Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
PaniChmurka
Waperka
Waperka
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 28, 2018 9:11 am
Lokalizacja: centralne zamieszanie
Podziękował: 357 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: PaniChmurka » pn paź 14, 2019 6:28 pm

Mam pytanie - czy da się chmurzyć samą glicerynę (tzn na czym to chmurzyć ) i skąd wziąć nikotynę bez glikolu :O?
PS. Pytanie jest poważne bo wychodzi na to, że mam nadwrażliwość na glikol :(
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: bo71rys » wt lis 06, 2018 11:18 am

Dziękuję, już co nieco wiem ;)
Co do sformułowania "pod smak", to chodziło mi o to, żeby wydobyć jak najwięcej aromatów.
Co do minusowych temperatur, raczej w Londynie mi nie grożą :)
I ostatnie, "pod konkretny parownik", mój to Creed RTA a nośnik to Cotton Bacon
Uszanowanie i dzięki za cierpliwość.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: Haze » wt lis 06, 2018 9:14 am

Tommy Black pisze:... Każdy używa takich proporcji jakie sam uważa za słuszne ...

No właśnie. Tak że zacznij od 50/50 i za dużo się nie zastanawiaj - przy pierwszych podejściach i tak zapewne wyjdzie Ci syf :mrgreen:, który i tak wyląduje w zlewie, niezależnie czy będzie na bazie 75/25 czy 20/80.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: Tommy Black » wt lis 06, 2018 8:06 am

bo71rys pisze:I ostatnie pytanie: czy 60VG/40PG jest dobrą bazą pod smak, czy może inne proporcje?


Hmmm...sorry, ale...cholernie mnie irytuje to sformułowanie: "pod smak". Co to znaczy i w jakim to języku?
Proporcje VG i PG mają znikomy wpływ na smak. To albo upodobania własne wapera, albo konieczność. Bo np. większość ostatnio produkowanych tanków jest tworzona dla gęstych płynów.
Z kolei rozwój skłonkerów wymusza używanie trochę rzadszych niż do tej pory płynów do dripperów. Gęstość płynów także warunkuje często pogoda, a raczej temperatura otoczenia.
Przy - 20 st.C płyn 75VG/25PG może nie przebrnąć transportu. To także kwestia nośnika, czyli bawełny. Nie każda bawełna potrafi użyć transportu kapilarnego i nie zawsze to jest też po prostu potrzebne.
Resime:
Każdy używa takich proporcji jakie sam uważa za słuszne i jakie zdeterminowane są jego sprzętem i sposobem chmurzenia.Na przykład do DTL stosuje się z reguły "cięższe" płyny.

Nie ma gotowych recept, są pewne zasady ale i przesłanki. I najważniejsze, jest waper i jego nieskończone próby. Sam musisz do wielu rzeczy dojść.
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Re: Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: bo71rys » wt lis 06, 2018 7:56 am

Dzięki.
Poczytam wieczorem, teraz "do roboty" ;)
I ostatnie pytanie: czy 60VG/40PG jest dobrą bazą pod smak, czy może inne proporcje?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: Tommy Black » wt lis 06, 2018 7:42 am

Już nie przebywam w UK, a w czasach kiedy tam przebywałem, dość długo zresztą, nie interesowałem się wapingiem. Zresztą dopiero raczkował. Paliłem jak smok Dunhille. :-P
Ten Red Astaire to dość dziwna mieszanka, eukaliptus, mięta, czerwone winogrona...gdyby nie te winogrona...nie używam w ogóle winogron, jakoś nie widzę tego w dobrym liquidzie.
Natomiast często eukaliptusa i mięty, jest taki gotowy aromat Inawery.
bo71rys pisze:"Zacier" może nie jest dobrym określeniem, ale także jak "ZACIER" jest "pędzony" w domowych warunkach.
Tylko tylko, że dziś nie ma potrzeby na ukrywanie się z tym, jak za komuny

Ależ nie chodzi o ukrywanie się wcale. Tylko tak słabo to trochę pasuje do nas. I tylko o to mi chodziło.

bo71rys pisze:A tak na serio, to mógłbyś mi coś doradzić w sprawie liquid'u ? Z tego co tu czytam, wytwarzasz niezłe mixy, więc może jakaś wskazówka?


Nie spodoba Ci się moja wskazówka... :-P
Ja najpierw sobie wymyślam jakąś serię liquidów. Wybieram jakąś książkę lub film, nieco personifikuję smaki. Potem czytam o aromatach, o owocach, składnikach. Szukam ich właściwości fizyko-chemicznych, głównie temperatur rozkładu. Porównuję z temperaturami aromatów spożywczych, temperaturami pieczenia ciast. Czytam też o zapachach i składnikach perfum, analizuję co tam w nich jest i dlaczego najpierw czuć drzewo sandałowe a potem jaśmin...na przykład. A potem robię bazę. Bazę, czyli coś co dopiero da właściwy liquid. A ta baza to właśnie mieszanka gliceryny i glikolu z tymi składnikami które mają jakby określać całą serię, które gdzieś tam będą się przewijać, towarzyszyć właściwym już smakom, ostatecznym.
Może poczytaj trochę o tym co pisuję w swoich tematach...np. o bazie Salar de Uyuni...
viewtopic.php?f=38&t=4122&p=48584&hilit=Salar#p48584
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Re: Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: bo71rys » wt lis 06, 2018 7:20 am

Ok.
"Zacier" może nie jest dobrym określeniem, ale także jak "ZACIER" jest "pędzony" w domowych warunkach.
Tylko tylko, że dziś nie ma potrzeby na ukrywanie się z tym, jak za komuny ;)
A tak na serio, to mógłbyś mi coś doradzić w sprawie liquid'u ? Z tego co tu czytam, wytwarzasz niezłe mixy, więc może jakaś wskazówka?
I chyba też przebywasz w UK, to może cokolwiek słyszałeś o tej firmie?
Dziękuję i przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.
P.S. Kurcze, co bym ostatnio nie napisał, to tylko "zjebki" ;)
P.S.2. Dzięki za radę z tym Zeusem, nabyłem wreszcie "jakiś sensowny parownik"
PEACE

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: Tommy Black » wt lis 06, 2018 6:41 am

bo71rys pisze:I ja się podłączę do pytania o "zacier".


O ile jeszcze w treści posta konotacje z jakimś "pędzeniem" nie muszą aż tak razić, to w tytule już tak. Nie jestem pewny czy nasze własne, domowe wyroby, musza się kojarzyć z bimbrownictwem.Przy czym nie odnoszę się tu do samego bimbrownictwa które samo w sobie jest sztuką ponoć wielce pożądaną. Sadzę jednak że waperów stać na kreatywność i niekoniecznie muszą nazwy i sformułowania komuś podkradać. Prawda? ;)
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: bo71rys » pn lis 05, 2018 11:23 pm

Witam :bry:
I ja się podłączę do pytania o "zacier".
Zamówiłem już po litrze gliceryny i glikolu, a także takiego gotowca: https://www.emmavapes.co.uk/product-page/red-astaire
Pytanko brzmi: ile VG a ile PG dodać do bazy (zależy mi w większości na smaku, chociaż chmurką nie pogardzę) i ile kropelek, tzn. % tego specyfiku, żeby było "miło" dla podniebienia?
Będę to robił pierwszy raz, więc nie chcę od razu wylewać :lol: :lol: :lol:
Chmurzę sporo (około 100 ml na tydzień) i dlatego będę mieszał w buteleczkach po 100 ml.
Mieszkam w Londynie i tu się zaopatruję, dlatego zakupy robię z: http://www.emmavapes.co.uk
Do tej pory mieszałem: Banana Milkshake z Czarną Porzeczką i odrobiną Mięty...
Było nieźle i bardzo mi smakowało, ale nadszedł czas na zmiany :jupi:
Dodam, że obecny parownik to Geekvape Creed RTA, bo Zeus Dual RTA do SMAKU się nie sprawdził :wow:
P.S. I najważniejsze: ile to się musi "odleżeć" ?

Z góry dziękuję za cenne wskazówki *wino*
Lewy132
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr sie 01, 2018 6:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 10 razy
Płeć: Mężczyzna

Własne pomysły i produkcje liquidowe.

Postautor: Lewy132 » wt paź 23, 2018 9:48 pm

No to już ci mowie. Zamówiłem: poziomke, arbuz, wanilia, tabaco wanilia, sex on The Beach, kawa

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości