Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: Goomowiec » czw paź 21, 2021 6:37 pm

To tak na szybko opiszę swoje wrażenia po pierwszym dniu z Blotto Single Coil (dalej nazywanym przeze mnie po prostu Blotto SC, dla oszczędności klawiatury).

Blotto SC to zgrabny maluszek, bardzo podobny do swojego starszego brata. Różnice w wyglądzie są w zasadzie kosmetyczne, oczywiście Blotto SC jest również mniejsze. Największe zmiany dotknęły bazy. Z resztą widać na zdjęciach poglądowych w internecie. Z jednej strony fajnie, montaż grzałki jest (moim zdaniem) łatwiejszy, z drugiej całość wygląda dziwnie. Bolą też małe otwory do wpuszczania bawełny, wspomniałem wcześniej, że przez to (i nie tylko to) atomizer lubi sobie pocieknąć. Ale do tego zaraz wrócimy.

Jakość wykonania - bez zarzutów. Wszystkie gwinty chodzą gładko, wszystko jest ciasno spasowane. Nawet mam wrażenie, że za ciasno. Szczególnie top cap. Z jednej strony spoko, nie otworzy się przypadkiem w kieszeni, z drugiej - cała ta "przyjemna ciasność" powoduje też problemy ze wzrostem ciśnienia w "baniaku", przez co liquid może - ale nie musi) pociec z AH. A skoro juz jesteśmy w tych okolicach, to otwory do dolewania liquidu też nie grzeszą swoimi rozmiarami. Dziobek od gorilli wchodzi na ścisk. Niby nie wada, ale jednak osobiście preferuję większe otwory do dolewania, szczególnie że konkurencja (Eclipse RTA) potrafi zrobić to lepiej na mniejszym parowniku.

Setup i smak - zacznę od tego drugiego. Jest nieźle, naprawdę nieźle. Wapuję miks truskawki z arbuzem, wyraźnie czuję oba smaki, nie podbija mi nic słodyczy. Dodatkowo przeciąg jest jakby mniejszy niż w Blotto z 1 grzałką. Z drugiej - jednak niech nikt nie oczekuje cudów. Dobry smakowiec, ale do najlepszych jednak trochę brakuje. Wracając do setupu - jest dość problematyczny. Pomijając montaż grzałki - to akurat najmniejszy problem - trzeba uważać na ilość bawełny. W swojej zachłanności zamontowałem na początek grzałkę o średnicy 3.5 mm (wchodzi na styk, jeśli ktoś ma odwagę, niech próbuje - no i też nie z każdego drutu oczywiście), dobrze (naprawdę dobrze), wyczesałem bawełnę i wylał mi cały baniak liquidu na moda. Otwory na bawełnę - w porównaniu do starszej konstrukcji - są mikroskopijne. Nawet z 3 mm grzałką bawełny jest trochę za dużo.

Słowem podsumowania - jeśli szukasz nowego atomizera i masz ochotę wydać je na Blotto SC - jednak odradzę. Osobiście dużo lepsze wrażenie zrobił na mnie Eclipse RTA . Lepiej rozwiązana baza, mniej problematyczny setup, lepszy smak... Na plus Blotto SC - większa pojemność "z pudełka", bo do Eclipse można już kupić zestawy powiększające. No i Blotto SC wygląda - oczywiście moim zdaniem - trochę lepiej. I ma wygodniejszy drip tip. :-)

To moja osobista opinia i można się z nią zgadzać lub nie.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: Goomowiec » śr paź 20, 2021 6:27 pm

@
Awatar użytkownika
ErNOL
Prawdopodobnie ze względu na grzałkę było jej po prostu za dużo. 5 godzin temu machnąłem setup z 3 mm grzałką i na razie sucho.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: ErNOL » śr paź 20, 2021 5:10 pm

@
Awatar użytkownika
Goomowiec

Wydaje się w miarę podobnie jak u mnie. Jedna różnica - ja staram się tak ułożyć, żeby bawełna możliwie najmniej dotykała słupków. U Ciebie mam wrażenie, że jest jej za grubo... Na szerokość. Ale to może tylko wrażenie ze zdjęcia.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: Goomowiec » śr paź 20, 2021 1:32 pm

@
Awatar użytkownika
ErNOL
https://imgur.com/a/ZTJMA8W
- od razu przepraszam za żałobę pod paznokciami. Podejrzewam, że mój problem polega na chciwości. Wsadziłem tam grzałkę 3.5 mm, zamiast po prostu 3 mm. Bawełna wygląda, jakby dotykała "dna" atomizera, ale tak nie jest, w rzeczywistości kończy się jakiś milimetr/dwa nad "dnem".
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: Krytyk » śr paź 20, 2021 6:49 am

Nie byłbym sobą, gdybym obcowania z tym parownikiem nie zaczął od sprawdzenia jak to jest z tą uszczelką. W moim przypadku było wyraźnie widać, jak przy zakładaniu nakrętki poziom liquidu szedł w dół. Po piątym zalaniu wypchało bawełnę z kanałów i wylał. Usunięcie tej uszczelki rozwiązało problem. Dzięki za radę @
Awatar użytkownika
ErNOL
. Innych wycieków na razie nie uświadczyłem. Grzałka o średnicy wewnętrznej 2,5 mm Tricore Fused Clapton z Ni80 ze szpuli od Vandy Vape i bawełna Demon Killer Slacker Cotton. 30 W i jest pysznie. W tej konfiguracji mam wrażenie, że jest luźniejszy niż pierwszy Blotto.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: ErNOL » śr paź 20, 2021 5:18 am

@
Awatar użytkownika
Goomowiec

Dość dziwna sprawa. Jak Ci się będzie chciało wyślij zdjęcie setupu. U mnie sucho jak na pustyni. Raczej nie zakładam tego, ale może coś z bawełną nie wyszło.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: Goomowiec » śr paź 20, 2021 3:19 am

Wyjąłem ową uszczelkę a i tak mi w nocy wylał pół baniaka. Oj, czuję, że czeka mnie ciężka przeprawa z tym dziadem. Szkoda, bo wygląda całkiem zgrabnie, a i smaczy nieźle.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: ErNOL » śr wrz 22, 2021 8:23 pm

Sam Bogan podaje rozwiązanie - zdjęcie uszczelki z gwintu do zakręcania górnego capa. Nie bardzo rozumiem skąd takie rozwiązanie, ale ponoć to eliminuje wycieki dołem, a nie powoduje wycieków płynu spod capa. Taki filmik zamieścił Bogan na instagramie.
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: ErNOL » pt wrz 17, 2021 7:38 am

@
Awatar użytkownika
Mariusz87

Dzięki za sugestię. Na razie opanowałem problem, bez wymiany uszczelki. Nie przecieka, nie pompuje powietrza do środka, więc daję radę. Choć... Ogólnie... Po dłuższym czasie użytkowania... Parownik jak parownik, szału nie ma i pewnie niedługo wyląduje w szufladzie... :|
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Mariusz87
Patronauta
Patronauta
Posty: 280
Rejestracja: śr maja 13, 2020 11:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1105 razy
Otrzymał podzięk.: 276 razy
Płeć: Mężczyzna

Dovpo & Vaping Bogan Blotto Single Coil RTA - DL Vaping

Postautor: Mariusz87 » pt wrz 17, 2021 7:28 am

@
Awatar użytkownika
ErNOL


Założyłem cieńszy oring i nie mam problemu z ciśnieniem. Podobno został ten problem poprawiony, ale pewnie w kolejnych partiach.
Zasilanie: Lost Vape Thelema Solo.
Atomizer: Yacht Vape Eclise RTA, Taifun GTR.

Wróć do „3FVape w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości