Placebo? Mam dziwne odczucia

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: iron64 » czw wrz 02, 2021 5:32 pm

Rozbijacie przysłowiowe gówno na atomy. 0,1 V nic nie zmieni w końcowym efekcie, a większych różnic nie ma. Sprawdzałem sporą ilość modów. Różnice 0,35 V, to serio jest pomijalne. Oczywiście rozumiem, że szukacie argumentów, aby pokazać moja niewiedzę, jednak ja robiłem pomiary i wiem jak sprawa wygląda. Jeżeli chcecie mi powiedzieć, że różnica 0,35 V przy 80 W robi różnicę smaku, to kula w płot.
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: PucH2 » czw wrz 02, 2021 1:11 pm

A co stoi na przeszkodzie w innych ustawieniach na boxach, tak aby mieć te same odczucia? Coś złego w tym widzisz?

Przeszkodą jest sposób, w jaki projektant osiągnął zamierzony cel, wykorzystując oprogramowanie jak i dostępną elektronikę. Co producent, to inne podejście do tematu, co praktycznie uniemożliwia ustawienie identycznych nastaw, nawet z użyciem oscyloskopu. Skupiając się na jednym producencie. Tu też nie ma różowo, bo uzyskanie dokładnie takich samych przebiegów dwóch zasilań na oscyloskopie graniczy z cudem. Są bliskie, nawet powtarzalne, ale nigdy takie same. Teoretycznie masz całkowitą rację. Niestety tylko teoretycznie, bo w praktyce tak się nie da na chwilę obecną.


Jako konsumenci nie narzekamy, a bardziej czuli mają do wyboru sprawdzonych wytwórców, jak i kombajny oprogramowania do ustawiania, a nawet korygowania napięcia na wyjściu zasilania. Wysoki standard powtarzalności postawiło Provari. Długo nikt do tego nie mógł dołączyć i pojawiło się DNA wraz z EScribe, wyznaczając nowy standard. W wyniku błędu lub celowego działania uwolniono oprogramowanie Joyetech, i tak powstał słynny Arctic Fox do wielu boxów różnych chińskich producentów zasilań. Celowo pominąłem tu innych wytwórców, bo nic nowego nie wniosły ich konstrukcje lub były/są to mody dla wybranych.
Jak w DNA nastawy są bardzo bliskie powtarzalności to z liskiem różnie to bywa. No ale za to jest większy wybór zasilań.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Master_PiT » czw wrz 02, 2021 7:52 am

@
Awatar użytkownika
iron64

Dobrze myślisz, ale nie do końca rozumiesz co @
Awatar użytkownika
Robson
, @
Awatar użytkownika
PucH2
i inni próbują Ci przekazać. Nawet jeżeli ustawisz te same wartości w modach tj. moc, preheat itd, to i tak oba mody nie będą podawały takiego samego napięcia, mocy na grzałkę, bo to po prostu niemożliwe. Podzespoły na to nie pozwolą. Pamiętajmy, że to chińskie zabawki i nie ma tu idealnej powtarzalności nawet w lutach. Zawsze pojawią się jakieś straty, przekłamania chociażby na kablach. Dlatego nawet 2 te same mody z różnych partii produkcyjnych mogą od siebie odbiegać. Większość nie zauważy różnicy, ale są też tacy, którzy to poczują. Oczywiście nie będzie to tak diametralna różnica jak przy 2 różnych modelach, markach modów, ale zawsze.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: iron64 » czw wrz 02, 2021 6:50 am

A co stoi na przeszkodzie w innych ustawieniach na boxach, tak aby mieć te same odczucia? Coś złego w tym widzisz?
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: PucH2 » śr wrz 01, 2021 8:27 pm

Tak, codziennie biegamy do Obwodowego Urzędu Miar i Wag, by sprawdzić cechowanie naszych zasilań i uzyskać świadectwo legalizacji boxa. Przy zakupie też wymagamy takiego świadectwa. Niestety kolego jest odwrotnie, opisuje się to co się dostaje/zakupi, więc cały wyżej post, to tylko bajka.

eD
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: iron64 » śr wrz 01, 2021 5:07 pm

No i właśnie dlatego, jeśli nastawy mają być Dokładnie Takie Same, to należy zrobić pomiary i ustawić Dokładnie Takie Same wartości. Tylko wtedy możemy testować i porównywać oddawanie smaku. Dajmy te same dane wejściowe po prostu. Inaczej nie można powiedzieć, że mod XY daje lepszy smak od XC, bo on być może lepiej oddaje smak, ale tylko dla ciebie. Dla innej osoby może to XC lepiej działać.
Każdy z nas ma przecież inne preferencje, prawda?
No i tyle z mojej strony. A w sumie to nie zapominajmy, że ustawienia boxa dobiera się do parownika. I nawet jeśli jakiś mod zaniża moc, to zamiast patrzyć oczami, patrzmy smakiem. Bo kit z tym, że zawsze używałeś 30 W, a nie 40 W. Co za różnica? Ważne, żeby smak był odpowiedni, tak? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: Robson » śr wrz 01, 2021 3:05 pm

W rzeczy samej @
Awatar użytkownika
PucH2
, wystarczy inny batch np. samych PCB, w których użyto już innego "lutowia", inna seria okablowania wewnętrznego (nawet minimalne różnice w AWG też mogą zrobić swoje), kolejna seria samych talerzy z konektorami 510 itd.
Producenci dość często też nie informują - lub robią to dość cwanie i delikatnie, że wprowadzili jakiekolwiek poprawki, czy to w sprzęcie, czy też w samym oprogramowaniu układowym - np wg mnie Lost Vape po wprowadzeniu pierwszego GRUS`a dość szybko "zatrybiło", że to zasilanie bez boosta jest dość przeciętne - więc żeby nie narażać się na falę krytyki ze strony klientów i masową wymianę na "lepszą" wersję, wypuściło kolejnego GRUS`a z poprawionym już oprogramowaniem ale... dostępnego tylko w kicie z parownikiem. Zresztą to nie pierwsza wtopa Lost Vape - przykładem mogą tu być klapki w "Mirażach", Paranormalach, czy cieknące "kolanka" w squonkach Drone - dopiero po przejęciu, bądź fuzji tego bajzlu przez LVE od Lost Vape "błędy młodości" zostały poprawione. ;)
Dobra, za bardzo się rozbujałem, a temat nie tyczy się "klapek". ;)

Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: PucH2 » śr wrz 01, 2021 12:43 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
nawet w robiąc pomiary tego samego zasilania będącego z różnych partii nie otrzymamy tych samych wyników z uwagi na zastosowane komponenty mieszczące się w tolerancji projektanta zasilania. Więc dokładnie nie jest tym dokładnie co mamy na wyjściu. Ładnie to też widać porównując z wykresami innych testerów. To nie wirówka do wzbogacania uranu. Dla niektórych te odchyłki mieszczące się w tolerancji są wyczuwalne i nie należy temu zaprzeczać. Po prostu takie osobniki są wśród nas i to ich dar, gdzie my mamy inne uzdolnienia podarowane przez naturę.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: iron64 » śr wrz 01, 2021 11:43 am

No może i tak @
Awatar użytkownika
Vlad
, może wtedy mniej dokładnie napisałem, bo zdania nie zmieniłem.
@
Awatar użytkownika
PucH2
może i tak, pewnie nawet masz rację, ale ja podchodzę do tego w inny sposób. Dla mnie to samo znaczy dokładnie to samo, nie prawie, albo podobne do... Dokładnie to samo znaczy tylko jedno. A że przy okazji przywędrowałem do Salonu z Elektrody... Cóż, takie zboczenie, nic z tym nie zrobisz. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Placebo? Mam dziwne odczucia

Postautor: PucH2 » śr wrz 01, 2021 11:36 am

@
Awatar użytkownika
iron64
Kowalski ma box 1-10 i dwadzieścia innych testował i pisze co czuje, nie wnikając co w trawie piszczy. Nawet jak zada sobie trudu i obejrzy obrazki @
Awatar użytkownika
Haze
, to może wydrukuje dla sztuki, coby ozdabiały nowoczesny salon. :)

eD

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości