Pomoc dla początkującego

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
kamil_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 6:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 128 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla początkującego

Postautor: kamil_k » sob lis 30, 2019 11:04 pm

oskar12305 pisze:a ten atomizer w ogóle się nada? jakoś mam uprzedzenie do takich gotowych zestawów.. ten dead rabbit jest ciekawą opcją moim zdaniem. a jak wypadłby właśnie taki zestaw drag2+dead rabbit?

Chyba się nie zrozumieliśmy , to nie jest gotowy zestaw tylko moja propozycja skompletowania pierwszego zestawu. Kupujesz moda i atomizer.
oskar12305
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 30, 2019 6:02 pm
Lokalizacja: Hiszpania
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc dla początkującego

Postautor: oskar12305 » sob lis 30, 2019 10:59 pm

a ten atomizer w ogóle się nada? jakoś mam uprzedzenie do takich gotowych zestawów.. ten dead rabbit jest ciekawą opcją moim zdaniem. a jak wypadłby właśnie taki zestaw drag2+dead rabbit?
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla początkującego

Postautor: Metall » sob lis 30, 2019 10:53 pm

oskar12305 pisze:@ Metall - dzięki za odzew i cierpliwość, jednak czy ten Gen jest wysyłany z europejskego magazynu? nie uśmiecha mi się czekać miesiąc a nawet dłużej na paczkę jak idą święta:(

Nie mam pojęcia. Raczej z Chin. Cóż, taka cena okupiona jest również ceną czasu. Do trzech tygodni powinien dojść.

PS
https://pl.aliexpress.com/item/33034082 ... 9c84315cc8

Planowana dostawa na 19.12.br. To już Twoja decyzja czy czekasz, czy nie.
Awatar użytkownika
kamil_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 6:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 128 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla początkującego

Postautor: kamil_k » sob lis 30, 2019 10:48 pm

Dużo lepsze wykonanie samego moda , lepsza elektronika , wygląd ( ale to już kwestia gustu ). Co do ceny to w 75-80 $ za zestaw mod+ atomizer można się zaopatrzyć u naszych zagranicznych przyjaciół. :yes:
oskar12305
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 30, 2019 6:02 pm
Lokalizacja: Hiszpania
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc dla początkującego

Postautor: oskar12305 » sob lis 30, 2019 10:46 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
- dzięki za odzew i cierpliwość, jednak czy ten Gen jest wysyłany z europejskego magazynu? nie uśmiecha mi się czekać miesiąc a nawet dłużej na paczkę jak idą święta:(
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla początkującego

Postautor: Metall » sob lis 30, 2019 10:42 pm

@
Awatar użytkownika
oskar12305
, niekoniecznie, Gena można mieć za około 150 zł z aplikacją Ali (czarna wersja chodzi nawet po około 130 zł).
oskar12305
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 30, 2019 6:02 pm
Lokalizacja: Hiszpania
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc dla początkującego

Postautor: oskar12305 » sob lis 30, 2019 10:31 pm

@
Awatar użytkownika
kamil_k
- co przemawia Twoim zdaniem na korzyść Vaporesso? Zapoznałem się, jednak taki setup ciężko złożyć za 300 a co dopiero 280zł :(
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla początkującego

Postautor: Metall » sob lis 30, 2019 10:18 pm

oskar12305 pisze:Poprawiłem się, mam nadzieję, że wybaczycie kiepski początek. :)
Kiepski początek to mieli ci, których początek był jednocześnie początkiem ich końca ;)
Po Twoim "wejściu" domniemywam, że Ciebie nie będzie to dotyczyć.
Awatar użytkownika
kamil_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: ndz wrz 29, 2019 6:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 128 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc dla początkującego

Postautor: kamil_k » sob lis 30, 2019 10:16 pm

Moja propozycja Vaporesso Gen 220W TC Vape Mod-Dual +Hellvape Dead Rabbit RTA Tank Atomizer , fajny zestaw na początek w przyzwoitym budżecie (280-300).Parownik dość łatwy w obsłudze , dobrze oddający smak, w sam raz do nauki w tworzeniu dobrego setupu. Vaporesso Mod dużo lepszy moim zdaniem od Draga. Lepiej zacząć od kręcenia własnych grzałek i zobaczyć jak to jest, niż przykręcić siatkę w Kylin M RTA.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Pomoc dla początkującego

Postautor: Maciejko » sob lis 30, 2019 10:11 pm

@
Awatar użytkownika
oskar12305
nie ma co wybaczać. Gorsi się trafiali, a poza tym nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. A wszyscy skończymy podobnie, pewnie.

Co do Twojego tematu. Jak rozumiem, jeszcze nie miałeś do czynienia z wapowaniem. Zatem zadam fundamentalne pytanie. Istotne. Czy chcesz chmurzyć od razu DTL czy jednak zacząć od MTL? Od razu wyjaśniam, chodzi o sposób zaciągania się. DTL czyli bezpośrednio do płuc, MTL czyli z ust do płuc (jak papierosem). W parownikach MTL masz mniejszy przepływ powietrza, stosujesz grzałki o wyższej rezystancji, generalnie poczytaj sobie tutaj w Salonie, co i jak.

Co do wybranych przez Ciebie sprzętów to się nie wypowiem, bo ja jednak jadę MTL, więc taki Kylin M, mógłby mnie zabić. A kultowego Drag'a 2 nigdy nie miałem. Aczkolwiek poza lakierem, opinie ma raczej pozytywne.

Kylin M w segmencie parowników na grzałki typu mesh nie jest jakimś numerem jeden. Jest poprawny. Są inne, lepsze. I to, że Kylin M ma górny airflow, wcale nie oznacza, że nie da się go spaprać. Da się, z tym, że zamiast powodzi z AH, będzie zalewanie bazy.

Jezeli jednak jakimś cudem zaintrygował by Cię świat MTL to masz łatwo dostępny parownik Ehpro True MTL. Poprawny, smaczny, przyzwoity. Do niego możesz dorzucić np. Tesla WYE 85W i masz bardzo porządny zestaw do MTL'a. Z racji wyższych rezystancji i mniejszych mocy, zasilanie na jeden akumulator w zupełności wystarczy.

Ale tak jak mówię, rozeznaj się co i jak, przemyśl na spokojnie. Poczytaj i jakoś to będzie. :)

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości