Akumulatory, gdzie kupić te dobre i pewne?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory, gdzie kupić te dobre i pewne?

Postautor: Superlux » sob maja 29, 2021 7:12 pm

high0008 pisze:@Superlux Klasa! Dzięki wielkie! W jednym poście ująłeś wszystko co chciałem wiedzieć !



Pamiętaj o tych widełkach, o tym że każdy z tych akumulatorów ma określoną wydajność prądową, podaną w Amperach. W niektórych zasilaniach taka informacja pojawia się na wyświetlaczu, np. Amp - 10, 15 czy 20. Jeżeli mod nie posiada takiej funkcjonalności to sciągnij sobie z google play bezpieczną apkę stworzoną przez naszych ekspertów - Vape Box. W menu wybierz temat - prądy zasilania i oblicz to sobie sam... bez żadnych ułamków i nieznanych ikonek, po prostu w bardzo prosty sposób - podane na tacy, bez żadnych komplikacji.

Dlatego podzieliłem te akumulatory na poszczególne kategorie w których powinny bezpiecznie działać. Daj sobie luz, jakieś 2 - 5 A czyli na batce o ciągłym prądzie rozładowania rzędu 30 Amperów, ustaw taki setup który nie przekroczy 25 A., na batce 15 A ustaw grzałkę która nie obciąży systemu bardziej niż w granicach. 11 - 13 A, na 10 A - 7 - 8 A. To taki dupochron. :-D
Unikaj podejrzanych akumulatorów i zapamiętaj że żadna z wielkich, szanowanych firm (a jest ich dosłownie kilka) które wymieniłem powyżej nie stworzyła jeszcze ogniwa li-ion o pojemności 2500 mAh + która daje nam już pewien komfort i jednocześnie o wydajności prądowej wyższej niż 35 A... a i to jest obciążone pewnymi uwarunkowaniami które powodują że 25 - 30 A to maksymalna bezpieczna granica. W rebrandach (Liitokala, Ijoy, Efest, itp., itd.) na owijce często widzisz dane o maksymalnym, dopuszczalnym obciążeniu rzędu 40, 50 czy nawet 60 A (choć są i lepsi cwaniacy). To fejk i tak to potraktuj... omijając z daleka. Nie dowierzam kłamcom, to proste.
Bierz pod uwagę - ciągły prąd rozładowania (continuous discharge) wyrażony w Amperach... a nie impulsowy!!! I tego się trzymaj.

Problem występuje również z ogniwami o wydajności w granicach 7 - 10 A, nie dlatego że są jakieś złe czy trefne, ponieważ w większości przypadków świetnie sprawdzają się w MTL ale zależy to również od elektroniki która została użyta w zasilaniu.
I tu bardzo ważny test z YT którego autorem jest nasz ekspert @
Awatar użytkownika
Haze
, to bardzo ważny temat... także w kontekście naszego wapowania w MTL i w łagodnym RDTL -

viewtopic.php?f=111&t=12773&p=147303&hilit=Drag#p147303

Na YT zasubskrybuj kanał tego kolegi, znajdziesz tam testy innych zasilań, parowników i generalnie ogólnie inne ważne tematy. Nie zważaj na ilość subskrypcji bo to jest chyba najbardziej profesjonalne polskie źródło dla waperów ale gimbaza woli inne. Cztery najbardziej popularne polskie "waperskie" kanały na YT mają razem ok. 1 mln. subskrybentów. :facepalm: Prowadzą je debile, niestety nie mogę tego inaczej nazwać... debile którzy sprzedają swoją "wiedzę" w tzw. młodzieżowym stylu, "młodzieżowym" dla dzieciaków które kończą edukację po podstawówce.
Haze to jest ktoś, to legenda i bardzo szanowany przez nas specjalista... my potrzebujemy ludzi którym możemy zaufać a nie idiotów, nawet jeżeli ci mają 250 tysięcy subskrypcji.

Jeżeli nie znajdziesz wszystkich, potrzebnych testów ww kolegi na YT to znajdują się one tutaj, na forum. Szukajka prawdę Ci powie. :-D
Generalnie kolega dr. @
Awatar użytkownika
Haze
jest tu naszym pierwszoplanowym fachmanem i powie Ci prawdę o wielu popularnych modach elektronicznych... i nie tylko. :good:







:beer2:
Obrazek
high0008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 25, 2021 10:12 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akumulatory, gdzie kupić te dobre i pewne?

Postautor: high0008 » sob maja 29, 2021 11:19 am

@
Awatar użytkownika
Superlux
Klasa! Dzięki wielkie! W jednym poście ująłeś wszystko co chciałem wiedzieć !
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory, gdzie kupić te dobre i pewne?

Postautor: Superlux » pt maja 28, 2021 7:10 pm

@
Awatar użytkownika
high0008




Uzupełniam temat podany powyżej przez mojego kolegę, ponieważ tych naprawdę dobrych akumulatorów jest po prostu więcej. Poza tym do Polski zaczęto sprowadzać ogniwa uznanych firm które do tej pory nie były obecne na naszym rynku. Oczywiście warto przeczytać cały tamten temat ponieważ on opisuje podstawowy problem - czym generalnie jest ogniwo li-ion i jak go bezpiecznie używać.


:bry: Lekcja na dzisiaj -


1. Sklepy - Batimex, BTO, litowa123, AkuAkcesoria, hurt.com.pl . Osobiście polecam Batimex, BTO i AkuAkcesoria... choć dwa pozostałe też są OK. Odradzam sprowadzania akumulatorów z Chin, z Ali i z tym podobnych miejsc... i to zdecydowanie.

Grubszą czcionką zaznaczyłem najpopularniejsze i najbardziej uznane ogniwa, choć wszystkie pozostałe też są warte polecenia.

2. Akumulatory 18650 do DTL - Molicel P26A, Molicel P28A, Murata VTC5A - te trzy dla hardkorowców którzy lubią powapować na wysokich mocach, i dalej LG HG2, Samsung 25R, LG HE4, LG HE2. Do RDTL - Samsung 30Q, Murata VTC6.

Do MTL - Sanyo GA , LG MH1, LG MJ1, Molicel M35A, są to ogniwa o stosunkowo dużej pojemności a do bardzo łagodnego MTL, w granicach 8 - 12 W pasują jeszcze - Panasonic PF, Samsung 35E i Panasonic BD.

3. Akumulatory 21700 - do DTL i RDTL - Samsung 30T, Enercig 2173 HC - ogniwa o relatywnie niskiej pojemności ale bardzo wydajne prądowo, też można dopisać że dla hardkorowców.
Dalej - Samsung 40T, Molicel P42A - obecnie to dwa najlepsze akumulatory do takich zastosowań. No i jeszcze - Murata VTC6A, Enercig 2174 HC.

Do MTL - Samsung 50E, Molicel M50A, no i ostatni do delikatniejszego ciumkania - LG M50T.


Polecam kupowanie ww akumulatorów tylko w specjalistycznych sklepach które wymieniłem na sam początku. Tylko ww firmy (Samsung, LG, Molicel...) projektują i produkują oryginalne ogniwa. Generalnie wszystkie lub prawie wszystkie są dostępne w ww sklepach.


To tyle na początek, rewrapy, podróby, itp., itd. to kolejny, niebezpieczny temat ale najpierw uporaj się z tym.





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory, gdzie kupić te dobre i pewne?

Postautor: Krytyk » pt maja 28, 2021 6:27 pm

Proszę. -> viewtopic.php?f=83&t=12039

Temat jest podwieszony w odpowiednim dziale na forum.
Poruszam się w oparach dymu.
high0008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 25, 2021 10:12 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Akumulatory, gdzie kupić te dobre i pewne?

Postautor: high0008 » pt maja 28, 2021 6:20 pm

Hej,

Widziałem w jakimś poście, że ktoś wstawiał specjalistyczne sklepy, w których zaopatruje się w akumulatorki po dobrych cenach. Czy mógłbym prosić o takie sprawdzone sklepy?
W miare możliwości chciałbym też prosić o konkretne sprawdzone akumulatorki z tych stron lub działy, w których je znaleźć. Wiem, że do e-papierosa musi być odpowiedni akumulator, a nie znam się na tych wszystkich napięciach itp.
Dzięki!

SB

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości