Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
eSCe
Płeć: nieokreślona

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: eSCe » śr gru 04, 2019 6:25 pm

@
Awatar użytkownika
wrackrsa

kup sobie Kylin Mini RTA, smak jest super i poprawione zostało to że nie cieknie, ale weź pod uwagę fakt, że wszystkie atomizery z dolnymi AH pocą się od wapowania więc czasem będziesz musiał przetrzeć sobie boxa.

Jeżeli chodzi o górne AH to miałem okazję testować ZEUSA i był taki sobie jeżeli chodzi o smak, natomiast teraz wszedłem w posiadania HORUSA, niby jest podobny ale jednak nie jest bo smak wg mnie jest o niebo lepszy i setup można zrobić na szybko bez wylewania liquidu.
wrackrsa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 6:49 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: wrackrsa » śr gru 04, 2019 6:06 pm

Co do recenzji na YT, to już wiem, że to nie najlepsze źródło informacji. Ale czymś trzeba się posiłkować :D
Zwróciłem się do was dlatego, że uważam szanowne grono rozchmurzonych za wybitnych znawców tematu i zapewne z niejednego chleba piec jedliście. Czy jakoś tak. Co do tego, że opinii jest wiele i każdy lubi coś innego, to też sobie zdaję sprawę. Jeden lubi rosół, drugi jak mu nogi śmierdzą. Dlatego starałem się sprecyzować swoje pytanie. Co innego kupować atomizer w wypadku, kiedy poprzednie zakupy były satysfakcjonujące, a co innego robić to po serii niewypałów. Wchodzi element zniechęcenia, braku zaufania do producentów. Bo skoro dokonałem zakupów, za przeszło 300 zł, a wszystko to niewypaly (oprócz dead rabbita, bo jest w miarę tylko smak nie taki), to szkoda znów wydać 130-180 zł na kolejne pudełko. Sprawdzę to co zostało tutaj polecone. Nie wiem czy u siebie to dostanę, o czym niezwłocznie was poinformuję :) Tymczasem, dziękuję za rady :)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: iron64 » śr gru 04, 2019 2:57 am

Problem z parownikami polega na tym, że każdemu coś innego odpowiada. Ja np. bardzo lubię meshowce. Oczywiście nie wszystkie.
I tak powoli dochodziłem do squonka, przy czarnym piątku się poddałem i zamówiłem squonkowca. Z punktu widzenia smaku to bardzo dobre rozwiązanie, wszak RDA.
Drugą stroną jest poziom recenzji na YT, bo tam na ogół szukamy. Ja już wyleczyłem się z podejmowania decyzji po recenzjach na YT, nie ma to sensu. A sprzętu jest tak dużo, że jeden człowiek nie będzie w stanie sprawdzić wszystkiego.
Obrazek
Magpieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: pt lis 08, 2019 8:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 322 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: Magpieman » wt gru 03, 2019 11:00 pm

Mili Państwo. Generalnie – i twierdzę to niezmordowanie - najlepiej smak oddają parowniki dolnozaworowe czyli z dolnym przepływem powietrza. Wynika to po prostu z drogi powietrza od grzałki do ust konsumenta, który jest optymalny w wyżej wymienionych.
I tak najlepsze pod względem smakowym są RTA, kolejność przypadkowa:
GeekVape Ammit 25, Geekvape Ammit Dual, Vandy Vape Kylin mini, Vandy Vape Kylin V2, Hellvape Rebirth, Hugsvape Lotus, Digiflavor Pharaoh I Pharaoh mini, Dovpo Blotto etc
Najlepsze pod względem smakowym RDA to GeekVape Loop, Augvape BTFC. W tej kategorii jest mało parowników dolno przepływowych.
RDTA z dolnym powietrzem nie znam. Ich konstrukcja jest zresztą jedną z przyczyn ich upadku. Już ich prawie nie ma na rynku.
Uwagi czyli tzw. disclaimer. 1. Wszystkich ww. parowników używałem i dla porównania wielu innych. 2. Nie twierdzę, że inne parowniki są złe. Nie są po prostu w stanie oddać smaku tak bezpośrednio i ostro. Czasem, przy marnym liquidzie to jest zresztą zaleta. 3. Piszę tu tylko o DTL, Jeśli chodzi o MTL, to niemal wszystkie najlepsze i powszechnie znane parowniki są dolnozaworowe - Kayfuny, Berserker, Dvarw i wiele innych; parownik MTL z innym niż dolne powietrze to abominacja.

W Salonie zbyt wielkim moim zdaniem poważaniem cieszą się Intake, Horus, czasem nawet ZEUS X a kiedyś o zgrozo Zeus Dual. Nie mówiąc już o popularnych tu meshach, których nie cierpię. Szczęśliwie ostatnio z sympatią pisze się tu o Blotto. Vaping Bogan [projektant tego RTA] byłby zadowolony. Bardzo to zresztą sympatyczny i inteligentny gość - oglądam wszystkie jego filmy - chociaż co drugie słowo mówi fuck. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: DooshPastesh » wt gru 03, 2019 9:11 pm

Z tegoż powodu szarpał bym Blotto jeśli już RTA lub DJV jeśli RDA. Obydwa mam i nigdy nie oddam.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: Metall » wt gru 03, 2019 8:53 pm

DooshPastesh pisze:
iron64 pisze:...polecę milionami much (super argument:D)


Uważaj! Bo zawołam @
Awatar użytkownika
Metall
:mrgreen:

Jestem! Ale po co, jak nie ma kogo mordować, ewentualnie pacyfikować.

A tak swoją drogą to nie zrozumiałem aluzji... Że niby muchy to moja działka? Że śmierdzę? Czy jakimś urojonym władcą much jestem, czy... eee... tym, co lubią najbardziej? >:

* * *

@
Awatar użytkownika
iron64
, C4 to w sumie RDTL, ale przecież RDTL to też DTL - rDTLowi bliżej do DTLa niż MTLa... Poza tym C4 jest naprawdę chwalony, a - użyję ponownie tego "magicznego" zwrotu co kiedyś przy Heisenbergu - przecież tylu waperów nie może się mylić ;)
A Blotto ponoć nie jest aż taki banalny w budowie setupu, żeby np. się nie moczył.
Natomiast co do bratniej duszy to aż tak bym się nie zapędzał, bo świat nie zna jeszcze stopnia pokrewieństwa poprzez monitor, ewentualnie kabel od Internetu. To byłoby pionierstwo i prawdziwy ewenement, a w tym kraju tacy pionierzy mogą mieć dość ciężko ;)
:P

* * *

Ja jestem tylko małym waperem (poza tym daleko mi również do waperskiej przyzwoitości), ale jeżeli nasz nowy Kolega szuka czegoś typowo dla smaku i chmury oraz bezproblemowego (wycieki) to chyba RDA i RDTA wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, bo przecież nawet fatalny setup nie pocieknie w tych typach parowników. No a tanki jak tanki, z nimi bywa już różnie.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: iron64 » wt gru 03, 2019 8:07 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
to bratnia dusza, stanie po mojej stronie, co nie zmienia faktu, że jego jak i mnie ciągnie w stronę punka :D
Żeby offtopa nie robić to może jeszcze Blotto polecę.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: DooshPastesh » wt gru 03, 2019 8:04 pm

iron64 pisze:...polecę milionami much (super argument:D)


Uważaj! Bo zawołam @
Awatar użytkownika
Metall
:mrgreen:

:bicz:
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: iron64 » wt gru 03, 2019 7:57 pm

C4 to dla mnie tragiczny parownik i ogólnie zabraniam go polecać pod DTL. Może w MTL się nada, może w co wątpię. Tylko proszę nie pisać, że dużo osób go poleca, bo ja polecę milionami much (super argument:D)
Ja mogłbym Horusa RTA zaproponować. Smak dobry, nie cieknie, wygląd dobry, setup banalny, no mógłby być troszkę większy baniak, ale poza tym całkiem spoko.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: DooshPastesh » wt gru 03, 2019 7:10 pm

Horus, Blotto, Doom, DJV są na pewno dostępne. Reszta to nie wiem. Co do pięciu sztosów, to w wątkach będzie ich znacznie więcej. Czytaj...
:friends:
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości