Placebo? Mam dziwne odczucia

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: PucH2 » wt sie 31, 2021 8:55 pm

Dodam tylko że jakby kto pomyślał że w profilu da się podrobić smak z innego zasilania to jest w błędzie. Stąd odwieczna walka użytkowników liska i DNA. Każdy z tych kombajnów mając podobne możliwości daje całkiem inne odczucia. Tak estetyczne, użytkowe jak i smakowe. Co wybrać? Odpowiedź prosta, to co się lubi i nad czym panuje. A reszta zasilań? No są i tyle.
Awatar użytkownika
Zwyczajny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 15, 2021 8:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Zwyczajny » wt sie 31, 2021 8:49 pm

Pisząc "druty u Audiofili" oczywiście nie chciałem urazić niczyich wierzeń i przekonań, bo mi również słoń nie nadepnął na ucho i doskonale znam przypadki gdzie zmiana klocków diametralnie zmienia projekcję dźwięku, ale piszę to ponieważ przyszło mi do głowy, że tak jak w sprzęcie audio tak i w EIN można doszukiwać się więc pewnej synergii między elementami, ale to sprowadza się do gonienia białego króliczka.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: PucH2 » wt sie 31, 2021 8:17 pm

Tak @
Awatar użytkownika
Zwyczajny
co zasilanie to inny profil smaku tego samego atomizera. Dla większości niewyczuwalny, ale jest garstka osób co różnice w podawaniu napięcia wyczuwają. Naturalnie smak zależny jest od setki uwarunkowań ale jak skupiłeś się tylko na zasilaniach i odczuwasz zmianę smaku to masz rację. Dla takich jak Ty oprogramowanie Arctic Fox lub EScribe pozwala na wiele ustawień profilu by odczucia były takie jak być powinny. To naprawdę kombajny do mieszania smaku, pod warunkiem że wszystko inne masz opanowane do perfekcji.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Krasnal45 » wt sie 31, 2021 8:10 pm

Nie wiem. Mam trzy Evicki, dwa iSticki i różnic w działaniu na AF nie zauważam. Fakt, że nie robię żonglerki atomizerami i poszczególnymi ustawieniami parametrów liska, ale zawsze od AF dostaję to co chcę dostać i czego można oczekiwać i cenię sobie AF wyżej niż DNA. Pod każdym względem.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Zwyczajny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 15, 2021 8:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Zwyczajny » wt sie 31, 2021 8:00 pm

Wszystko jest identycznie, ta sama wersja ArcticFox. Ogniwa tej samej firmy o zbliżonym przelocie. Kombinowałem na różne strony. Może po prostu wymyślam i sobie wmawiam, ale zwróciłem na to uwagę i mnie to zastanowiło.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Krasnal45 » wt sie 31, 2021 7:51 pm

Czy na obydwu zasilaniach masz wgranego Arctic Foxa?
Jeżeli tak, sprawdź po podłączeniu do kompa, czy wszystkie parametry mają identycznie poustawiane.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Zwyczajny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 15, 2021 8:22 pm
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Zwyczajny » wt sie 31, 2021 7:29 pm

Piszę ponieważ chciałbym podzielić się dziwną anomalią która mnie dręczy.
Wracając do EIN po kilku latach wygrzebałem swojego starego Smoka Alien z Kayfunem V5 od SXK.
Wszystko było wydaje się okej, ale chciałem coś na jeden akumulator, więc odkupiłem od znajomego swojego Evic VTC Mini. Evic jest zajechany i wygląda jak po wojnie, więc kolejny zrealizowany zakup Istick Pico, w międzyczasie dotarł do mnie Kayfun Lite Plus 2021 od YFTK.
I tu zaczynają się moje wymysły.
Chcąc porównać oba parowniki zrobiłem identyczny setup i ku mojemu rozczarowaniu Kayfun 2021 na Istick Pico dostał porządne baty od V5 na Evicu, ale zgrabny i mały zestaw 2021+Pico zagościł jako EDC.
Cały czas dręczyło mnie to, że nie jest to czego oczekiwałem i znów podszedłem do tematu. Różne kombinacje setupu, ale to nie to i eureka.
2021 jest równie dobry na Evicu jak V5.
Na Isticku smak jest rozmydlony, mdły i tylko jakby w tle niezależnie od ilości podanej mocy. Na Evicu jest wyostrzony i podkreślone są wszystkie smaczki.
Podobnie V5 na iSticku nie jest tym co mnie uszczęśliwia na Evicu. Dziś nie dowierzając zapiąłem na Smoka i jeszcze inny profil smakowy obydwu parowników, ale też nie zachwyca.
Czy to możliwe, że zasilanie może tak wpływać na mój odbiór smaku, czy to raczej placebo jak druty u Audiofili?

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości