Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Tutaj trafiają warte zachowania wątki z działu "Szybkie pytanie". Takie szybkopytaniowe archiwum... ;)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: iron64 » pn maja 18, 2020 2:48 pm

No i chyba doszliśmy do jakiegoś poziomu, przy którym będziemy mogli się porozumieć. Oczywiście jeśli postarasz się zrozumieć, czasami dziwne nasze nazewnictwo. Mod to po prostu zasilanie i jak wyżej przedstawiono ma niewielkie znaczenie. Teraz czas podjąć decyzję, czy nadal chcesz RDA czy jednak RTA. RTA czyli parownik w którym znajduje się już płyn. Eliminuje to sporo niedogodności, ale to RDA zwykle daje trochę lepszy smak. SUB-Ohmy celowo pomijam, bo porzuciłem ten rodzaj jakiś czas temu z powodu oszczędności. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: ErNOL » pn maja 18, 2020 2:29 pm

Masz totalnie błędne myślenie. Chmurzenie DTL nie ma związku z modem - jedynie warto mieć zapas energii, czyli mod na 2 akumulatory.
Zacznij nie od moda, a od dawki wiedzy, bo przede wszystkim Tobie będzie łatwiej i unikniesz wielu niesmacznych kwestii - tzn bobry, spalona bawełna itp.
Kwintesencją wapowania jest parownik, a nie mod... :)

MOD MA MNIEJSZE ZNACZENIE NIŻ PAROWNIK!
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: Maciejko » pn maja 18, 2020 2:13 pm

No i tutaj pojawia się kwestia kolejna. Obecnie wszystkie atomizery, jak i zasilania posiadają ten sam gwint w standardzie 510. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że każdy atomizer jest kompatybilny z każdym zasilaniem. Pomijam oczywiście kwestie estetyczne, czy techniczne, takie jak zbyt duża średnica atomizera (gdy po prostu fizycznie się on nie zmieści).

Urządzenie zasilające nie ma wpływu na metodę chmurzenia, jedynie parownik. Fakt, że w DTLu używa się nieco wyższych mocy sprawia, że powinieneś rozglądać się raczej za modem na dwa akumulatory. Jednak nie jest to reguła. Ja w atomizerach DTL używam stosunkowo niewielkich mocy, zatem spokojnie zasilać je mogę modem na jeden akumulator i nie zabraknie mi energii.

Kwestia ogniw jest taka, że spośród gabarytu 18650 nie znajdziesz nic lepszego niż Samsung 30Q, LG HG2 czy Sony VTC5A lub VTC6. Ładowarka - kwestia indywidualna. Każda przeznaczona do Li-Ion je naładuje. Jedni wolą mieć odczyty pojemności, wyświetlacze, inni zadowolą się po prostu naładowanym akumulatorem. Ja z powodzeniem od ponad roku używam Xtara MC4, bez wyświetlacza i żadnych problemów z nim nie miałem. A zapłaciłem za niego koło 40 złotych. I mimo, że mam inne ładowarki, z bajerami, to jednak ta prosta ładowarka u mnie jest na topie.
Grimus23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 17, 2020 4:33 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: Grimus23 » pn maja 18, 2020 1:55 pm

@
Awatar użytkownika
Maciejko

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Oczywiście błędnie nastawiłem się na atomizer, traktując trochę po macoszemu metodę.
Szukam urządzenia, dzięki któremu będę mógł stosować metodę DTL. Atomizer zawsze mogę dokupić, dlatego w głównej mierze zależy mi na MODZIE. Do tego w następnej kolejności atomizer, który pozwoli na uskutecznianie metody DTL. Pomijam kwestię ładowarki i akumulatorów.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: Maciejko » pn maja 18, 2020 1:25 pm

Ja jednak mam wrażenie, że ogólnikowość pytań wynika z braku dostatecznej wiedzy, aby pytania zadawać.
Zacznę od samego początku.
DTL i MTL to dwie, odmienne zupełnie, metody wapowania. Ta pierwsza to duże, soczyste sztachy prosto do płuc. Druga to małe, skromne "ciumknięcia", które najpierw nabieramy do ust, a potem dopiero do płuc. Podobnie jak tradycyjnego papierosa.
RDA, RTA, RDTA oraz Sub-Ohm to rodzaje parowników. Te trzy pierwsze są przeznaczone na własnej roboty grzałki, te drugie zaś na gotowe. Przy parownikach z segmentu "rebuildables" czyli RTA, RDA i RDTA nie ma podziału na metodę chmurzenia. W każdej kategorii są konstrukcje przeznaczone zarówno do MTL, jak i DTL. Parowniki Sub-Ohm na gotowe grzałki, zgodnie z nazwą, mają niskie rezystancje, więc nadają się głównie pod DTL. Są także oczywiście parowniki na gotowe grzałki przeznaczone pod MTL, ale nie ma ich zbyt wiele.

Kolejna sprawa - to co nazywasz pakiety. Co to jest? W EIN używa się pojedynczych akumulatorów Li-Ion, nie pakietów.

Stacja główna? Też nie do końca rozumiem. Chodzi o zasilanie?

Zabezpieczenia PCM. Używa się do ogniw niezabezpieczonych, które mają pracować w urządzeniu bez dodatkowych zabezpieczeń. Urządzenia regulowane tzw. mody czy boxy, takie zabezpieczenia posiadają. Układ zabezpieczający ogniwo Li-Ion zwiększa jego długość, co skutkuje tym, że nie mieści się ono w większości zasilań. Dlatego w EIN się tego nie stosuje. Nie ma takiej potrzeby.

Podsumowując - doedukuj się nieco i wtedy będziesz miał lepsze rozeznanie i będziesz mógł zadać dokładniejsze pytania. Nie odbieraj tego źle - po prostu w ten sposób wszystkim łatwiej. ;)
Grimus23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 17, 2020 4:33 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: Grimus23 » pn maja 18, 2020 1:15 pm

Ogólnie zamysłem jest zastąpienie odchodzących w niebyt wyrobów sucho tytoniowych. Jednak jestem ukierunkowany na metodę DTL, ponieważ z takiej korzystam. Zwracam uwagę na smak.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: ErNOL » pn maja 18, 2020 12:57 pm

Grimus23 pisze:Rozumiem że rozchodzi się o metodę napełniania. Jakie są rozwiązania RTA do DTL? Mam na myśli stację główną, bo atomizer to dla przykładu Dead Rabbit?


Co masz na myśli pisząc rozwiązania do DTL? O boxa Ci chodzi? Atomizer owszem, Dead Rabbit może być, ale wersja RTA (ja jej akurat nie polecam na początek - parownik wymaga wpracy w układaniu setupu).

Zadajesz ogólnikowe pytania. Napisz konkretnie czego szukasz w wapowaniu. Będzie nam łatwiej pomóc, bo na razie to można by z tego startu pójść w każdą stronę... :)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Grimus23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 17, 2020 4:33 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: Grimus23 » pn maja 18, 2020 11:42 am

Rozumiem że rozchodzi się o metodę napełniania. Jakie są rozwiązania RTA do DTL? Mam na myśli stację główną, bo atomizer to dla przykładu Dead Rabbit?
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: iron64 » pn maja 18, 2020 11:22 am

Odpuść pytanie o PCM zupełnie odpuść.
Nie zniechęcam do skłonkowania, bo sam sobie chwalę takie wapowanie, ale... Właśnie, ale DTL to metoda którą z powodzeniem stosuję się również w RTA i Sub Ohmach. Pierwszy z brzegu przykład Dead Rabbit jest zarówno RDA i RTA i tylko w DTL. Abstrahując od tego czy to dobry parownik, ma swoich zwolenników zarówno jeden jak i drugi.
RDA na ogól lepiej oddaje smak, ale nie jest to aż tak teraz zauważalne, bo RTA znacznie się poprawiły pod tym względem.
Nie zmienia to faktu, że zestaw zaproponowany przez naszego moderatora jest bardzo dobry pod każdym względem i cenowo też powiedziałbym, że tani.
Obrazek
Grimus23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 17, 2020 4:33 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Chciałbym nabyć pierwszy zestaw RDA DTL

Postautor: Grimus23 » pn maja 18, 2020 11:13 am

@
Awatar użytkownika
iron64


Zdecydowałem się na RDA ponieważ to rozwiązanie powiązane z DTL. Do takiej metody jestem przekonany. Kwestia wyboru jest jak najbardziej otwarta. Przy okazji oczywiście wychodzi brak wiedzy elektronicznej. Przy każdym pakiecie jest wymóg użycia PCM. Czy urządzenia które zasilamy, są zaopatrzone w ten układ?

Wróć do „Z "Szybkie pytania" warte zachowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości