Ładowarki - jaką wybrać?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: Superlux » sob sie 22, 2020 1:17 am

@
Awatar użytkownika
rustin




W specyfikacji podali że ładowarka odcina po naładowaniu akumulatora a Henrik zbadał swój model i jemu nie odcięło ( ładowarka rozpoczyna proces pomiaru pojemności, następuje rozładowanie ).
Nie odcina...czyli jest problem, nie wiemy tylko jak wiele egzemplarzy zaliczyło wtopę.
Nie wiem czy znajdziesz tu chociaż jednego użytkownika C4, z tego co wiem ludzie kupowali najwyższy model czyli C4-12.

Jeżeli cena Miboxera C4-12 tak bardzo Ci nie pasi to kup sobie solidnego Xtara X4 ( powyżej przedstawił go kolega Kryształ ), bez wodotrysków ale solidny i ładuje w miarę szybko. Szybko, tzn 2A ale tylko na dwóch slotach, na czterech zajętych ładuje 4 × 1A. Wystarczy na rok, a w tym czasie uzbierasz sobie na C4-12...12 plnów co miesiąc, dasz radę. :good: Różnica tylko 40 - 50 plnów ale jak tam ksiądz chce, klient sobie życzy, klient ma. :-D

Przez to moje pitolone oszczędanie nie chce mi się teraz kupić SkyRC-a, po prostu kupiłem X różnych ładowarek i one są dobre, one są OK, jestem zadowolony ale gdybym wcześniej nie wydał ok 280 pln na dwie z nich to dzisiaj miałbym już tego największego skurczybyka. :-D
A teraz a propos de facto...nie jestem na musiku, może kiedyś, może wtedy. :facepalm:





:beer2:
Obrazek
rustin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2020 10:21 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: rustin » pt sie 21, 2020 4:18 pm

Dobra. Temat zamknięty.
Awatar użytkownika
damian689
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: sob lis 02, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: dolnośląskie/UE
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 83 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: damian689 » pt sie 21, 2020 4:00 pm

@
Awatar użytkownika
rustin
. Ciężko czyta się Twój post...

Tapnięte z P20
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: iron64 » pt sie 21, 2020 3:59 pm

Kupże w końcu c4-12 i będzie po rozkminkach na poziomie gimnazjum.
A że tak piszą na forach, my się z tym nie spotkaliśmy, zrozum to w końcu. My na forum mamy np. żaby i nawet kangura i krasnala, czy to znaczy, że na wszystkich forach są?
Obrazek
rustin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2020 10:21 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: rustin » pt sie 21, 2020 3:52 pm

Widzę że nie rozumiecie, albo nie czytacie, nie potraficie po angielsku linku który podesłałem. Nie po się kupuje ładowarkę żeby jeszcze jakiś taimer osobny zakładać czy coś innego. Jakbyście przeczytali to byście nie pisali jaki sens by miało to żeby lądowała, że każda ładowarka najtańszą odcina prąd itd. To jest jej błąd, bug itd na zagranicznych forach znalazłem że producent już naprawił to. A to jak się zostawi na noc pod ładowarka która cały czas ładuje... Myślałem że bardziej się tu znają osoby ale widzę że nie skoro piszą że co z tego.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: Goomowiec » pt sie 21, 2020 2:50 pm

@
Awatar użytkownika
rustin
Aha, czyli jeśli zostawisz akumulatory na godzinę dłużej w ładowarce to one po prostu umrą? W takim razie dokup sobie takie urządzenie https://allegro.pl/oferta/programator-t ... 6656537125 i boom, ładowanie zostaje przerwane o ustalonej godzinie, z dowolnego miejsca na świecie. Zaraz jednak się dowiem, że to nie jest wyjście, bo przecież taka przejściówka to rozwiązanie godne idiotów i nie ma sensu go używać. Wracamy więc do punktu wyjścia - skoro masz upatrzoną już ładowarkę, a w zasadzie kilka, to po co się pytasz, czy one są dobre? Są dobre, do ładowania akumulatorów 18650 się jak najbardziej nadają. Takie drążenie, żeby tylko drążyć, to w mojej opinii idiotyzm. Mam Xtara VC2S, mi w pełni wystarcza.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: edarek » pt sie 21, 2020 2:19 pm

Nie wiem, jaki sens miałaby ładowarka, która nie odcina napięcia po naładowaniu akumulatorów, tym bardziej taka, która jest uważana za jedną z najlepszych. Ja mam w pracy najprostszą Lii-100 bodajże na jeden akumulator i po naładowaniu leży sobie tyle w niej, na ile czas mi pozwoli.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
rustin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2020 10:21 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: rustin » pt sie 21, 2020 2:17 pm

Goomowiec pisze:A dlaczego miało by ci NIE odcinać prądu gdy akumulatory się naładują? Skoro taką opcję mają tańsze ładowarki, to i w większości droższych ona się znajduje. A już na pewno Miboxer. Z resztą - rób tak jak ja - idę spać, włączam ładowarkę i gdy idę do pracy zawsze są już ogniwa naładowane. Kręcisz i kręcisz, a wszyscy już ci parokrotnie mówili co wybrać.
A wystarczyło przeczytać temat od początku bo wrzucałem link a nie dlaczego NIE.
https://lygte-info.dk/review/Review%20C ... %20UK.html
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: Goomowiec » pt sie 21, 2020 1:16 pm

A dlaczego miało by ci NIE odcinać prądu gdy akumulatory się naładują? Skoro taką opcję mają tańsze ładowarki, to i w większości droższych ona się znajduje. A już na pewno Miboxer. Z resztą - rób tak jak ja - idę spać, włączam ładowarkę i gdy idę do pracy zawsze są już ogniwa naładowane. Kręcisz i kręcisz, a wszyscy już ci parokrotnie mówili co wybrać.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
rustin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 19, 2020 10:21 am
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Ładowarki - jaką wybrać?

Postautor: rustin » pt sie 21, 2020 12:42 pm

Bardzo mało jest info o Miboxer C4. Znalazłem, że została poprawiona wersja V4, czyli ta: https://pl.aliexpress.com/item/32832812 ... web201603_
Chyba wszystko mam co potrzeba w ładowarce? Pomiar pojemności, rozładowywanie, wybór prądu ładowania co 200mA dla akumulatorków, prawda? Boję się tylko tego czy będzie rozłączać ładowanie po naładowaniu na full.

Ogólnie bardzo mało info o tych ładowarkach, pełno jest o Nitecore, Xtar i Liitokala.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości