No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: DamianGR » czw paź 28, 2021 4:01 pm

iron64 pisze:@DamianGR bardzo usilnie chcesz powiedzieć, że naukowcy się nie mylą, nigdy?


Czy mógłbyś wskazaś gdzie ja coś takiego napisałem? Oczywiście, że się mylą bądź mogą być skorumpowani.

Ale prawidłową drogą wykazania tego jest recenzja lub praca podważająca wyniki badań takiej pracy. Niestety rzucanie czczych oskarżeń nie ma żadnej wartości merytorycznej.

Czy widziałeś kiedyś aby portal medialny weryfikował swoje artykuł i publikacje bądź prostował teksty? Używając jako źródła wiedzy publikacji z prasy codziennej czy portali internetowych jest mocno narażone na manipulacje i przeinaczenia i w żaden sposób nie jest weryfikowane. Wyciągasz wtedy wnioski z czyichś wniosków a nie z oryginalnej pracy.


Jednym z elementów wyróżniających wydawnictwo jako naukowe jest poddawanie otrzymywanych przez redakcję tekstów procedurze recenzji. Polega ona na przekazaniu treści pracy naukowcowi (lub większej liczbie naukowców) specjalizującemu się w danej dziedzinie, który dokonuje oceny jakościowej. Na jej podstawie redakcja może zdecydować o przyjęciu, skierowaniu do poprawy lub odrzuceniu nadesłanej pracy. Międzynarodowe środowisko naukowe określa ten sposób recenzowania terminem peer review, co należy rozumieć jako wyrażenie opinii przez grono koleżeńskie złożone z członków społeczności akademickiej, inaczej: recenzowanie przez równych (względem autorów) naukowców, mających wiedzę oraz doświadczenie w danej dziedzinie. Powszechnie stosowane tłumaczenia peer review to „ocena koleżeńska” i „opinia kolegów”. Recenzowanie prac naukowych jest działaniem na rzecz wysokiego standardu nauki – pod warunkiem zachowania rzetelności i poszanowania norm etycznych właściwych dla tego procesu.
Awatar użytkownika
Rony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 27, 2020 9:29 am
Lokalizacja: Silesia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: Rony » czw paź 28, 2021 3:07 pm

Merytoryczne? Przecież to zwykły trolling. :)
________________________________________________________
eSCe
Płeć: nieokreślona

Re: No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: eSCe » czw paź 28, 2021 2:26 pm

czendler pisze:
Miodu pisze:No rudy, wysrałeś się już? Fajnie. To teraz się skup i zabieraj dupę, bo podobno czeka cię dziś ciężki dzień. Mam nadzieję, że nie na Salonach. :D


Post obraźliwy, za takie coś powinieneś stracić stanowisko moderatora. Gdyby kto inny tak napisał od razu pewnie by wyłapał bana.
To się akurat zgadzam. Nie fer ten post. [emoji17] Niepotrzebne jeżdżenie w sumie za nic. Ostatnie posty liska były merytoryczne.

Tapnięte z Mi Note 10 Pro
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: Krasnal45 » czw paź 28, 2021 7:50 am

Uważaj żebyś się nie zapętlił i rykoszetem z własnej broni nie oberwał. :D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
lisek rudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 31, 2021 7:20 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: lisek rudy » czw paź 28, 2021 7:47 am

@
Awatar użytkownika
Nikotynos

Zawsze jestem dobrze przygotowany. Szczególnie do roli wiecznego sceptyka. :-D
:ok: :friends: :ok:
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: Nikotynos » czw paź 28, 2021 7:42 am

Pewnie występ w programie telewizyjnym "Porozmawiajmy na trudne tematy" wraz z shitowymi i nie shitowymi naukowcami. Lisek w roli wiecznego sceptyka, podważający wszelkie badania i opinie. Mam nadzieję @
Awatar użytkownika
lisek rudy
że się dobrze przygotowałeś. :P :beer2:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: Krasnal45 » czw paź 28, 2021 6:54 am

Oh, ah, ą, ę, jakiż elokwentny z Ciebie i wykształcony człowiek. :D Wybacz, ja tylko zwykły robol któremu policyjną pałkę wręczono. :D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
lisek rudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 31, 2021 7:20 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: lisek rudy » czw paź 28, 2021 6:49 am

Miodu pisze:No rudy, wysrałeś się już? Fajnie. To teraz się skup i zabieraj dupę, bo podobno czeka cię dziś ciężki dzień. Mam nadzieję, że nie na Salonach. :D

Czy to wymaga jakiegokolwiek komentarza? :wstydzi:
Ciekawe co na takie zachowanie przedstawiciela administracji powie Tommy Black, któremu chyba zależy na poziomie tego forum.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: Krasnal45 » czw paź 28, 2021 6:47 am

No rudy, wysrałeś się już? Fajnie. To teraz się skup i zabieraj dupę, bo podobno czeka cię dziś ciężki dzień. Mam nadzieję, że nie na Salonach. :D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
lisek rudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 31, 2021 7:20 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

No to mamy koronawirusa, temat dla tych co nie wierzą w koronawirusa

Postautor: lisek rudy » czw paź 28, 2021 6:38 am

DamianGR pisze:Nie oglądam wywiadów i nie wyrabiam sobie opinii na ich podstawie.

Widzę poważną sprzeczność pomiędzy powyższym, a poniższym.
DamianGR pisze:Ja nie wiem ile Ty masz lat, ale ja być może młodszy nauczyłem się rozróżniać przekazy medialne o czym mówią naukowcy(margaryna ,masło jajka i o tym czy szkodzą czy nie z shitowych potali) - od ich prac i publikacji w świecie naukowym.

To jak to w końcu jest? Rozróżniasz przekazy medialne od publikacji naukowych, a do tego niezbędne jest oglądanie/czytanie wywiadów, czy ich nie czytasz/oglądasz? Jeśli nie to jakim cudem rozróżniasz?

Odpowiedz na moje pytanie. Czy jest jakaś praca którą chcesz podważyć czy to na temat COVID czy margaryny na podstawie własnych badań?

Nie jestem naukowcem, więc nie prowadzę, nie prowadziłem i raczej nie będę prowadził własnych badań, więc taka, własna praca nie istnieje. To wcale nie oznacza, że nie istnieją tony prac naukowych, które prowadzą do błędnych wniosków. Naukowcy też ludzie i bywa, że się mylą. Np. pierwsze badania naukowe na temat skuteczności szczepionek mówiły o poziomie zabezpieczenia przed zachorowaniem na poziomie przekraczającym 90%. Nie wiem czy takie wyniki osiągnięto na dobrze opłacone zlecenie, czy były jednym z wielu błędów naukowców. Wiemy jednak i to ponad wszelką wątpliwość, że to były bzdury. Bzdury, które były publikowane w znamienitych, naukowych periodykach branżowych.
Dlatego proszę byś nie usiłował z naukowców czynić osoby nieomylne. To się nawet z papieżami nie udało. :-D

Dziękuje za uwagę nie mam więcej pytań.

Focha strzelać nie musisz. :-D

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: d1roman, Grubson022 i 46 gości