ZEUS X przelewanie bazy

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Aboin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 17, 2020 3:46 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: Aboin » pn sie 17, 2020 5:25 pm

Nalogowypalacz pisze:Wkrótce wstawię zdjęcie setupu. Zapomniałem dodać, że poziom liquidu wyrównuje się w całym Zeusie, tzn. jeśli w zbiorniczku jest malutko liquidu ( praktycznie na dnie ), to wszystko działa świetnie, natomiast gdy liquid przekracza wysokość bazy, poziom się wyrównuje i zalewa. Im więcej liquidu w zbiorniku, tym gorzej.


Na to mam dość proste rozwiązanie bez młotka. Zdarzało mi się dokładnie to samo co opisałeś.
Podczas skręcania na grzałkę nachodzi taka kopka i teraz są 2 opcje skręcania. 1: wkładasz kopułkę do komina i skręcasz, albo 2: nakładasz kopułkę na grzałkę i w całości do komina i skręcasz.
Wg tego co dziś wyczaiłem, bo chwilę sobie go w rękach rozkręcałem i skręcałem. Przy pierwszej opcji, czyli włożeniu kopułki do komina, robi się mniej niż 1mm luzu na dole między kopułką, a podstawą z grzałką i tamtędy się przelewa. Rozwiązanie jest proste, po skręceniu zanim nalejesz i zakręcisz górny dekiel, popchnij kopułkę, która siedzi w kominie czymś w dół. Kopułkę blokuje uszczelka, więc jak siedzi nisko, to nie wróci do góry, wtedy zalej i zakręć.

 ! Wiadomość od: Ramses
Witaj @
Awatar użytkownika
Aboin


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: Azgar » ndz wrz 29, 2019 10:33 am

Z tego co wiem to serwis E-dymu rozpatruje pozytywnie reklamacje Zeusa :)
Awatar użytkownika
Janekbossko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: sob sie 10, 2019 5:34 am
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: Janekbossko » ndz wrz 29, 2019 10:24 am

No właśnie młotkiem naprawiłem na...3 tygodnie i znów to samo :roll:
Dziku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2019 8:46 am
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 10 razy
Płeć: Mężczyzna

ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: Dziku » sob wrz 28, 2019 11:21 pm

Chyba nikt nie próbował. Wszyscy radzą sobie młotkiem ;) Szczerze wątpię czy przyjmą reklamację, ale zawsze można spróbować. Tylko pytanie czy znowu nie dostaniesz wadliwej sztuki.
Awatar użytkownika
Janekbossko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: sob sie 10, 2019 5:34 am
Lokalizacja: Szczecin
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: Janekbossko » sob wrz 28, 2019 9:00 pm

Czy ktoś próbował reklamować tą wadliwą partie?
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: Szymon » sob cze 08, 2019 7:54 pm

Matguz, Twoja pomoc była nieoceniona :smile:
A co do recenzji - uważam, że niezależnie od tego czy są sponsorowane, czy też nie, to niektórzy recenzenci chyba nie chcą wchodzić w konflikty z niektórymi producentami. Zeus nie potrzebuje więcej bawełny niż inne. Jeżeli recenzenci mówią o olbrzymich ilościach bawełny i zalewaniu bazy z uwagi na zbyt małą jej ilość to mieli właśnie ten wadliwy ezgemplarz. Generalnie, nie kieruje się już recenzjami na youtube, a rekomendacjami z Salonu :) :smile:
Nalogowypalacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 07, 2019 8:15 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: Nalogowypalacz » sob cze 08, 2019 7:46 pm

@
Awatar użytkownika
matgruz
, dziękuję za porady. Potraktowałem Zeusa X młotkiem i działa lepiej niż jak go zakupiłem. Od nowości były małe zalewania bazy, które z czasem się nasilały. Jedno uderzenie młotkiem i jak ręka odjął. Zeus działa lepiej niż nowy, nic nie zalewa. Dziękuję za to forum i za osoby które mi pomogły, szczególnie tobie @
Awatar użytkownika
matgruz
i za ten drastyczny ;) filmik o katowaniu Zeusa kluczem francuskim hehe. Jesteście the best. DZIĘKUJĘ.
matgruz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 24, 2019 11:18 am
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: matgruz » sob cze 08, 2019 12:22 pm

@
Awatar użytkownika
Szymon
udało się ogarnąć zdjęcia troszkę szybciej. Tobie sie już chyba nie przydadzą, ale potomnym może tak (wybaczcie jakość, lepszych nie jestem w stanie zrobić). Co do recenzji parownika warte podkreślenia jest to, że tylko część z nich posiadała wadę (głównie wersje czarne i gunmetal o ile mnie pamięć nie myli - mój był czarny) :) natomiast możliwym jest to, że część z recenzji była sponsorowana, druga część z kolei dostała egzemplarz pozbawiony wady. Kolejną sprawą jest to, że mój egzemplarz wadę ujawnił po jakimś tygodniu używania więc jeśli to byłoby normą, część recenzentów mogłaby nawet jej nie zauważyć korzystając z parownika 2-3 dni do czasu nakręcenia filmu. O takie moje gdybanie...
Do rzeczy :D
https://zapodaj.net/66329a66c32dd.jpg.html
https://zapodaj.net/e946c01eaabc0.jpg.html
https://zapodaj.net/0e7dced2e3b65.jpg.html
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: Szymon » sob cze 08, 2019 11:38 am

1. Matguz - zrobiłem tak jak w tym filmiku - rzeczywiście była szczelina. Jak potraktowałem Zeusa młotkiem to zaczął działać jak powinien :smile:
2. Cofam w części to co napisałem wcześniej - zalewanie bazy jest efektem wyrównywania ciśnień na skutek nieszczelności i Zeus tej waty wcale nie potrzebuje tak wiele jak napisałem wcześniej. Domyślając się tego skróciłem już pasek bawełny na długości, ale po rozkręcenie setup-u po 3 godzinach zauważyłem, że bawełny jest chyba za dużo. Podtrzymuję to co zresztą zauważa także Matguz, a mianowice, że Zeus nie współgra ze wszystkimi grzałkami.
3. W całej tej historii zastanawia mnie jedno. Początkowe partie posiadały tą wadę. Inni użytkownicy Zeusa X co kupowali mniej więcej w tym samym okresie co ja także mieli ten problem. Zalewanie bazy było spowodowane wadą fabryczną, której skutki dało się jedynie nieznacznie zminimalizować poprzez napychanie coraz to większych ilości bawełny. Pytanie, skąd te wszystkie zachwyty recenzentów youtubie Zeusem X (chmury jak ta lala itp) i teorie, że wszystko będzie dobrze jak odpowiednio ułożysz watę. Prawda jest taka, że atomizer z wadą fabryczną pracuje do dupy (zalewa bazę, liquid strzela itp) i to należało powiedzieć, a nie że jest super tylko trzeba nauczyć się upychać bawałnę...
Nalogowypalacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 07, 2019 8:15 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

ZEUS X przelewanie bazy

Postautor: Nalogowypalacz » sob cze 08, 2019 10:49 am

Ok, dziękuję.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości