Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
wrackrsa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 6:49 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: wrackrsa » wt gru 03, 2019 6:57 pm

(...)Horus, Blotto, Doom, Asmodus C4, DJV RDTA (to DTLe) i jeszcze inne(...)
chodziło mi o coś co jest dostępne w Polsce bez większego problemu ;)
Nie istnieje parownik który wybornie oddaje smak i nie cieknie? Asmodusa ciężko dostać obecnie, albo jest dostępny, ale za koszmarne kwoty. Ja szukam właśnie DTL, pardon, nie zaznaczyłem tego. Po prostu szukam sprawdzonych opcji. Jeżeli 5 osób napisze że coś jest spoko a jedna napisze, że nie, to chyba lepiej niż jak jedna napisze, że super, sztos, a 5 osób powie, że szmelc. Dlatego zwracam się do was, gremium znawców tematu. A najlepiej sprzedające się mam w ankiecie, co wcale nie oznacza najlepiej sprawujące się ;)
Może coś być przehajpowane jak np apple,(nie obrażając nikogo) i ktoś to łyknie jak pelikan ;)
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: slaviop » wt gru 03, 2019 6:44 pm

Panowie macie racje. Moja rada jest taka - idź do sklepu i popytaj jaki parownik obecnie najszybciej schodzi w sprzedaży. To na pewno będzie jakiś punkt zaczepienia. W naszym hobby czasami ulegamy modzie albo wręcz psychice tłumu i kupujemy rzeczy z których nie korzystamy. A tak na marginesie to ja nadal szukam złotego środka waperów na idealny smak. I nie jeden parownik zapewne jeszcze kupie aby odkryć panaceum na moje kubki smakowe...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: Metall » wt gru 03, 2019 6:43 pm

Prawda jest taka, że jest brutalna, bo taki parownik nie istnieje. A precyzując, nie istnieje taki jeden parownik. Więc wybór będziesz miał naprawdę spory.

Np. (subiektywnie i na podstawie tego, co jest w Salonie): Horus, Blotto, Doom, Asmodus C4, DJV RDTA (to DTLe) i jeszcze inne, których nie znam lub o nich zapomniałem. No i jeszcze kilka MTLi ;)
Dlatego, tak jak napisał @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
, pozostaje Ci cierpliwa i wytrwała eksploracja naszych baz danych ;)

PS
Poza tym, nawet jak ktoś poleci Ci jakiś super parownik, to akurat dla Ciebie może on być co najwyżej średni. Z atomizerami jest jak z kobietami i samochodami, nie ma jakiejś uniwersalnej zasady, która pozwalałaby ponad wszelką wątpliwość przesądzić o doskonałości tylko tego jednego. Nie ma takiej opcji.
wrackrsa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 6:49 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: wrackrsa » wt gru 03, 2019 6:38 pm

Przeleciałem się, tyle tylko, że szukam sprawdzonego modelu. I sporo informacji jest z 2018 roku, może w tym czasie coś się zmieniło. Jak szukam informacji o atomizerze, zaczynam od salonu ;) kończę na YT i dalej wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Zakup parownika pod smak, proszę o pomoc

Postautor: DooshPastesh » wt gru 03, 2019 6:32 pm

Polecam przelecieć się porządnie po dziale z atomizerami. Jest tam mnóstwo cennej wiedzy i na pewno znajdziesz coś dla siebie. W praktycznie każdym wątku jest tyle detali, że nie pozostaniesz bez odpowiedzi.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
wrackrsa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2019 6:49 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Jaki parownik RTA, RDA lub RDTA wybrać, aby jak najlepiej oddawał smak?

Postautor: wrackrsa » wt gru 03, 2019 6:32 pm

Witam
Poszukuję atomizera na własne grzałki który spełni moje (chyba wygórowane) wymagania. Mianowicie ma nie cieknąć i dobrze/b.dobrze/wybornie oddawać smak.
Obojętne czy to RDA (ku temu się skłaniam), czy RTA, czy też RDTA. Jestem już po "przejściach" z paroma modelami, dlatego proszę o radę.
Z tego co aktualnie posiadam t,j. Joyetech Cubis 2 (kompletny niewypał, pryska, słabo oddaje smak, pierwszy zakup po długiej przerwie, bo zaczynałem od egonów),
Geekvape Alpha Sub Ohm (miał być wyborny, total sztos i w sumie smak oddaje fajnie, tyle tylko, że, cieknie mi to jak cholera bo co 2-3 zalanie zeruje zbiornik na boxa,
obojętnie czego bym nie zrobił. Pół biedy jak wapuję, ale pełnego baniaka nie da się zostawić samotnie bo nie wiadomo czy mu się nie zechce akurat tego tankowania pozbyć.
No i grzałki drogie), no i ostatni z moich zakupów HellVape DeadRabbit RTA (który akurat nie cieknie i ogólnie jest spoko, gdyby nie to, że smak oddaje średnio.
Zaraz po wymianie nie jest źle, ale po ok 2 godzinach smak się robi płaski, słabo go czuć, niezależnie od liquidu).
Chciałbym, żeby zakup mieścił się w kwocie do 100zł, max to 150. Jak widać na powyższym przykładzie wtopiłem już trochę kasy i nie widzi mi się robić tego ponownie.
Boxa mam od tesli, model punk 220w, także sporo uciągnie ten kombajn, aczkolwiek preferowana przeze mnie moc to ok ~30-60w, żeby za szybko akumulatora nie wydoić ;)
Fajnie by było gdybym się czegoś tutaj dowiedział konkretnego, bo z YT i pojedynczych opinii to wszystko jest super. A dopiero jak się dostanie sprzęt wychodzą kwiatki.
Pomijając fakt, że co chwilę wychodzi coś nowego i nie zawsze da się zdobyć rzetelne informacje,a nie, opłaconą recenzję.
Jeśli coś ma drobne, podkreślam drobne mankamenty (śrubka się kiepsko wkręca/trudno watę umieścić/wygląda jak idź i nie wracaj), też można wpisać, chodzi o funkcjonalność.
Ma być smak, chmura nie musi. Smak i chmura to super opcja, ale najważniejsze oddawanie aromatu liquidu.
Liczę na pomoc bo box jest, parowniki też, tyle że do dupy, a ja wróciłem do analogów.
Dzięki z góry i pozdrawiam

 ! Wiadomość od: Metall
Witaj @
Awatar użytkownika
wrackrsa


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości