Grzałki do Zeusa

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
matgruz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 24, 2019 11:18 am
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzałki do Zeusa

Postautor: matgruz » pt cze 28, 2019 9:34 am

Jeśli chciałbyś czegoś na singla, bardzo dobrze sprawdza się Intake lub Juggerknot Mini. W dualu Kylin v2 lub Fatality M25, ale do tej dwójki wprawa potrzebna żeby dobrze ułożyć całość setupu. Jeśli chciałbyś coś na mesha- Kylin M a w trudniejszej wersji Wotofo Profile Unity, baza praktycznie identyczna, ale Kylin łatwiejszy w obsłudze przez górny airflow :)
Awatar użytkownika
mrkilusion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 16, 2019 9:29 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Grzałki do Zeusa

Postautor: mrkilusion » pt cze 28, 2019 9:22 am

Dziękuję Panowie, koszt gotowej grzałki to w sumie grosze, więc będę próbować tych co wspomnieliście. Ewentualnie jak w miarę w szybkim tempie to ogarnę, to jeszcze dam znać. :) Ten Zeus to mój pierwszy parownik i mam nadzieję nie ostatni. Macie jakiś parownik RTA do polecenia tak nawiasem?
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1881
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Grzałki do Zeusa

Postautor: DooshPastesh » pt cze 28, 2019 8:57 am

Tak jak wspomniałem. Nie przesadzaj z rozmiarem bo będzie za ciepło. Choć ja na tych Fused Claptonach nie odczułem żeby się grzał, a chmura była zacna, i do smaku nie mogę się przyczepić.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
matgruz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 24, 2019 11:18 am
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Grzałki do Zeusa

Postautor: matgruz » pt cze 28, 2019 8:52 am

Wybredny parownik jeśli o grzałki chodzi :) Ciężkie grzałki z grubych drutów spłaszczą Ci smak i spowodują nagrzewanie się niemiłosierne całego atomizera. Więc ja polecam Ci szczerze cieńsze druty i z doświadczenia powiem, że złotym środkiem dla tego parownika jest "drut który ma sens", czyli Ni80 Fused Clapton 3*30ga+38ga (do dostania w e- *czajniczek* ) Ewentualnie plecionki kolegi @
Awatar użytkownika
Azgar
. Próbowałem na swoim Zeusie wielu kombinacji z setupem i tylko wymienione 2 rodzaje dały mi rozsądne połączenie smaku i chmurowydajności. :beer:
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1881
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Grzałki do Zeusa

Postautor: DooshPastesh » pt cze 28, 2019 8:50 am

Dziękuję uprzejmie! Myślę że Ni80 Fused Clapton nie większy niż 26GA na jednym rdzeniu lub Braid na dobry początek był by dobry. Ewentualnie jakiś Alien. To do duala. Za dużo żelaza sprawi że chmura będzie nieprzyjemnie ciepła, poza tym będzie długo stygnąć uniemożliwiając szybkie zaciąganie się chmurka po chmurce. Na single coil mozna się szarpnąć na Staggered Fused Clapton 3.5mm średnicy. Jest w czym wybierać.

(Choć ja raczej jestem zwolennikiem zwykłego drutu np 6-8 zwojów 24GA Ni80)
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
mrkilusion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 16, 2019 9:29 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Grzałki do Zeusa

Postautor: mrkilusion » pt cze 28, 2019 8:41 am

Zeus X RTA Panie Kolego :D
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1881
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Grzałki do Zeusa

Postautor: DooshPastesh » pt cze 28, 2019 8:07 am

Jaki to Zeus dokładnie? Z reguły grzałki oddające dobrze smak dają sporą chmurę, bo to chmura daje smak. To zazwyczaj idzie w parze. Czasami zły setup zepsuje smak a chmura jest nadal duża.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
mrkilusion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 16, 2019 9:29 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Grzałki do Zeusa

Postautor: mrkilusion » pt cze 28, 2019 8:02 am

Witam. Zakupiłem ostatnio boxika i atomizer Zeus'a. Patrzyłem w internecie kto i jakie grzałki do niego wkręca, ale jednak wolałbym zapytać Was o opinie. Jakie grzałki "kupić" i montować do tego atomizera? Zależy mi aby podzielić smak i chmurkę, czyt. chciałbym kupić kilka grzałek typowo pod chmurkę i kilka typowo pod smaczek. Nie znam się na tym, a czytałem, że są różne rodzaje tych drutów i mają one też wpływ na ww detale wapowania. :) Pozdrawiam.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości