Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: Tomba » wt wrz 14, 2021 6:31 am

@
Awatar użytkownika
eferzet
teraz już jest jaśniej, bo faktycznie, zastanawiałem się czy nie masz co robić tylko układać ranking parowników. :lol:

@
Awatar użytkownika
iron64
podchodzi do tematu tak jak ja. Z tym, że ja mam jeszcze skromną kolekcję MTLi.

Tak, parowniki należy dobierać pod własne potrzeby. Jest sporo parowników, które cieszą się popularnością, a mi osobiście nie podeszły i po krótkiej przygodzie trafiły na bazarek.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: eferzet » wt wrz 14, 2021 5:43 am

@
Awatar użytkownika
Superlux
@
Awatar użytkownika
Tomba
Dlatego piszę, że to tylko i wyłącznie moja opinia. Nie kierowałem się przepływem powietrza, czy innymi kwestiami technicznymi a tylko i wyłącznie tym jak często sięgam po wymienione parowniki. Po Horusa sięgam najrzadziej i stąd taka klasyfikacja. Tych, które mi nie pasują w ogóle nie wymieniam. Teraz chyba łatwiej to zrozumieć, prawda?
Myślę, że każdy z wymienionych znalazłby swoich wielbicieli, ale również przeciwników, więc nie ma sensu brać takiej prywatnej listy szczególnie poważnie i zastanawiać się czy autor przypadkiem na głowę nie upadł. ;)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: iron64 » wt wrz 14, 2021 2:51 am

Skończył się to jest fakt, ale podyskutować przecież można.
Mnie też dziwi trochę to klasyfikowanie, bo u mnie klasyfikacja wygląda mniej więcej tak, smaczny, nie dla mnie. Te 2 kategorie w zupełności mi wystarczają. Stąd w tych kategoriach są zarówno single jak i duale i meshe i nawet sub ohmy. Brak tylko MTLi bo to nie dla mnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: Metall » pn wrz 13, 2021 9:42 pm

Horus umarł i nie żyje.

Jakby go mieli wznowić to by to już zrobili. Gdyby mieli wypuścić wersję 2 lub chociaż po lifcie, to też już by to zrobili. Najwidoczniej Horus nie był produktem, który przyniósł Vapefly wystarczających zysków, żeby dalej go kontynuować lub rozwijać.
Z drugiej strony obecnie mamy już do czynienia w zasadzie tylko z odgrzewaniem starych kotletów, mieleniem starych pomysłów i wzajemnym ich kompilowaniem w różnych projektach, hucznie ogłaszanych za każdym razem jako nowość, przełom, rewolucja. Więc kto wie, może w końcu Vapefly skończą się pomysły na nowe parowniki i odgrzeją tego kotleta.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: Tomba » pn wrz 13, 2021 8:31 pm

Nie potrafię wyjść z podziwu jak ktoś klasyfikuje parowniki i uplasuje jakiś tam na 17tym miejscu.
U mnie podział jest prosty tj.na te, które mi odpowiadają i na te, które nie. Tych, które mi odpowiadają w żaden sposób już nie klasyfikuję, bo to nie zawody by ustawiać jakieś rankingi. Po gwinta mam się zastanawiać czy Supreme v3 jest lepszy od Siegfrida? Jeden i drugi mi pasuje i każdy daje inne doznania.
Podobnie jest z Horusem. Z jakiś powodów mi odpowiada i nie porównuję go już do innych.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: Superlux » pn wrz 13, 2021 8:12 pm

@
Awatar użytkownika
eferzet



Czyli po prostu łączysz, wszystkie możliwe parowniki. Kilka Twoich wyborów trochę mnie dziwi (jako porównanie z Horusem) ale to chyba właśnie na tym polega, na różnicy zdań. Przy czym każda opinia ma swoją wartość, jest niezależna i równa... każdej innej. :good:




:beer1:
Obrazek
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: eferzet » pn wrz 13, 2021 7:45 pm

Wymieniam te, które mi bardziej pasują, nie mogę powiedzieć, że są obiektywnie lepsze. Centaur RTA, Kylin Mini, Blotto Single, JuggerKnot MR, Reload S, Taifun GT4, Cabeo, Eclipse, Intake, Engine Nano, Steamcrave Lite i reszta to RDL, bo nie stosowałem takiego rozgraniczenia w swoim wcześniejszym stwierdzeniu. Haar, ZQ Trio, Gata, Neeko, Dvarw. Czyli jakieś 17 miejsce u mnie. Wszystko to może być też kwestią znudzenia, bo Horus przez długi czas nie opuszczał mojej dłoni. Wiem tylko, że teraz nawet nie mam ochoty go wyciągać.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: Tomba » pn wrz 13, 2021 6:24 pm

Superlux pisze:Był Horus i nie ma Horusa, pozostał tylko w rękach swoich wyznawców... do których się zaliczam. Zresztą w tym fan klubie jestem w całkiem niezłym towarzystwie. :-D
:

Od kilku dni, po ponad miesięcznej przerwie, wróciłem do Horusa i użytkuję go znów z wielką przyjemnością. Też jestem w fun klubie. :D
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: Superlux » pn wrz 13, 2021 6:02 pm

@
Awatar użytkownika
ErNOL



Ależ Ernie ja się zgadzam z Twoim rozgraniczeniem, przecież sam przed chwilą to zrobiłeś. :-D I przeca napisałem że to ciężka choroba. :facepalm:


Pomiędzy 2014tym a 2016tym rokiem Chińczycy tworzą nową potrzebę, powstają nowe luźniejsze parowniki. Rozwijają się starsze firmy, powstają też nowe - UD, EHpro, OBS, Smok, Aspire, Steam Crave, Ijoy, Geekvape, Uwell... Powstają projekty głównie dwugrzałkowe, pierwsze prawdziwe zadymiacze. To protoplaści dzisiejszych atomizerów DTL - RTA i RDTA. Znamienny jest fakt że Europejczycy czy modderzy ze Stanów są z początku tylko obserwatorami. Zresztą do dnia dzisiejszego Chińczycy rządzą rynkiem DTL... który tak naprawdę sami stworzyli.

Prawdziwa rewolucja rozpoczyna się w 2017tym roku. Spróbuję podzielić to chronologicznie. Wymienię typowe konstrukcje jednogrzałkowe lub ewentualnie te które już w zamyśle konstruktorów ,(a nie waperów) miały spełniać podwójną rolę. Zapewne pojawią się jakieś błędy, kilkumiesięczne przesunięcia, itp...itd. Oczywiście każdy może tu dołączyć coś swojego bo przecież wiele typowych dwugrzałkowców można używać tylko z jedną grzałką (czasami na siłę ale mniejsza z tym) a ja sam nie jestem chodzącą encyklopedią i mogłem pominąć jakieś znaczące konstrukcje.

Zaczynamy :-) -



2017 - KYLIN, AMMIT SINGLE, GOVAD**, OBS ENGINE NANO, SMOK TFV12 (z bazą RBA na jedną grzałkę), PHARAOH MINI, ZEUS

2018 - KYLIN MINI, THEMIS, BLITZEN, HORUS, REVOLVER, SERPENT ELEVATE, JUGGERKNOT MINI, GEAR, PEACEMAKER

2019 - INTAKE, PROFILE UNITY, KYLIN M, VAPOR GIANT V6S/M, KELPIE, DOOM, WIDOWMAKER, TAUREN ONE, GSV GEVOLUTION, DVARW DL, WASP NANO

2020 - RAGNAR, DESTINY, MATO*, KYLIN MINI V2, SUPREME V3, PLUS V2, SIEGFRIED, PROFILE RDTA, ARTEMIS, DRUGA, BOMBUS

2021 - JUGGERKNOT MR, RELOAD S, BLOTTO SINGLE, FAT RABBIT.

Teraz oczywiście można dodać jeszcze coś co naszym zdaniem dobrze smaczy na jednej grzałce... Kajlina v2, Blotto, itp, itd... o ile ma to jakiś głębszy sens. ;) Ja pod tym względem jestem raczej konserwatystą.

Osobiście nie wymieniłem tu mojego ulubieńca czyli Tajfuna GT IV ponieważ moim zdaniem jest to zbyt wszechstronna maszyna i pomimo wszystko nie tak luźna jak nawet najbardziej restrykcyjne atomizery DTL które wymieniłem powyżej.


Zadanie dla chętnych i pilnych waperów jest takie żeby wymienić 20 lepszych jednogrzałkowców, lepszych od Horusa. :-D




:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Horus - czy będzie wznowiona produkcja?

Postautor: ErNOL » pn wrz 13, 2021 4:13 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux

Tobie już lekarza trzeba... I to dobrego... :D Za bardzo rozgraniczasz coś, co każdy rozgraniczy według własnego widzimisię. Dla mnie np. RDTL to Ether RTA. A Kylin Mini, JuggerKnot, Destiny to DTL. Typowe.

PS.
Z tym lekarzem to oczywiście żart, choć naprawdę za mocno dzielisz to wszystko. :)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość