Geek Vape Aegis Squonk - skąd nowe firmware?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Werniks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 309 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Geek Vape Aegis Squonk - skąd nowe firmware?

Postautor: Werniks » czw paź 15, 2020 6:16 pm

Ot i taka profesjonalna odpowiedź jest dla mnie bardzo zadowalająca. Bardzo ci dziękuje kolego Metall za poradę.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2127 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Geek Vape Aegis Squonk - skąd nowe firmware?

Postautor: Metall » czw paź 15, 2020 4:41 pm

Werniks, ale co Cię dziwi? To jest mod na jeden akumulator 18650. Ponadto wapujesz na mocy 50 watów. Na dodatek na meshu. A VTC5 mają "tylko" 2600 mah (z VTC6 wyciągnąłbyś troszkę więcej). Cudów z tego zestawu nie wyciągniesz, jeżeli chodzi o długość wapowania na jednym ładowaniu. Skorzystaj z zasilania na 2 x 18650 (lub 1 x 21700), a zobaczysz różnicę. Ewentualnie załaduj sobie do parownika grzałkę z takiego drutu, żeby to ładnie i sensownie działało na 30-40 watach. Wtedy wyciągniesz więcej buchów na jednym ładowaniu. Innej rady nie ma. Bo nie istnieje.
Awatar użytkownika
Werniks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 309 razy
Płeć: Mężczyzna

Geek Vape Aegis Squonk - skąd nowe firmware?

Postautor: Werniks » czw paź 15, 2020 1:57 pm

iron64 pisze:Jakich baterii tam używasz?

Baterie to Sony VTC 5 nowe kupione w Edymie. Kupiłem bo myślałem, że winne są stare baterie. Ale na nowych jest taka sama sytuacja.

Maciejko pisze:Obniżanie podawanej mocy to norma. Nawet pomimo tego, że mod pokazuje jeszcze "połowę baterii". Informacja taka jest czysto orientacyjna.

Rozumiem, tylko chodzi mi o to, że powiedzmy przy 20 chmurce ona jest już o połowę płytsza, dużo mniej wyrazista. Nie tak dobra jak pierwsze. Zmienię baterię na naładowaną i już jest ok. Po czym znów to samo. Dziennie chmurząc 2 - 3 baniaki squonka wyczerpuje ok 6 baterii.

 ! Wiadomość od: Krasnal45
Nie piszemy posta pod postem, tylko edytujemy pierwszy.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Geek Vape Aegis Squonk - skąd nowe firmware?

Postautor: Maciejko » czw paź 15, 2020 7:02 am

Werniks pisze:(...) jednak atomizer sam redukuje napięcie do 30 - 25 W.

A ja będę czepialski. Co ten zacytowany fragment w ogóle znaczy? Atomizer niczego nie redukuje, bo nie ma takiej możliwości. Napięcie w watach?
Według mnie sprzęty z serii Aegis kiepsko zarządzają energią. Z jednej bateryjki 18650 długo nie pociągniesz, szczególnie przy mocy 50W.
Jaki to akumulator? Nowy, stary? Obniżanie podawanej mocy to norma. Nawet pomimo tego, że mod pokazuje jeszcze "połowę baterii". Informacja taka jest czysto orientacyjna.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Geek Vape Aegis Squonk - skąd nowe firmware?

Postautor: iron64 » czw paź 15, 2020 6:47 am

Jakich baterii tam używasz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Geek Vape Aegis Squonk - skąd nowe firmware?

Postautor: Tommy Black » czw paź 15, 2020 6:38 am

Werniks pisze:Wapuje na 50 W, mesh, na Profile RDA. W trakcie bateria się rozładowuje, na wyswietlaczu pokazuje że jest jeszcze ponad połowa a jednak atomizer sam redukuje napięcie do 30 - 25 W. Czytałem że można pobrać aktualizacje do Aegisa która poprawi ten proces.


I dobrze czytałeś tylko nieuważnie. Aktualizacja dotycząca żywotności baterii była tylko do pierwszej generacji Aegis Legend. Nowsze mody działające na tym samym chipie mają najnowsze oprogramowanie po wyjęciu z pudełka. Nie ma żadnej aktualizacji, przynajmniej na razie do Twojego Aegisa Squonka. I nie próbuj tam niczego innego...
Awatar użytkownika
Werniks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 309 razy
Płeć: Mężczyzna

Geek Vape Aegis Squonk - skąd nowe firmware?

Postautor: Werniks » czw paź 15, 2020 6:20 am

Witam wszystkich serdecznie. W związku z tym że nigdzie nie mogę znaleźć pomocy proszę o nią Was kochani forumowicze. Aegis którego posiadam podczas vapowania bardzo żre baterie. Wapuje na 50 W, mesh, na Profile RDA. W trakcie bateria się rozładowuje, na wyswietlaczu pokazuje że jest jeszcze ponad połowa a jednak atomizer sam redukuje napięcie do 30 - 25 W. Czytałem że można pobrać aktualizacje do Aegisa która poprawi ten proces. Jednak na stronie Geek Vape są dostępne tylko do Legenda i chyba Solo a do squonka nie. Proszę o pomoc. :help:

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości