Ładowarki - jaką wybrać?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: Superlux » śr sie 19, 2020 4:54 pm

@
Awatar użytkownika
Haze



Powerbank - wersja pierwsza z pojedyńczym czarnym klawiszem ale podobno słabo ten powerbank chodzi, wersja druga z podwójnym żółtym już bez tej funkcjonalności.

EverActive LC-2100 jest OK ale nie ładuje 2*700, chyba że kolega nie ma takiej potrzeby.




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: Haze » śr sie 19, 2020 4:41 pm

SirKordian pisze:Może też służyć jako powerbank?

Tak.

SirKordian pisze:... czy jak skończy to ogniwa mogą spokojnie poleżeć 1-2 h?

Mogą bo akurat ten model odcina napięcie po naładowaniu.


@
Awatar użytkownika
rustin
, opcjonalnie, po małym naciągnięciu budżetu, masz jeszcze LC-2100, niestety tylko na 2 ogniwa ale całkiem porządna, no i w PL.
Obrazek
SirKordian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: pn paź 14, 2019 1:32 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 54 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: SirKordian » śr sie 19, 2020 4:26 pm

Dwa pytania do uzytkowników Miboxer C4-12.
Może też służyć jako powerbank?
Podczas ładowania zerkacie czy gotowe co kilkanaście minut, wiecie kiedy mniej więcej skończy czy jak skończy to ogniwa mogą spokojnie poleżeć 1-2 h?
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: Superlux » śr sie 19, 2020 4:03 pm

@
Awatar użytkownika
rustin




To jest 40 - 50 plnów różnicy a ładowarka zostanie z Tobą na długo, dłużej niż niejedno zasilanie czy niejeden atomizer, to jest inwestycja na minimum rok albo i dwa - trzy. Dlatego nie ma co oszczędzać. To nie jest SkyRC za 400 pln czy Xtar Dragon za 250...nie zbankrutujesz a jeżeli nie możesz teraz to kup sobie jakiegoś najtańszego Xtara na 2 sloty ( ok 30 - 40 pln ) i zbieraj na coś porządniejszego.

Miboxer C4-12, dlaczego ? Dlatego że przyjmuje wszystkie dostępne formaty ogniw li-ion, precyzyjnie mierzy rezystancję wewnętrzną ogniw i jest relatywnie bardzo szybka. Można spokojnie zostawić na dłużej, odcina prąd po naładowaniu akumulatorów. Żadna z wymienionych przez Ciebie ładowarek nie ma podjazdu, 95 % z nich nie potrafi precyzyjnie wymierzyć rezystancji ( lub nie ma takiej funkcji ), na podstawie tego ładowarka automatycznie dobiera prąd ładowania, więc jeżeli zapomnisz ustawić manualnie to może być nieciekawie ( może być, nie musi ). Pomiar rezystancji jest również istotny kiedy chcemy określić stopień zużycia ogniw. To dotyczy także tych ładowarek które są bardzo popularne - Liitokala lii-500 czy najnowsze flagowce Nitecore...niestety nie tylko Liitokala ale nawet te najnowsze Nitekory nie potrafią tego zrobić poprawnie.
Nie każda z ww obsługuje ogniwa 2*700, no i równie ważne ( a dla niektórych najważniejsze ) żadna nie jest tak szybka, przy C4-12 nie trzeba zapuszczać korzeni w oczekiwaniu na koniec ładowania - to dla tych którzy nie lubią zostawiać włączonej ładowarki kiedy są poza domem. Natomiast C4 jest strasznie wolna, jak Matiz przy Ferrari.

Oczywiście żadna z tych ładowarek nie jest idealna, np w C4-12 były przypadki awarii, u mnie przestał działać jeden ze slotów ale takich informacji w necie znajdziesz kilka na krzyż, natomiast o innych przeczytasz dużo więcej, nie ma ideałów...chyba że chcesz wydać ponad trzy razy więcej niż to zakłada Twój budżet. Jeżeli nie masz zamiaru wydawać więcej niż 150 plnów, jeżeli nie masz zamiaru kupować pierwszej w miarę " idealnej " ładowarki jak SkyRC to imo nie ma wielkiego wyboru.
Moim zdaniem tu nie mają sensu oszczędności na 40 czy 50 pnów. Prędzej czy później i tak pojawi się to samo pytanie i będziesz chciał kupić coś bardziej skomplikowanego :-D, ale jeżeli już musisz...a jest to nadal różnica ca 40-50 pln to z tych które wymieniłeś, Ty i koledzy powyżej ja bym wybrał Xtar-a X4. Bardzo prosta, bez wodotrysków ale solidna. Jednak pomimo wszystko...pozbieraj jeszcze z miesiąc i kup C4-12. :lol:





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: iron64 » śr sie 19, 2020 3:19 pm

Nie spotkałem się z takim problemem, ale nie czytałem też linku, który podałeś. Ja się z tym nie spotkałem i tyle. Acz myślę, że większość ludzi nie zabierze tu głosu w tym temacie.
Dla mnie ważny jest czas, w którym naładuję ogniwa i dlatego wybrałbym Miboxera C4-12 a jeśli nie to C4. Po prostu, zbyt dużo miałem ładowarek, żeby kolejny raz cierpieć kupując je.
No to tyle z mojej strony.
Obrazek
rustin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2020 10:21 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: rustin » śr sie 19, 2020 3:03 pm

Dokładać można bez końca a budżet jaki jest to jest. Dlatego nie bez powodu podałem jakie mogę kupić. Czyli Miboxer C4 ale nie 12 ma tą wadę że ciągle ładuje i przeładowuje? Swoją drogą podstawowa rzecz takie zabezpieczenie
Awatar użytkownika
crystal1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pt mar 04, 2016 7:33 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 217 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: crystal1 » śr sie 19, 2020 1:38 pm

Każda liszka swój ogonek chwali. Ja polecę Xtar X4. Od pół roku ładuje 4 akusy jednym amperem, dwa akusy dwoma amperami, bezproblemowo. Zbudowana solidnie, zasilacz wbudowany, cena 89 zeta. Naprawdę polecam.
timi
Płeć: nieokreślona

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: timi » śr sie 19, 2020 1:27 pm

Nie chcę polemizować z kol. @
Awatar użytkownika
iron64
, ale przerobiłem już kilka różnych ładowarek i za najfajniejszą uważam Litokalę Lii-500.
Realizuje wszystkie funkcje konkurencyjnych sprzętów i dodatkowo pozwala dobierać ogniwa w pary, co jest niezmiernie ważne przy boxach wieloakumulatorowych.
Precyzyjna, bezpieczna, trwała, łatwa w obsłudze, uniwersalna, szybka, niezbyt droga.
Czego chcieć więcej?

Jedyny minus, to utrudnienia przy ładowaniu długich akumulatorów. Ale da się.
Można też zrobić niewielką modyfikację i wtedy 700 wchodzą bez żadnych problemów.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: iron64 » śr sie 19, 2020 12:56 pm

To weź c4-12. Zgoda troszkę droższa, ale skoro chcesz dobrą ładowarkę... W tych pieniądzach nie znajdziesz lepszej, nawet do 250zl lepszej nie znajdziesz.
Obrazek
rustin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2020 10:21 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: rustin » śr sie 19, 2020 12:48 pm

Już się poprawiam. Wszędzie są informację, że Miboxer C4 ma tą wadę z brakiem wyłączenia zasilania po naładowaniu, jak dobrze rozumiem jest to duży problem.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość