się urywa gdzieś w okolicach Saturna.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: Superlux » sob kwie 10, 2021 3:02 pm

Haze pisze:@Superlux, nie mam nic przeciwko, tylko wysyłający musieliby mieć świadomość, że pozbędą się sprzętu na 2-3 tygodnie.



Ja tu mam na myśli elytę :lol:, która nie zapłacze z powodu nieobecności jednego z 5-10-ciu czy też 50-ciu parowników. :-D
Na pewno się podzielą. Już ja o to zadbam, pistolet nie kłamie. :lol:

A w razie jakichś komplikacji to ja Ci podeślę...z dziesięć sztuk i będzie po robocie. :bry:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: Haze » sob kwie 10, 2021 2:51 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
, nie mam nic przeciwko, tylko wysyłający musieliby mieć świadomość, że pozbędą się sprzętu na 2-3 tygodnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: Superlux » sob kwie 10, 2021 2:34 pm

@
Awatar użytkownika
Haze



Mam taki pomysł, inwestujesz własną, ciężko zarobioną kasę żeby uszczęśliwić naszą dziatwę, wydaje mi się że powinniśmy się podzielić tymi wydatkami. Mam więc taki pomysł żeby przed następnym zestawieniem "pomóc" Ci trochę, "pomóc" czyli dorzucić więcej roboty. :-D Każdy kto by miał jakąś godną zainteresowania nowość z gatunku MTL przesłałby sztukę na testy. I tu byłbym za tym żeby w grę wchodziły także najlepsze klony drogich parowników... szczególnie tych w których nie ma co spieprzyć, a takich jest naprawdę wiele. Oczywiście tylko najlepsi klonerzy - Ulton, YFTK i SXK. Z doświadczenia wiem że w smaku ciężko dostrzec jakąkolwiek różnicę. No i mielibyśmy prawdziwą wojnę - Chiny kontra reszta świata. :lol:

Ale na spokojnie, za kilka miesięcy - najlepsze parowniki MTL na jesień 2021. :-D



:beer2:
Obrazek
Celt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 8:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 77 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: Celt » sob kwie 10, 2021 12:24 pm

No z Taurenem się zgodzę. Nie mogę go opanować z tym ułożeniem bawełny a i smakowo jakoś wybitny nie jest. Dla mnie to największe rozczarowanie wśród moich parowników, trochę ich kupiłem. Co do Intake i Pioneera, to uwielbiam je oba, choć muszę przyznać, że dużo tu zależy od smaku liquidu. Na Intake najlepiej sprawdzają się u mnie custardy wszelkiego rodzaju. Natomiast tytoniówki to u mnie tylko Pioneer. Podobnie jeśli chodzi o owocówki, wydaje mi się, że to właśnie Pioneer wyciąga nieco lepiej niuanse smakowe.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: Tomba » sob kwie 10, 2021 11:41 am

Pinokio pisze:Przy Twoich filmach nie ma szans na zaśnięcie.


Dokładnie. Dzisiaj o 5 rano oglądałem, a przede mną @
Awatar użytkownika
Bogu
.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
koshtur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz paź 02, 2016 10:06 am
Lokalizacja:
Podziękował: 54 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: koshtur » sob kwie 10, 2021 7:52 am

A ja myślałem, że u mnie z Taurenem jest coś nie halo. Ale wykonanie i opakowanie to ekstraliga... tylko co komu po tym? :ble:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: Haze » sob kwie 10, 2021 7:06 am

Superlux pisze:Dobrze że Ares robił tu za tło, podniósł poziom ...

BARDZO trafne spostrzeżenie :-D gdybym zamiast niego wziął np. Kayfuna to by pozamiatał stawkę. Poza tym Aresy to fajne średniaki, których używam właściwie tak samo intensywnie jak Kayfunów więc dość dobrze nadają się do porównań.
W związku z powyższym mówiąc:
Superlux pisze:No i tego który jest debeściakiem... nie próbowałem

warto pamiętać, że jest to debeściak, ale tylko w testowanej puli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: Superlux » sob kwie 10, 2021 4:09 am

No i tego który jest debeściakiem... nie próbowałem, po poprzednim filmie podobnie miałem z OBS-em. :cry: Chińczycy trzymają się mocno. Resztę już mam za sobą. Ruletkę miałem ale mi nie weszła, ani jako MTL ani jako RDTL ... choć tu było troszeczkę lepiej, więc oddałem potrzebującym. Pandorka, nic szczególnego... raczej moja pomyłka. Pozostałe miałem na kilkudniowych wypożyczeniach, zgadzam się z tym że można było zaszaleć z klasyczną grzałką fi 2,5 mm a nie z 2 mm, choć taka właśnie świetnie sprawdza się np. w Kfl. Z oceną Taurena zgadzam się w całości i nie chodzi tu o średnicę grzałki, drut, itp., itd. To po prostu przeciętniak ale podobnie jak @
Awatar użytkownika
Haze
wiązałem z nim spore nadzieje. Z Kizoku wyleczyłem się już dawno temu. Pozostaje Pioneer, jest interesujący, nie ruszył ziemi z bryły świata ale zarówno jako MTL i very, very, very restricted DL sprawuje się dobrze... a nawet obiecująco. Miałem go kupić ale mnie Nikuś z tego wyleczył. :-D Dobrze że Ares robił tu za tło, podniósł poziom, choć ja chyba jednak wybrałbym z tej grupy Pioneera, Ares jako żelazna rezerwa. Intejka nie miałem w paszczy, więc to trzeba nadrobić.
Także generalnie ta ekipa sprawiła się raczej przeciętnie (patrząc przez pryzmat dwóch poprzednich zestawień), widocznie taki czas dla MTL. Być może trzeba było dodać nowego Kfl-a, Dvarwa FL, FeV v4.5s +, Millenium, Shu... i może jeszcze poczekać na Bishopa, ale łatwo się mówi... przecież to wszystko to i tak poważny wysiłek inwestycyjny więc te wszystkie dodatkowe pozycje mogłyby mocno nadszarpnąć budżet, budżet recenzenta... który i tak sprawił nam wielki prezent.

Wniosek jest także taki że dzisiaj nie musimy kupować klonów, nie musimy mieć moralniaka, ponieważ Chińczycy robią już właściwie wszystko i zazwyczaj robią to dobrze.
Nie piszę tego jednak o sobie, ponieważ po pierwsze nie mam moralniaka :lol: a po drugie to ja muszę spróbować wszystkiego z MTL (no może prawie wszystkiego ;) ) a próbując same oryginały to skończyłbym pod mostem. Kupuję więc zazwyczaj najlepsze dostępne klony. Nie dajmy się zwieść... 99% naprawdę dobrej jakości klonów smakuje tak samo jak oryginał, a samo zewnętrzne wykonanie... tu bywa różnie.


Marudzę ale tak naprawdę to jest extra że @
Awatar użytkownika
Haze
zrobił kolejny przegląd MTL, A. jest wielki. :brawo: Teraz chyba czas na jakieś dobre RDA.





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Parowniki MTL na wiosnę 2021

Postautor: Metall » pt kwie 09, 2021 9:00 pm

Zgadzam się. Tauren MTL to niewypał konstrukcyjny i smakowy. W ogóle to przemilczę bezsens tego parownika, bo musiałbym wstawić tu parę bluzgów.
Intake MTL i Pioneer to kawał porządnych parowników, choć trochę różnych. Intake świetnie sprawdza się w MTL i RDTL, natomiast Pioneer - pomimo założeń - lepszy jest w MTL niż w RDTL. Smakowo i konstrukcyjnie są super. Pomijając "lewe" śrubki w Intake, cóż taka ekstrawagancja.

A teraz @
Awatar użytkownika
Haze
powiem Ci jedno. Musisz spróbować Phevanda Memo MTL. Gdzieś przeczytałem, że to jakiś klon klona (cokolwiek miałoby to znaczyć). Ale wg mnie - i zaraz ktoś mnie za te słowa rozszarpie jak huragan szmatę - jest to godny konkurent (pogromca/rywal?) Taifuna GTR za ok. 1/6 jego ceny. Naprawdę jestem pod wrażeniem walorów smakowych jakie jest w stanie oddać ten parownik. Można mieć pewne zarzuty co do niego, np. pod względem kultury pracy, ale jak dla mnie smakowo plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych MTL-i. Szczerze polecam, naprawdę.

Wróć do „Haze i jego kanał na YouTube”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości