Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: PrzemekM » pn wrz 28, 2020 8:16 am

Albo u naszych południowych sąsiadów, jeżeli zależy Ci na czasie.
Obrazek
Agawa
Płeć: nieokreślona

Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: Agawa » pn wrz 28, 2020 7:29 am

Horny pisze:Czy orientujecie się gdzie można kupić Innokin Zlide albo Aspire Nautilus 2s ?
Nigdzie nie mogę znaleźć.

Na Ali widziałam. :)

 ! Wiadomość od: Krasnal45
Bardzo prosimy zwracać uwagę na pisownię.
Horny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 11:45 am
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: Horny » pn wrz 28, 2020 7:10 am

Czy orientujecie się gdzie można kupić Innokin Zlide albo Aspire Nautilus 2s ?
Nigdzie nie mogę znaleźć.
Horny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 11:45 am
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: Horny » pn wrz 21, 2020 11:43 am

Dzięki wszystkim za rady.
Nie mogę jeszcze się pochwalić co kupiłem, bo ciągle szukam wg Waszych wskazówek. Ostatnio znalazłem portal vapetrade.pl i zastanawiam się czy nie kupić tam zasilania.
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: eferzet » czw wrz 17, 2020 7:47 pm

Dodam tylko, że jest jeden dobry atomizer do MTL i DTL - Steam Crave Aromamizer Lite 1.5, ale to też RTA, więc polecam tak jak poprzednicy obejrzeć kilka filmików o kręceniu grzałek i spróbować samemu, to dużo łatwiejsze i przyjemniejsze niż się wydaje.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: Tenmen » czw wrz 17, 2020 7:00 pm

Jeśli chodzi o atomizer MTL na gotowe grzałki zdecydowanie polecam całą rodzinę Nautilusów, dla mnie nie ma lepszych w tej konkurencji. Dodatkową zaletą jest to, że grzałki do nich są dostępne u nas i niedrogie.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: iron64 » czw wrz 17, 2020 6:22 pm

Bardzo cenna jest uwaga, żeby zasilanie wybrać dobrze i przyszłościowo pod różne parowniki. To serio ważne, bo jak zdecydujesz się choćby na Smoka jak większość gimbazy, to boksik na 1x18650 będzie złym wyborem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: Krasnal45 » czw wrz 17, 2020 2:07 pm

Raz2trzy pisze: Czy to nie jest dobry pomysł Administracjo?

To nie jest takie proste i raczej trochę bez sensu. Sprzęt się zmienia, ewoluuje, użytkownicy maja przeróżne osobiste preferencje...
Były już podejścia do takich tematów, ale raczej spaliły na panewce...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: Cinmar » czw wrz 17, 2020 2:03 pm

Horny pisze:Jak dotąd rozważałem box+atomizer w budżecie 200-300zł (wiem - mało, ale to ma być sprzęt, który pewnie zmienię).

Tu masz tylko jeden drobny błąd. O ile z parownikami jest tak, że każdy musi sobie znaleźć swój...
Zainwestuj w dobre zasilanie, które obsłuży wszystko, co będziesz chciał w nie wkręcić. Dobra i niezawodna elektronika to podstawa. Z dobrych wieści: naprawdę dobre zasilanie zamknie się w 200zł, a często sporo niżej. Jeśli chcesz rotować sprzętem, rób to tylko z parownikami, dobre zasilanie już będziesz miał.
Przy poszukawaniach boxa, zwróć uwagę na swoje potrzeby. Jeśli będzie miał obsłużyć tylko parowniki MTL, w zupełności wystarczy coś na pojedynczy akumulator 18650. Przy chęci spróbowania DTL, warto już mieć coś na akumulator 21700, albo 2x18650, gdzie osobiście rekomenduję pierwszą opcję.

Tu masz moje typy:
1x 18650 - Tesla WYE 85W. Małe, lekkie, zgrabne. Często używam.
1x 21700 - EHPRO Cold Steel. Fajny klocek, startuje rewelacyjnie szybko. Jak to klocek - jest odrobinę masywny. Zamiast niego może być HCigar Warwolf, zbiera dobre opinie (ale nie miałem, więc wiele nie powiem).
2x 18650 - zjedzą mnie żywcem, ale... DRAG 2. DRAG z którego lakier zdziera się od samego patrzenia, a po miesiącu wygląda, jakby właśnie wrócił z misji w Afganistanie, ale jest naprawdę fajnym i przyjemnym w obsłudze zasilaniem. Opcjonalnie Vaporesso GEN, ale to również sprzęt, którego nie miałem okazji testować.

Wybór parownika jest dużo bardziej skomplikowany, więc dopóki nie wiem w co celujesz, rzeknę tylko: nie bój się RTA i samodzielnego robienia grzałek. Zajmuje to przy wprawie kilka minut. Ale jest smaczniej, taniej i pewniej.

Resztę wyłożył Ci @
Awatar użytkownika
Krasnal45
, więc od siebie dodam tylko, że warto mieć zawsze kilka akumulatorów w zapasie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Szukam pomocy w doborze sprzętu czyli tzw. "co kupić?" i "co sądzicie?"

Postautor: Raz2trzy » czw wrz 17, 2020 2:02 pm

Hej, przecież ten tytuł jest tak świetny że aż się prosi o to żeby zrobić taki jeden wielki temat, dla wszystkich poszukujących pierwszych sprzętów, którzy chcą się upewnić co do słuszności decyzji! Takie pytania są strasznie wtórne, a i pomoc z reguły sprowadza się do mniej więcej podobnych rozwiązań (jest ta doza personalizacji), ale gdyby był taki wieelki temat dla wszystkich szukających pomocy, to byłaby dla nich skarbnica wiedzy, ja wiem że generalnie już tu taka ogólnie jest, ale ludzie niechętnie robią research, a nawet jak już zrobią to przecież na koniec i tak warto spytać "Czy aby na pewno to i to będzie dobre?". Czy to nie jest dobry pomysł Administracjo?

Naprawdę poważnie rozważ, czy aby na pewno nie miałbyś cierpliwości do montażu grzałek na własny drut. W sensie obejrzyj jakiś film gdzie ktoś robi do jakiegoś setup i zastanów się czy Ty byś tak nie mógł, a nawet nie chciał. Chodzi o to, że dobry parownik pod gotowce na MTL to ciężka sprawa, a do DTL jest co prawda sporo i całkowicie dobrych, ale moce jakich wymagają te grzałki do funkcjonowania nieco kolidują z twoją koncepcją zakupu moda na jeden akumulator. Chodzi o to, że będą bardzo żarły baterię, jeśli nie przeszkadza Ci wymiana ogniw 2 do 3 razy na dobę to niby możesz iść tą drogą.
Parownika DTL i MTL w jednym ciężko szukać, zwłaszcza dobrego, z reguły tu też pasuje zasada jak coś jest do wszystkiego, to jest do dupy.
Boxów na jedną baterię jest całkiem sporo, musisz sobie wybrać co Ci się podoba przede wszystkim z tych, które mają dobre opinie na Salonie (przykładowo: Vaperosso Swag 2, Aegis Solo, Ehpro Cold Steel - Dział zasilań się kłania). Jeśli jakiś z Twoich potencjalnych wyborów ma jakiś mankament względem reszty, to na pewno znajdziesz o tym zapiski na forum.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości