Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: Metall » pt cze 25, 2021 6:09 pm

Miodu pisze:@Metall
A gdybyś chciał, to mam takiego ML Classa. Wprawdzie nie chce działać, ale pewnie tylko dlatego, że na ten złoty drut czeka... :blush:

Po zaproponowaniu sera zamiast bawełny itp. to wierz mi, że wielu rzeczy mi się już po prostu odechciało. Wsadź se więc tego ML Classa w doniczkę i postaw na oknie, może wypuści małe. Ale tylko wtedy jeżeli będziesz odpowiednio dbał o sadzonkę. :P
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: Robson » pt cze 25, 2021 1:54 pm

Azgar pisze:Mam trochę wątpliwości co do bezpieczeństwa zdrowotnego, ale czego się nie robi dla nauki. :-D


Zagaj z naszym Krasnalem, wydaje mi się, że On coś o tym wie... ;) :-D

Obrazek
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: Azgar » pt cze 25, 2021 11:58 am

@
Awatar użytkownika
Metall
, myślę że w przyszłym miesiącu przeprowadzę eksperyment.

W zasadzie użycie srebra, samego w sobie nie ma wielkiego sensu...
Jednak zastanawiam się nad zrobieniem "plecionki", używając srebra jako dwóch rdzeni (z ośmiu ogółem), drugim materiałem prawdopodobnie będzie Kanthal A1.
Myślę że uda mi się stworzyć dobrze pracującą grzałkę, o oporze około 0,09/0,1.

Kiedyś robiłem już sploty z kilku różnych materiałów, nie przeszkadza to w pracy grzałki.
Choć tu będzie duża przepaść więc zobaczymy, wszak po Kanthal A1, 36 AWG możemy spodziewać się oporu 114,7 Ω/m, natomiast drut srebrny 999, 36 AWG da nam opór 1,24 Ω/m.

Mam trochę wątpliwości co do bezpieczeństwa zdrowotnego, ale czego się nie robi dla nauki. :-D
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: Krasnal45 » pt cze 25, 2021 5:23 am

@
Awatar użytkownika
Metall

A gdybyś chciał, to mam takiego ML Classa. Wprawdzie nie chce działać, ale pewnie tylko dlatego, że na ten złoty drut czeka... :blush:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: Tommy Black » czw cze 24, 2021 6:37 pm

Metall pisze:@lesstro, cyrkon brzmi dla mnie tak enigmatycznie, że wolę trzymać się od niego z daleka (np. taki kryptonit pochodził z Kryptona i potrafił ubić nawet Supermana; Cyrkon, Krypton... nie, sam się w to baw. Powodzenia! :P ).
Gdybyś zaproponował cyrkonie... no to byłaby z tego grzała pełną gębą. Taka ekskluzywna, wieczorowa, w sam raz na wyjścia w doborowym towarzystwie. :lol:



Blaszak, ja oraz dwóch innych waperów z tego Salonu, bardzo cenimy sobie Twoją skromność. Dlatego w imieniu jednego z nich, drugi nie chce z Tobą gadać, napiszę, że najlepiej byłoby Ci ze złotym. Jakoś tak pasuje do Ciebie. Zupełnie jak złota folia na łaziku marsjańskim. Oczywiście wszelkie podobieństwa czysto przypadkowe...

A wyobraź sobie, że w piątek 2 października 2015 roku, o godzinie 20:41, zamieściłem taki temat:

Niebawem ma się pojawić w jednym z naszych zaprzyjaźnionych sklepów...
Ma ktoś może jakieś bliższe,ale sprawdzone,informacje o tym zasilaniu?
Obrazek


Pod którym, pan @
Awatar użytkownika
Pinguin
za kilkanaście minut, zamieścił swój, taki post:

Niestety Tommy jeszcze nie ma żadnego info konkretnego nigdzie nawet u Yihi... *google* Jedyne co jest pewne to PCB SX350j-V2 oraz obsługa Ni200/Ti/SS/Srebro/Złoto przy TC. Większej ilości informacji (sprawdzonych) na chwile obecną brak :( Siakiś system kontroli SXi-Q ale też żadnych informacji na jego temat jeszcze nie znalazłem niestety. Jak coś się uda dowiedzieć to oczywiście info się zaktualizuje. *konik*


Musisz więc kupić YiHi SX Mini ML Class oraz sztabkę złota. Nie pakuj się już w srebro i cyrkmet, bo jest gotowe zasilanie na złoto. Tyle lat czekało na Cię...

A tu masz ciekawą dyskusję o produkcji grzałek ze złotego drutu. Dyskutują dwaj wybitni fachowcy w tej dziedzinie. @
Awatar użytkownika
TooCruel
oraz @
Awatar użytkownika
Tommy Black
.

viewtopic.php?f=12&t=2295&hilit=grza%C5%82ka+ze+z%C5%82otego+drutu&start=10
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: lesstro » czw cze 24, 2021 11:54 am

No tak, Zivipf.de. Chyba się w końcu skuszę, ale dopiero po wakacjach gdy nadejdą jesienne słoty. Podzielę się wrażeniami. @
Awatar użytkownika
Metall
- srebra i kryptonitu nie mają w ofercie. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: Sobear » czw cze 24, 2021 9:57 am

Problemem zawsze była dostępność i cena. Link do sklepu z Niemiec, który aktualnie ma to na stanie, jest w tamtym wpisie.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: lesstro » czw cze 24, 2021 9:47 am

OK, ale to jest opis zmagania się jakiegoś kolesia z ustaleniem TCR-u, w czasach gdy TC była jeszcze w powijakach i na nie najlepszym sprzęcie, z tego co zrozumiałem. :|
Ale będę dociekał dalej, skoro wszyscy chwalą to dlaczego to nie wypaliło w skali globalnej?
Szukałem namiaru na sensowny (24-26 AWG) drut ale nic nie znalazłem, tylko coś tam w Chinach mają. Z Niemiec powiadasz? W In Taste nie ma, a zresztą nie wysyłają już do Polen.
Dla eksperymentu nie będę ryzykował kapitału i reputacji. Może bliżej naszego podwórka, ktoś, coś, jak to mawiają? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: Sobear » czw cze 24, 2021 8:11 am

Cyrkon był już testowany (i dosyć mocno chwalony), a można go zamówić z Niemiec.
Więcej informacji tutaj.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Srebro jako materiał na grzałkę - czy to ma sens?

Postautor: Metall » czw cze 24, 2021 8:10 am

@
Awatar użytkownika
lesstro
, cyrkon brzmi dla mnie tak enigmatycznie, że wolę trzymać się od niego z daleka (np. taki kryptonit pochodził z Kryptona i potrafił ubić nawet Supermana; Cyrkon, Krypton... nie, sam się w to baw. Powodzenia! :P ).
Gdybyś zaproponował cyrkonie... no to byłaby z tego grzała pełną gębą. Taka ekskluzywna, wieczorowa, w sam raz na wyjścia w doborowym towarzystwie. :lol:

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości