Pomoc w wyborze RDA

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Abogado
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:42 am
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze RDA

Postautor: Abogado » sob lip 18, 2020 7:32 am

Zgadzam się z kolegą @
Awatar użytkownika
Grabski
. Wersja oryginalna miała lepiej rozwiązany airflow. Dodatkowo jest dużo łatwiej dostępna i trochę tańsza. Profile v. 1.5 to typowy przerost formy nad treścią.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze RDA

Postautor: Krytyk » czw lip 16, 2020 4:24 pm

@
Awatar użytkownika
Grabski
Mógłbyś rozwinąć myśl, dlaczego pierwszy Profile był lepszy?
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Grabski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: pn sie 05, 2019 4:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze RDA

Postautor: Grabski » czw lip 16, 2020 2:23 pm

Profile 1.5 RDA bym odpuścił i wybrał Profile RDA to taka rada ode mnie na przyszłość, mam oby dwa parowniki.
Chmurze na -> Topside Dual SE + Dead Rabbit V2 RDA / Recurve Single

Obrazek
mareke
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 16, 2020 1:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze RDA

Postautor: mareke » wt cze 30, 2020 12:31 pm

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Postanowiłem iść w ślady @
Awatar użytkownika
iron64
i zamówiłem klona Mesh Pro u amatorów potraw ryżowych. Jeśli nie mi nie podpasuje będę szukał dalej, nie pali mi się z tym jakoś bardzo, a tymczasem jeszcze raz dzięki za rady.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze RDA

Postautor: iron64 » pn cze 29, 2020 6:32 pm

Mam #2 i #3 z listy, dla mnie Dead Rabbit ma tą zaletę, że można dać mu jedną grzałkę, nawet stosunkowo małą i będzie nadal sobą ten parownik, można dać jedną dużą lub dwie średnie i nadal będzie smak ten sam, tylko ilość chmury inna. To jest zaleta. Smak powiedziałbym w połowie stawki. Przegrywa choćby z DJV Mark1 , czy nawet z Goon v1.5 pod tym względem, ale mało jest parowników tak uniwersalnych jak on. Ponadto w v2 poprawiono wlot powietrza.
Dużo lepszym parownikiem jest jednak Mesh Pro, nawet klon z Ali za 39zł, kupiłem niedawno tego klona i to przyzwoita kopia, a smak oddaje znacznie ciekawiej. Minusem tak jak i w oryginale jest ilość chmury, to kuriozalnie wielka chmura jest, serio. Moim zdaniem wymaga tez dużych mocy, ale za to siatka nie wymaga cięcia z szerokości.
Vandy Vape Mesh V2 RDA jest dość podobny do Mesh Pro RDA. Pod względem smaku i ogólnego używania. Myślę, że opis, który popełniłem wyżej, można spokojnie skopiować tutaj do niego.
Który lepszy? Tego nie wiem, używam ich wszystkich w zależności od humoru. Nie wskażę wygranego w tym pojedynku. Nie potrafię. Smakowo królik jednak przegrywa, ale uniwersalnością nadrabia, do Mesha też założysz druta, ale tylko jednego. Także nie wskażę, którego z nich bardziej lubię. Myślę, że w różne dni różne parowniki byłyby w stanie wygrać.
Obrazek
The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

Pomoc w wyborze RDA

Postautor: The9Green » pn cze 29, 2020 6:24 pm

Posiadam Dead Rabbit RDA V2 i całkiem nieźle sobie radzi, w singlu smak aż tak nie urywa (sporo zależy od ułożenia), natomiast w dualu jest już o wiele lepiej, sporo miejsca na grzałki (wchodzą dość masywne grzałki jaki i bezproblemowo da się coś mniejszego wrzucić), liquidu mieści sporo, nie trzeba co 30s zakraplać (w porównaniu do Drop RDA to niebo, a ziemia), ogólnie prosty montaż. Jedynym minusem mojego egzemplarza jest zbyt luźny drip, a tak to bezproblemowy.
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze RDA

Postautor: kompiler » pn cze 29, 2020 5:52 pm

Bardzo fajny test popularnych parowników RDA niedawno przeprowadzał Haze na swoim kanale.
https://www.youtube.com/watch?v=B2VpQ5W_Zyk
Jeśli tego jeszcze nie widziałeś to polecam zobaczyć, poruszane są tam opisy konstrukcji bazy, przeciąg i smak.
Mając takie informacje, albo taki sposób spojrzenia na parowniki, na pewno będzie łatwiej dokonać właściwego wyboru.
mareke
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 16, 2020 1:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc w wyborze RDA

Postautor: mareke » pn cze 29, 2020 5:28 pm

Witam, rozglądam się za jakimś atomizerem RDA. Mam na oku:
- Wotofo Profile 1.5 RDA,
- Hellvape Dead Rabbit V2 RDA,
- Vandy Vape Mesh V2 RDA.

Ktoś może posiada któryś z nich i może się wypowiedzieć? Wady i zalety. Przeglądałem tematy na forum i niewiele jest tam "informacji z pierwszej ręki". Jeśli ktoś ma inną propozycję, proszę również śmiało pisać. Biorę pod uwagę wszystkie. Zależy mi na w miarę prostym budowaniu setupu, a przede wszystkim na smaku.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], kawda i 1 gość