Brązowiejąca grzałka

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowiejąca grzałka

Postautor: Cinmar » czw sie 19, 2021 5:15 pm

@
Awatar użytkownika
edarek
, to co mówisz brzmi całkiem logicznie, ale ja się z kolei nie zgodzę. Być może zrobię z siebie głupka, ale...
Miałem kiedyś dość duży problem z jednym z Sirenów. Kompletny brak transportu, pomagało tylko luzowanie górnego capa. Bujałem się z tematem prawie miesiąc, luzowanie capa weszło mi w nawyk, a ja pogodziłem się z tym, że już nie potrafię sklecić działającego (o dobrym nie mówiąc) setupu. Bo i brak transportu występował, kiedy bawełny dałem tak mało, że każde zaciągnięcie brzmiało jak wbijanie jajek na rozgrzaną do czerwoności patelnię. :lol:
Ktoś podrzucił mi wtedy pomysł sprawdzenia uszczelek, wymieniłem komplet, jak ręką odjął.

Moja hipoteza była taka, że któraś uszczelka była na tyle nieszczelna, że nie powstawało wystarczające podciśnienie do "odbąblowania" baniaka i wyrównania ciśnienia transportując liquid, a z drugiej strony była na tyle dobra, że nie pozwalała liquidowi opuszczać baniaka grawitacyjnie, wywołując tym samym nadtransport.

A teraz proszę mądrzejszych ode mnie, o fachowe wytłumaczenie co miałem na myśli i dlaczego jestem głupi. :-D

P. S. Widzę, że Azgar już trochę ładniej to napisał, ale jak się nadziergałem na tym smarkfonie, to niech leci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowiejąca grzałka

Postautor: Azgar » czw sie 19, 2021 5:09 pm

edarek pisze:Tu się z Tobą nie zgodzę @
Awatar użytkownika
Azgar
. Jeśli uszczelki nie trzymają, nie ma podciśnienia i jest nadtransport.


Kiedy ciśnienia nie ma wcale, tak.
Co innego jeśli problem nie jest aż tak poważny, mi kilkukrotnie wymiana uszczelek pomogła. (Bez składania nowego setupu.)
Jeśli tylko uszczelka nie jest poważnie przecięta, to takie usterki nie pojawiają sie z dnia na dzień.
Samo ciśnienie pomaga w "wypchnięciu" liquidu w kanały.

Mało tego, część ciśnienia sami generujemy poprzez zaciąganie się, co można zaobserwować gołym okiem.
Wystarczy zaciągnąć się bez wciskania przycisku "fire" i obserwować powietrze wchodzące do zbiornika.

Może kiepski przykład, ale np. w silnikach spalinowych.
Kiedy kompresja sięga np. 10 zamiast 14 Bar, jest to jak najbardziej wynik usterki, nie znaczy to że silnik kompresji nie ma wcale, nie znaczy to też że nie jest w stanie pracować w sposób bliski normalności.

I co? Jeździć obserwować, póki działa? Czy wymienić zużyty element? :)

Podsumowując, możecie mi nie wierzyć.
Każdy może mieć swoje zdanie, ale co szkodzi sprawdzić?
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Brązowiejąca grzałka

Postautor: ErNOL » czw sie 19, 2021 5:02 pm

A czy wina nie leży po stronie moda? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba @
Awatar użytkownika
Haze
wspominał, że w trybie TC daje pełną moc. Kiedyś próbowałem w Paramour tryb TC i chyba coś faktycznie było dziwnego. Jak źle piszę, to przepraszam.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowiejąca grzałka

Postautor: edarek » czw sie 19, 2021 4:52 pm

Azgar pisze:Ja bym sprawdził też uszczelki.

Praca płynu w zbiorniku opiera się na podciśnieniu, kiedy oring lekko popuszcza, ciśnienie może być nie wystarczająco duże.
Co za tym idzie, transport kuleje i wszystko zaczyna się delikatnie (lub nie) przypalać.

Warto sprawdzić, pewnie masz zapasowe uszczelki.

Tu się z Tobą nie zgodzę @
Awatar użytkownika
Azgar
. Jeśli uszczelki nie trzymają, nie ma podciśnienia i jest nadtransport. Może ta baza ma inną lepkość, niż ta poprzednia i transport nie wyrabia? Proporcje VG/PG takie same?
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowiejąca grzałka

Postautor: Azgar » czw sie 19, 2021 4:47 pm

Ja bym sprawdził też uszczelki.

Praca płynu w zbiorniku opiera się na podciśnieniu, kiedy oring lekko popuszcza, ciśnienie może być nie wystarczająco duże.
Co za tym idzie, transport kuleje i wszystko zaczyna się delikatnie (lub nie) przypalać.

Warto sprawdzić, pewnie masz zapasowe uszczelki.
Awatar użytkownika
obione
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 7:07 am
Lokalizacja: Gargantua
Podziękował: 644 razy
Otrzymał podzięk.: 63 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowiejąca grzałka

Postautor: obione » czw sie 19, 2021 4:47 pm

Witam. Pytanie nie na temat, ale jak ci się udaje zrobić idealny setup do Ammita, bo mi tylko raz się udało?
Teraz leży i się kurzy, bo za każdym razem albo słaby smak, albo czuć watę- bawełnę, itp., to był jeden raz, ale idealny.

SB
:ganja: ***** *** :ganja:
lukikow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: sob sie 10, 2019 4:59 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowiejąca grzałka

Postautor: lukikow » czw sie 19, 2021 4:37 pm

Wymieniłem Hotcig G100 na Paramour SBS. Na obu modach takie same ustawienia TC dla SS (w drugim modzie przez przypadek pozmieniałem wartości TCR, ale to chyba nie ma związku ponieważ nie używam tego trybu).

Wrócę na tydzień do poprzedniego moda, to powinno wyłączyć z kręgu podejrzanych jeden element.

SB
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowiejąca grzałka

Postautor: edarek » czw sie 19, 2021 4:30 pm

lukikow pisze:... Niedawno wymieniłem moda...

Masz wymienionego moda i grzałkę ze stali nierdzewnej, która najlepiej sprawuje się pod kontrolą temperatury. Może tu jest pies pogrzebany? Używasz takich samych ustawień i tego samego materiału cały czas? Może jakiś preheat w tym modzie masz i za szybko odparowuje płyn?
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
lukikow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: sob sie 10, 2019 4:59 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowiejąca grzałka

Postautor: lukikow » czw sie 19, 2021 4:26 pm

@
Awatar użytkownika
Sobear

Dziś kręciłem nową grzałkę. Ładnie, równomiernie się rozgrzewa.
Dodam, że grzałkę robię nową przy każdej wymianie bawełny. W bieżącym miesiącu robiłem już 6 razy, za każdym razem z tym samym skutkiem.

Co musiałoby być nie tak z bazą aby dochodziło do takiej sytuacji? Może po wyjęciu z lodówki, przy nabieraniu temperatury pokojowej dostała się wilgoć. Hmm.. w sumie wyparowała by z bazy dość szybko.

eD
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Brązowiejąca grzałka

Postautor: Sobear » czw sie 19, 2021 4:20 pm

Jesteś pewien, że nie masz żadnych hotspotów? Wywal bawełnę i rozgrzej grzałkę na sucho.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości