Placebo? Mam dziwne odczucia

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Vlad » śr wrz 01, 2021 11:23 am

To @
Awatar użytkownika
iron64
się wtedy najwyraźniej nie zrozumieliśmy.[emoji846] Oczywiście pisząc o tych różnicach, chodzi o fabrycznie nastawione parametry. Z tego co pamiętam upierałeś się, że takiej możliwości nie ma, żeby wyczuć różnicę w smaku.[emoji846] Ale to już było z dwa lata temu, także tego, teraz już z tego co widzę, co do różnic wszyscy się zgadzają.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

eD
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: DamianGR » śr wrz 01, 2021 11:14 am

Prosta sprawa. Zatrudnić partnera/parnerkę do przytykania boxa do paszczy, zawiązać oczy i zrobić ślepy test. Wszystko się wyjaśni. ;)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: iron64 » śr wrz 01, 2021 11:11 am

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy, takie odnoszę wrażenie.
Pisząc te same parametry mam na myśli te same parametry, nie tylko takie same ustawione i wyświetlane przez boxa. Testy @
Awatar użytkownika
Haze
znam i cenie i skoro o nich, to zwróć uwagę że nawet w nich występuje różnica w oddawaniu mocy przez poszczególne mody. Już pomijam pracę PWM niektórych, bo nie będę kopał leżącego. Także dajmy na to że mod budżetowy o nazwie fajfus zamiast 40 W daje 37 W, przy czym pierwszy strzał na 0,2 sekundy ma 80 W. Wcale nie taka rzadka przypadłość fajfusów przecież. No i teraz ciężko będzie go porównać z modem thegreatone za milion cebul, gdzie 40 W to 40 W od początku do końca.
O tym byłem napisałem. :oops:
Dlatego porównuję nastawy faktyczne na podobnych jakościowo (w sensie trzymających) parametrach modach. Jak zrobicie taki test i wyjdzie wam, że mod za 1500 i za 250 są inne, to czapka z głowy o maestro.
Ok, nie każdy ma oscyloskop, a jeszcze mniej ludzi potrafi go obsłużyć, to zrozumiałe. Ale jeśli wiemy, że jakiś mod zaniża moc o powiedzmy 7% to starajmy się ustawić te 7% więcej, aby były podobne wartości.
No dobra, bo się rozpisałem, a w zasadzie to cały post można podsumować krótko, na płocie też było napisane dupa. Bo właśnie dokładnie o tym ja.
Powiem jeszcze, że lubię boxa Cold Stell oraz Swella. Jednak na jednym z nich ustawiam 35 W a na drugim 38 W, aby było tak samo. I tak samo jest. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: PucH2 » śr wrz 01, 2021 10:55 am

@
Awatar użytkownika
iron64
jako niedowiarek powinieneś częściej oglądać i czytać,co poci kolega @
Awatar użytkownika
Haze
. Mierzy on i waży, a nawet gotuje zasilania, by na wykresach pokazać, co one potrafią. Oscyloskop też używa, bo umie i wie do czego służy. Są też inni, ale to nie tubylcy i mimo, że lepiej to robią, to język nie krajowy mają. Może wtedy zauważysz różnicę w zasilaniach, co przekłada się też na smak.

eD
Mariuuszb70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 09, 2020 7:12 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Mariuuszb70 » śr wrz 01, 2021 10:48 am

Robiłem kiedyś taki test. Jeden parownik i kilka boxów. Na KAŻDYM zasilaniu miałem inne odczucia paszczowe, na tych samych nastawach. Od tamtej pory, każdy nowy parownik robi objazd po każdym posiadamym zasilaniu i zostaje na tym na którym jest najlepiej. Proponuję niedowiarkom taki test.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Bezimienny » śr wrz 01, 2021 10:26 am

Mimo małego doświadczenia z elektroniką, to ja się jednak zgodzę z kolegami wyżej. Bawię się od kilku miesięcy elektroniką Dicodesa i DNA 60. I mimo, że nastawy te same, parowniki z setupami również takie same, to odczucia mam inne. Ba, przekręcam parowniki pomiędzy zasilaniami żeby nie było, że to kwestia powtarzalności przy budowie grzałek i nadal odczuwam takie same różnice. I jak dla mnie, to na Dicodesie czuję większego kopa, a DNA daje subtelniejszy smak. Nie są to jakieś ogromne różnice, ale na moich podstawowych liquidach, które chmurzę od długiego czasu, takie odchylenia czuć.
Nie twierdzę, że różnice wynikają z kwestii związanych z jakością wykonania i zastosowanych materiałów - tak jak zapewne niektórzy z Was pamiętają z czasów, kiedy mechaniki były bardzo popularne. Wtedy to od jakości wykonania rurki smak bywał niemal tak samo zależny jak od parownika. Używając w/w elektroniki w zasilaniach za +/- 1500 zł, jakość wykonania musi być dla mnie na najwyższym poziomie, więc na tym aspekcie rożnic w smaku bym się nie dopatrywał. Każdy producent ma swoje know-how, gdyby każdy box pracował tak samo, to nie byłoby sensu rozwijać DNA, YIHi czy AF. Każdy musi spróbować co mu pasuje i wybrać swój "sweet spot".
A prywatnie, mi najlepiej smakują płyny na zasilaniu mechanicznym. :beer1:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: iron64 » śr wrz 01, 2021 7:28 am

No to zaznaczyłem przecież, że te same parametry. Przy innych danych wejściowych, otrzymasz inne wyniki. To oczywiste. Więc skoro na jednym masz preheat a na innym nie, to trudno oczekiwać tych samych rezultatów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Krasnal45 » śr wrz 01, 2021 7:22 am

@
Awatar użytkownika
iron64

Wystarczy nieco inny preheat, nieco zmieniona krzywa mocy i już masz inne odczucia smakowe, bo poszczególne fazy odparowania pracują w nieco innych temperaturach.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: iron64 » śr wrz 01, 2021 7:16 am

A ja nadal nie uwierzę, że te same parametry ustawione na różnych zasilaniach dają wam inny smak.
Te same parametry czyli prąd i napięcie. To jest tak możliwe jak to, że długopis zostanie prezydentem, oj nie czekaj... ;) No to może jak skok z oszczepem przez płotki do wody grając w siatkę do nogi. ;)
Jasne, jak używacie dziwactw co to ustawiają jedno, a używają wg. swojego radosnego widzimisię cokolwiek, to trzeba użyć oscyloskopu do ustawień i wyregulować według wskazań pomiaru. I nie ma szans aby był inny smak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Vlad » śr wrz 01, 2021 2:47 am

Ja tu kiedyś polemizowałem na ten temat między innymi z @
Awatar użytkownika
iron64
. Otóż ja tą różnicę bardzo wyraźnie czuję. Związane jest to przede wszystkim z tym, z jakiego napięcia startuje box. I wracając do Isticków, kiedyś w Edymie raczej był słaby wybór, a że jakoś od początku Istick przypadł mi do gustu, pierwszy był Istick 100W, ot takie sobie zasilanie. Drugi był Istick 200W i różnica w smaku była diametralnie różna. 200W startował z bardzo niskiego napięcia w stosunku do 100W. Mój brat też tą różnicę zaważył, kiedy mu go chciałem dać, ale wybrał Isticka 100W. Potem kupiłem GTRS Vboy 200W i jak wielce byłem rozczarowany smakiem, ale się przyzwyczaiłem. Teraz na Sx Mini G Class mogę sobie krzywą ustawiać jak chcę, ale tryb Eco mnie jak najbardziej satysfakcjonuje, bo startuje z niskiej mocy, a 25-30_W na Kylinie M mi w zupełności wystarcza. Według mnie chodzi przede_wszystkim o to, że start z niskiej mocy pozwala grzałce i nośnikowi lepiej nasiąknąć płynem, ale to tylko moja teoria.[emoji846]

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

eD

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości