Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: ErNOL » śr gru 04, 2019 7:58 pm

@
Awatar użytkownika
wrackrsa
- mam oba pulsy i żaden nie cieknie. Owszem, nie używam ich, bo jednak ich ergonomia nie podeszła mi zupełnie na dłuższą metę.
Jak chcesz fajny zestaw RDA + Squonk, to pomyśl o Dovpo Topside/Dual/Carbon.
Obecnie od dłuższego czasu używam Topside Dual Carbon i chwalę sobie mocno. Zero wycieków, elektronika dobra (Yihi). Polecam.

Pozdro.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: WE514 » śr gru 04, 2019 7:56 pm

iron64 pisze:Znów ten C4, a przecież zakazałem go :D C4 to tylko w MTL może dać radę. DTL jest nieobsługiwany przez ten sprzęt (oczywiście dla mnie). Chmura może i jest, ale tak gorąca, że parzy całe gardło.

Wszystko zależy od upodobań , jedni lubią duży przeciąg. inni mniejszy . jedni blondynki . a inni brunetki i nikomu nie Dogodzisz :D , każdy ma inne kubeczki smakowe ,inne upodobania i linie papilarne , więc każdy jest inny , ja napisałem swój post tylko z moich upodobań :D
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
wrackrsa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 6:49 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: wrackrsa » śr gru 04, 2019 7:47 pm

Pafcio82 pisze:Witaj, jeśli RDA, to (moim skromnym zdaniem) tylko w połączeniu ze Squonk'iem

Tyle tylko, że tutaj znowu straszą, że squonk cieknie. Z tego co zrozumiałem to cały zestaw jest wadliwy. Bo już oglądałem pulsa i pulsa dual i w dualu ponoć leje się na elektronikę czy też przycisk, co skutkuje autofire'm. W innym temacie tutaj właśnie na forum, czytałem, że ktoś podchodził do GBOX'a squonkera niepewnie bo ponoć cieknie. Szczerze powiedziawszy, taki miałem zamysł. RDA+squonk. Ale po przeczytaniu paru niepochlebnych opinii chyba odpuszczę.

Dodam jeszcze, że u mnie zawsze zestaw stoi :D Nigdy nie kładę, i nie kładłem na bok. A i tak GV Alpha przepuszczał mi w cholerę liquidu. Przy zamkniętych AH płyn zjeżdzał, ale nie wyciekał jakoś intensywnie. Problem i wkurzenie pojawiały się rano, kiedy chciałem skorzystać. Po otwarciu AH następował "wylew" i tyle. Bo smak oddawał super. A że to gotowa grzałka mesh to równie super żarło akumulatory :D
wrackrsa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 6:49 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: wrackrsa » śr gru 04, 2019 7:40 pm

iron64 pisze:jaki setup miałeś na króliku? Single czy dual? Jaka moc? Bo królik lubi spore moce. Mniemam, że czytałeś temat o króliku, jego setupie i innych królikowych sprawach?

Czytałem temat (jak zawsze zresztą o interesującym mnie parowniku) ;) Generalnie testowałem sporo setupów, ale nigdy nic na duże moce. Z racji tego, że korzystam z gotowego
drutu (N80 Fused Clapton 3x30ga+38ga owijka od geek vape'a), nawet na dual coilu przy średnicy 3,5mm nie potrzeba zbyt wielkich mocy (ok 35-45W w zupełności wystarczało,
powyżej już paliło watę. Wata cotton bekon ;) ). Być może źle coś robię, bo jak mówiłem wcześniej, na świeżym setupie jest w pytkę. Po niezbyt długim czasie smak się płaszczy.
Do tego stopnia, że czuć słabo a nawet bardzo słabo. Próbowałem grzałki umieszczać wysoko (ok 3-4mm nad mocowaniem, zapomniałem jak się to nazywa, piny? :D) i nisko (ok 1,5mm nad
mocowaniem, można powiedzieć, że ucinałem nóżki przy samej dupie). Być może drut jest kiepski. Watę układam raczej dobrze, nie za luźno, nie za ciasno, tak w sam raz.
Nic nie strzela i nie bobrzy, chyba, że po 4-5 buchach takich dłuższych. Ale to wiadomo, że nie nadąża zaciągnąć liquidu. Już nawet myślałem czy nie wsadzić tam 3 małych coili, ale nie do końca wiem jak się za to zabrać. No i przy okazji królika dowiedziałem się po jaką cholerę są te ceramiczne szczypce ;) Za szybko wciśnąłem fire na boxie podczas usuwania hotspotów dołączonymi do zestawu geek vape metalowymi kombinerkami i tak jakby setup nie wyszedł :D Trzeba było zwijać od nowa :D
A i próbowałem też na gotowym Claptonie od GV kręcić grzałki ale to podobno szmelc nie drut: Kanthal/A1/Ni80 26ga+32ga. Próbowałem też kupne grzałki montować, ale to chyba płoty siatkowe są z cieńszego drutu robione. Tym bardziej, że ja kupiłem jakieś wydziwiasy typu alien i jakiś tank cośtam.
Awatar użytkownika
Pafcio82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 19, 2019 6:58 pm
Lokalizacja: Rumia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: Pafcio82 » śr gru 04, 2019 7:38 pm

Witaj, jeśli RDA, to (moim skromnym zdaniem) tylko w połączeniu ze Squonk'iem, a nie Teslą. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na max wyciągnięciu smaku to siatka, ona oddaje najlepiej smak, a tak, żeby nie cieknął to AH tylko górne. I tak np na myśl przychodzi mi zestaw Aegis Squonk + VV Mesh V.2. Sam używam aktualnie 1.Dovpo Topside SE z Wotofo Profile RDA, 2.Aegis Squonk + Asgard Mini oraz 3.VV Swell + Kylin M. Numer 1 i 3 to smak z przewagą na nr 1 a potem dopiero nr 2. Pamiętaj również, że to czy dany parownik będzie Ci lać czy nie, w ogromnej mierze zależy od tego jak zbudujesz setup oraz w jaki sposób odstawiasz zestawik na noc. Ja nigdy nie kładę na bok, ponieważ zdażyło mi się, żę i Kylin M po nocce na boku miał pusty "baniaczek".
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: iron64 » śr gru 04, 2019 7:36 pm

Znów ten C4, a przecież zakazałem go :D C4 to tylko w MTL może dać radę. DTL jest nieobsługiwany przez ten sprzęt (oczywiście dla mnie). Chmura może i jest, ale tak gorąca, że parzy całe gardło.
Obrazek
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: WE514 » śr gru 04, 2019 7:20 pm

RDA to tylk Asmodus C4 jest smak i chmura nawet przy małej ilości watt ( zależy od konstrukcji grzałki i ilości żelastwa do ogrzania )
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
eSCe
Płeć: nieokreślona

Re: Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: eSCe » śr gru 04, 2019 6:39 pm

@
Awatar użytkownika
wrackrsa

Jak widzisz każdemu podchodzi co innego i co innego będzie chwalił, więc tak jak napisane zostało wcześniej jednoznacznej odpowiedzi nie dostaniesz. To jest tak samo jak z aromatami - kwestia gustu, jednemu smakuje innemu nie...
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: iron64 » śr gru 04, 2019 6:31 pm

Królik zwłaszcza w RDA jest na prawdę dobry, RTA troszkę się różni, ale nie na tyle, aby uważać go za słabego smakowca. Moim zdaniem rzecz jasna. jaki setup miałeś na króliku? Single czy dual? Jaka moc? Bo królik lubi spore moce. Mniemam, że czytałeś temat o króliku, jego setupie i innych królikowych sprawach?
EDIT:
Nie słuchaj o Kylinie i Zeusie X. Kylin to przeciętniak i nie zmienię zdania, a Zeus jest wkur... wkurzający na maxa.
Obrazek
Azuel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 12, 2018 6:58 pm
Lokalizacja: Zadupie
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: Azuel » śr gru 04, 2019 6:28 pm

Może i nie testowałem wszystkich atomizerów tu wymienionych ale ze swojej strony polecę Intake z Alpha braid coil w środku. Chwalonego kylina mini wdeptuje w glebę bez mrugnięcia żółtymi powiekami. Żeby coś się wydarzyło (wyciek) trzeba naprawdę mocno się postarać by spi.....ć setup.
Z MTL polecić mogę kf lite i Dvarw

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości