Przekonać się do MTL

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
mefiuniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: śr sty 08, 2020 5:30 pm
Lokalizacja: Pakość
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Przekonać się do MTL

Postautor: mefiuniek » wt wrz 22, 2020 1:07 pm

A chciałbyś go może spieniężyć? :D .

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Przekonać się do MTL

Postautor: S.Z.arak » wt wrz 22, 2020 12:58 pm

mefiuniek pisze:@S.Z.arak , swoje historie dobrze znamy. :D A swoją drogą, masz jeszcze tego Ammita MTL, który był dla Ciebie za luźny? ;)


Owszem, posiadam. :P
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Przekonać się do MTL

Postautor: Wampir z Pniew » wt wrz 22, 2020 8:27 am

radson pisze:
mefiuniek pisze:
Wątpię, żeby glikol i gliceryna dobrze wpływały na takie brzdące.
No nie wiem...


Przepraszam za wtrącenie. Całkiem serio, mógłbym prosić o co dokładnie chodzi? Mam 4 dzieci, wapujemy z żoną w mieszkaniu, często salon jest mocno zadymiony. W książce prof. Sobczaka pt "1500 razy mniej" doczytałem się, że przy wapowaniu nie istnieje bierne palenie. Ciekawy jestem co o tym sądzisz, ewentualnie może ktoś inny się wypowie.


A ja odpowiem na to tak:
Ślad nikotynowy - Stary Chemik
Też wapuję z żoną w domu. Oczywiście nie mówię tu, że jest siwo jak na koncercie, po prostu użytkujemy normalnie. Ze względu na pogodę
i tak są okna otwarte więc jest przewiew nawet. Myślę, że więcej syfu do domu wchodzi od tych ciężarówek co co chwilę przejeżdżają
(urok mieszkania przy wojewódzkiej i trasy na Świecko) niż od wapowania. Zresztą znów odsyłam do linku powyżej. :)

Ok tyle z moich off topów. ;)
Awatar użytkownika
Jacop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: czw lip 04, 2019 10:33 am
Lokalizacja: Tczew
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 109 razy
Płeć: Mężczyzna

Przekonać się do MTL

Postautor: Jacop » wt wrz 22, 2020 7:31 am

Zgadza się, do mojego rozwiązania potrzebne jest odpowiednie "zaplecze". Ze względu na regularne ciągoty do MTLu postanowiłem niedawno kupić Argusa GT w kicie z tym ciekawym atomizerem. Zdecydowałem się na niego właśnie dlatego, że w tym rozwiązaniu można zastosować różne grzałki PnP zarówno do MTLu jak też do DTLu. Mam nadzieję że jak napadnie mnie na ciumkanie to wystarczy, że zmienię tylko grzałkę. [emoji16]
Szukam Ambition Mods - Full Kit Converter 50W
Znudził ci się, napisz
Awatar użytkownika
mefiuniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: śr sty 08, 2020 5:30 pm
Lokalizacja: Pakość
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Przekonać się do MTL

Postautor: mefiuniek » wt wrz 22, 2020 7:09 am

@
Awatar użytkownika
S.Z.arak
, swoje historie dobrze znamy. :D A swoją drogą, masz jeszcze tego Ammita MTL, który był dla Ciebie za luźny? ;)

@
Awatar użytkownika
macieksobie
, właśnie o Ammicie MTL ciągle myślę, używałem go przez kilka dni i wiem, że otwarty na wszystkie dziurki może służyć jako ograniczony, lecz pełnoprawny RDL. Kojarzę, że też jest jedna mała dziurka, którą można odsłaniać tylko pojedyncze otwory przepływu powietrza ale to byłoby mi zbędne.

@
Awatar użytkownika
Superlux
, chyba zostaną wszystkie zadymiacze, po prostu dojdzie jakiś jeden do spokojnego RDL w domu. :D

@
Awatar użytkownika
Jacop
, z tym chmurzeniem na podwórku to nie taka prosta sprawa, w kamienicy same dziadki praktycznie. Już parę razy przyjechała do mnie straż pożarna... A ja po prostu chmurzyłem sobie stojąc w oknie. No ale nie przetłumaczysz... Jak jeden w końcu zrozumiał, że nic się nie pali to zaczął wyzywać, że narkotyki sobie wlewam w zbiornik...

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Przekonać się do MTL

Postautor: S.Z.arak » wt wrz 22, 2020 6:42 am

Opowiem Ci @
Awatar użytkownika
mefiuniek
moja historię. :P
Przez kilka lat wapowałem DTL. Na poczatku był to I Just. Następnie wciągnąłem się w robienie własnych grzałek. Zakupilem boxa i parownik Blitzen, ktory jest typowym DTL na dwie grzałki. Wydawał mi się atrakcyjny. I też taki był. Nie mogłem narzekać na niego. Używałem go na pół otwarty. W pełni otwarty był za luźny i tracił sporo smaku. W pracy, koleżanka zaszła w ciążę. Prosiła mnie, abym starał się ograniczyć chmurzenie. Niedługo potem moja żona również zaciążyła.
Trwało to jeszcze trochę, obie dziewczyny urodziły. Zacząłem odczuwać dyskomfort musząc się ograniczać. Wszak Blitzen generował spore chmury.
Zacząłem myśleć o przejściu na MTL. Początkiem 2020 roku wybór padł na Aresa 1. Bardzo mi się spodobał ten MTL RTA. Zakupiłem w E dymie. I o ile smakowo był super, tak na najmniejszej dziurce - jako MTL- za luźny dla mnie. Więc jakiś czas używałem go jako RDTL. Świetnie się do tego nadawał. Ale bardzo chciałem przejść typowo na MTL.
I tu z pomocą przyszła mi Syrenka 2. Tak jak panowie napisali w postach powyżej, jeden z najlepszych atomizerów pod kątem regulacji powietrza, jeśli ktoś chce chmurzyć hybrydowo.
Z czasem używałem Syrenki 2 już tylko jako czysty MTL.
No i zaczęła się podróż w poszukiwaniu idealnego parownika MTL.
Przerobiłem ich już kilka. Najbliżej ideału jest Ares 2, klon Kayfun Lite 2019, Ephro True ( przy czym, tak jak pisałeś na 5 dziurce to już dla mnie RDTL.). Niezły w moim odczuciu jest też BSKR v2. Z bardzo ciasnych, moim faworytem jest Patibulum RTA. Ciumkacz pierwsza klasa. Trzy stopnie regulacji. Można wybrać jedynie rozmiar żylaków za uszami.
Dziś jeszcze odbieram Soulmate'a, lecz obawiam się, że będzie za luźny. Wizualnie natomiast, prezentuje się świetnie. Coś mnie od długiego czasu ciągnęło w jego stronę. Pokombinuję więc, żeby go dostosować pod swoje potrzeby.
Może przyda Ci się ta historyjka. :-D
Konkluzja z moich wypocin płynie taka, że Syrenka 2 dla Ciebie może okazać się najrozsądniejszym wyborem, a potem będzie już tylko lepiej. :D
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Awatar użytkownika
macieksobie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 147
Rejestracja: pt sie 03, 2018 10:34 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 186 razy
Płeć: Mężczyzna

Przekonać się do MTL

Postautor: macieksobie » wt wrz 22, 2020 6:39 am

Ammit MLT może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Ja osobiście go używam i przeszedłem na RDL na nim.Grzałka z drutu Vandy Vaoe Kanthal A1 26ga, 6-7 zwoi i wychodzi około 0.88 oma. Otwarty ma wszystkie otwory i jest git.

    Zasilania : Tesla Punk 85w, Smok XPro bt 65w, Pico 75w (x2), Pico 21700, Ehpro Cold Steel , Drag X Plus
    Parowniki DL : Melo 3 mini x2 , Captain Sub Ohm Tank , Wasp Nano RTA, Intake RTA,
    Parowniki MTL : Siren V2, Ammit MTL, Intake MTL
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Przekonać się do MTL

Postautor: Krasnal45 » wt wrz 22, 2020 5:12 am

@
Awatar użytkownika
rad
son
Odpowiem Ci może w ten sposób. Glikol propylenowy i gliceryna to składniki, bazy, bądź nośniki wielu produktów spożywczych, kosmetycznych i farmaceutycznych. Są stosowane powszechnie w życiu codziennym. Istnieć może pewien procent ryzyka ze strony dodatków do liquidów w postaci aromatów. Szczególnie z niektórych mogą się wytwarzać pod wpływem podwyższonej temperatury jakieś substancje szkodliwe. Jest to jednak tak znikome stężenie, że praktycznie pomijalne. Można założyć, że powietrze atmosferyczne którym oddychamy, posiada w pewnych sytuacjach i w pewnych regionach skład o wiele bardziej toksyczny, niż to co wydalamy z siebie podczas chmurzenia.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
radson
Płeć: nieokreślona

Przekonać się do MTL

Postautor: radson » pn wrz 21, 2020 10:16 pm

mefiuniek pisze:
Wątpię, żeby glikol i gliceryna dobrze wpływały na takie brzdące.
No nie wiem...


Przepraszam za wtrącenie. Całkiem serio, mógłbym prosić o co dokładnie chodzi? Mam 4 dzieci, wapujemy z żoną w mieszkaniu, często salon jest mocno zadymiony. W książce prof. Sobczaka pt "1500 razy mniej" doczytałem się, że przy wapowaniu nie istnieje bierne palenie. Ciekawy jestem co o tym sądzisz, ewentualnie może ktoś inny się wypowie.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Przekonać się do MTL

Postautor: Superlux » sob wrz 19, 2020 3:43 pm

Intake czy Kelpie nawet skręcone do 1/4 to kompletnie nieporównywalne z EhPro parowniki. True znajduje się na przeciwległym biegunie, tysiące kilometrów dalej. Dlatego proponowałem metodę małych kroczków.

Ostatecznie to i tak ksiądz zrobi jak chce. :-D

Sądzę że dobrym pomysłem byłoby też pozostawienie sobie 2 - 3 dobrych zadymiaczy, żeby mocniej uderzyć w gardło...kiedy przyjdzie ochota. Taka rezerwa...do zadań specjalnych. :good:
Obrazek

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość