Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: Krasnal45 » czw wrz 17, 2020 1:24 pm

Horny pisze:- palenie głównie MTL

Nie palimy, wapujemy/chmurzymy. ;)
Horny pisze:- na gotowe grzałki, bo do robienia własnych nie miałbym cierpliwości

Szybko zmienisz zdanie (czuję) i tu Ci zaproponuję np. Siren V2.
Horny pisze:...i koniecznie licznik puff

Wprawdzie większość boksów ma taka funkcjonalność, ale uwierz mi, szybko o tym zapomnisz.
Horny pisze:- moc - myślałem o ok. 50W

Minimum 85 - 100W
Horny pisze:- ładowanie - micro USB lub USB-C

To tylko awaryjnie. Rozglądaj sie za porządną, mikroprocesorową ładowarką do ogniw.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Horny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 11:45 am
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Płeć: nieokreślona

Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: Horny » czw wrz 17, 2020 12:56 pm

Z góry przepraszam jeśli umieszczam post w złym miejscu. Widziałem na forum podobne pytania, ale rozbite na podzespoły, a ja mam pytanie raczej całościowe.

Jestem początkujący w vape-świecie. Dawno temu miałem takiego małego e-papierosa, ale to była epoka kamienia łupanego w vapingu. To co mnie wtedy denerwowało, to mała chmura, liquid w ustach i słaba bateria (choć sama idea e-papierosa już wtedy wydawała mi się super).
Teraz przymierzam się do zakupu "nowocześniejszego" sprzętu i proszę o porady np. na co zwrócić uwagę, czego unikać, albo gdzie robię błąd w konfiguracji?

Zanim jednak wszyscy powiedzą mi, abym kupił sobie PODa, to powiem, że podejście mam takie - fajnie byłoby kupić coś bardzo uniwersalnego, na czym mógłbym wypróbować różne kombinacje (np. zmieniać moc, tryby, czy MTL/DTL). Po tym wiedziałbym już mniej więcej co mi się podoba, a co nie i kolejny sprzęt byłby już bardziej dopasowany.

Jak dotąd rozważałem box+atomizer w budżecie 200-300zł (wiem - mało, ale to ma być sprzęt, który pewnie zmienię).
Gotowe zestawy, które widziałem nie pasują do moich oczekiwań. Myślałem też chwilę o PODzie DRAG X, ale podobno jest kiepski do MTL.
No właśnie, oto moje, powiedzmy, oczekiwania wobec sprzętu...

ATOMIZER:
- koniecznie żeby nie przeciekał,
- palenie chmurzenie głównie MTL (nawyki), ale może jest coś czym można by się przełączać MTL/DTL? albo RDTL? chciałbym spróbować DTL,
- na gotowe grzałki, bo do robienia własnych nie miałbym cierpliwości,
- gdyby był w miarę tani, to kupiłbym dwa atomizery do szybkiego podmieniania (do jakiegoś tradycyjnego smaku i np. mentola).

BOX:
- funkcje - wyświetlacz i koniecznie licznik puff (może jest coś co daje sygnał po określonej ilości puff, żeby imitować koniec palenia analoga?),
- moc - myślałem o ok. 50W,
- rozmiar - raczej mały (jeden akumulator), żeby można było zabrać gdzieś ze sobą,
- ładowanie - micro USB lub USB-C,
- może być nawet używany, tylko gdzie takie znaleźć?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i propozycje, bo nie ukrywam, że ograniczenia w sprzedaży internetowej komplikują dobór sprzętu.
Chyba, że da się jakoś kupić przez internet? Proszę o info na priv, bo podobno się nie da jeśli nie mam firmy.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości