Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: Bezimienny » śr kwie 28, 2021 2:11 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
, próbki w strzykawkach to idealny wręcz pomysł. Kilka lat temu, jak więcej mieszałem i eksperymentowałem, to praktykowałem taki zwyczaj. A co śmieszniejsze, sam pomysł robienia próbek w strzykawkach wziął się u mnie stąd, że strzykawki zastępowały mi kiedyś butelki z liquidem. Powód śmiesznie prosty - miałem problem z wielkością dziurki do zalewania w kilku parownikach. Dziubki w buteleczkach były za wielkie, a igła dawała radę. :D

eD
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: DooshPastesh » śr kwie 28, 2021 12:27 pm

A potem sąsiedzi powiedzą, że mieszka koło nich narkoman. :mrgreen:
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: Tomba » śr kwie 28, 2021 10:59 am

Gdy zobaczyłem jak Adam wykorzystuje strzykawki do odmierzania to się zacząłem zastanawiać czy nie warto wykorzystać ich do przechowywania próbek. Np. w strzykawce 20 ml zrobić sobie próbkę 10 ml bo wtedy da się wymieszać. Trzeba tylko zatkać strzykawkę igłą. Cały koszt to ok 90gr. Nie potrzeba wtedy butelek i jeszcze ich myć za kazdym razem.
Po zużyciu próbki strzykawka z igłą do utylizacji i po problemie.

Osobiście aromaty odmierzam strzykawką 2,5 ml. Jest dokładna podziałka, a i pojemność przyzwoitą. Igła 1,2 bo najgrubsza z dostępnych.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: Mareckimt » śr kwie 28, 2021 9:49 am

Podziałki są różne. Ale nie powinno to być barierą nie do pokonania. Różne skale na obrazku, obydwie mają pojemność 1 ml.
Skala.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: Krasnal45 » śr kwie 28, 2021 9:40 am

PrzemekM pisze:@Mareckimt Jedno pytanie. Insulinówki nie mają jakiejś "dziwnej" podziałki. Ja używam strzykawek tuberkulinowych.

Dokładnie. Insulinówki zwykle mają podziałkę 1 ml=40 jednostek. W aptece pytać o tuberkulinówki z podziałka dziesiętną.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
przemoert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 20, 2021 6:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 38 razy
Płeć: Mężczyzna

Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: przemoert » śr kwie 28, 2021 9:37 am

PrzemekM pisze:@Mareckimt Jedno pytanie. Insulinówki nie mają jakiejś "dziwnej" podziałki. Ja używam strzykawek tuberkulinowych.

Technicznie to są takie same strzykawki. Te dedykowane do insuliny mogą mieć podziałkę na 40j, a wynika to ze sposobu dawkowania insuliny. Nie mniej jednak, można sobie to spokojnie przeliczyć na mililitry. ;)
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: PrzemekM » śr kwie 28, 2021 9:17 am

@
Awatar użytkownika
Mareckimt
Jedno pytanie. Insulinówki nie mają jakiejś "dziwnej" podziałki. Ja używam strzykawek tuberkulinowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: Haze » śr kwie 28, 2021 8:18 am

@
Awatar użytkownika
Mareckimt
, wszystko się zgadza, bardzo sensowne podejście. Ale to jako dalszy ciąg kariery mieszacza. Na początek trzeba pokazać jak zacząć...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: Mareckimt » śr kwie 28, 2021 8:06 am

@
Awatar użytkownika
Haze
, prościej już nie można by było dokładnie. :good:
Natomiast ja chciałbym początkującym "bimbrownikom" zaproponować inne podejście do tematu. Zawsze tak robię gdy mam aromat którego nie znam.
Potrzebna jest baza, aromat i buteleczki, najlepiej, po 10 ml. Do tego narzędzia w postaci strzykawki 5, 10 lub 20 ml z grubą igłą i jedna insulinowa. Zamiast insulinowej można liczyć krople dawkowane do pojemnika z mieszanką. Aha, jeszcze coś niezmywalnego do oznaczania buteleczek.
Mając aromat X szykujemy dla niego 3 buteleczki 10 ml zalane do połowy, czyli 5 ml. Aromat warto rozetrzeć na palcach w celu określenia jego intensywności i w zależności od wrażeń, do buteleczek zakrapiamy przykładowo 5, 10 i 15 kropel. Po co ta insulinowa? Aromaty zwykle są bardzo rzadkie, więc da się w takiej strzykawce odmierzyć ile to 5, 10 czy 15 kropel. Warto sobie taką zależność zanotować, zapamiętać. Nie trzeba będzie w przyszłości liczyć kropelek.
Tak stworzone liquidy sezonować krótko i spróbować. Są już do dyspozycji 3 stężenia aromatu! Jest więc z czego wybierać, a ryzykujemy tylko niewielką ilość bazy gdyby coś nie podeszło. A 5 ml wystarczy na zalanie prawie każdego atomizera i na tyle długie wapowanie by ocenić stężenie aromatu.
Metodę polecam bo jest prosta i skuteczna. Mnie zdarzało się robić w ten sposób test kilku, a nawet kilkunastu aromatów.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Łatwe i szybkie testowanie aromatów

Postautor: ErNOL » śr kwie 28, 2021 6:03 am

W sumie fajnie, że to wstawiłeś... Dlaczego? Ja zawsze na żywioł idę i od razu mieszam 100 ml... :D Wtedy nie ma takich "zawiłości matematycznych"... :D Ale widzę, ba wiem, że to złe rozwiązanie... ;)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek

Wróć do „Haze i jego kanał na YouTube”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości