Gracie na BitBay'u?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
sikor
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 593
Podziękował: 434 razy
Otrzymał podzięk.: 307 razy

Gracie na BitBay'u?

Postautor: sikor » 31 gru 2017, 11:37

Dzięki ale raczej mi się też nie przyda :P
Żeby się tym zajmować trzeba być profesjonalnym maklerem albo maniakiem.
Ja wiem, że najlepszym dla mnie wyjściem było by zminimalizować straty i spierdzielać z tych giełd :P

Najbardziej krytykują bitcoina bankowcy. Nasz krajowy fundusz bankowy czy jak mu tam wydał zalecenie żeby banki zamykały konta handlującym kryptowalutami jeśli mają podejrzenie, że ma miejsce pranie brudnych pieniędzy...

A tych wszystkich kryptowalut, strzelam, chyba z 500 jest. Niektórzy już typują, która zajmie miejsce bitcoina jak ten upadnie

Awatar użytkownika
nosferatu997
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Podziękował: 48 razy
Otrzymał podzięk.: 94 razy

Gracie na BitBay'u?

Postautor: nosferatu997 » 31 gru 2017, 12:46

Bitcoin to tylko początek. Złoto... hmm ktoś powiedział, że ten kruszec ma jąkaś wartość, ludzie w to uwierzyli, można powiedzieć, że bitcoin to takie nowe złoto. Tylko, że nie :) Bitcoin to tylko część większego projektu i technologii - blockchain. To przyszłość. Blockchain może zmienić wiele, nie tylko w sferze środków płatniczych. A i blockchain to też tylko początek. Już powstają inne projkety, być może lepsze. Np Internet of Things, oparty na technologii Tangle. W skrócie - np samochód płaci sam po zaparkowaniu na płatnym miejscu, płacicie za kawę zegarkiem, a właściwie to zegarek płaci, drony-kurierzy, latają sobie i dostarczają paczki, a gdy zacznie im brakować "prądu" odnajdują najbliższy panel słoneczny na dachu jakiegoś Kowalskiego, lądują sobie na nim, ładują się i płacą mu. Tu środkiem płatniczym będzie IOTA. Może to jeszcze odległa przyszłość, ale rysuje się ciekawie. IOTA wzbudziła spore zainteresowanie - Microsoft, Bosh i wielu innych. To co się dzieje teraz na giełdach krypto, to tylko przejściowe, docelowo - gdy blockchain czy tangle wreszcie zaczną byc używane na wiekszą skalę - cena ustabilizuje się, tak właśnie by zastąpić wirtualne waluty FIAT, czyli USD, PLN itd. Banki obawiają się o swoją przyszłość, bo wiedzą, że ludzie przestają im ufać. I słusznie. Nie potrzebuję pośrednika w tym by zapłacić za kawę, samochód czy cokolwiek innego. Nie tylko banki się tego obawiają. Jak można użyć blockchain? A np zamiast notariusza, jeśli zawieram z kimś umowę, podpisuję ją w blockchain swoim kluczem, jest to totalna gwarancja tego, że ja i pan Kowalski zawarliśmy umowę, bez pośredników. Niektóre kraje już zapowiadają wprowadzenie blockchain w administracji. Idzie to wszystko w bardzo dobrym kierunku. Banki w obecnych czasach mają kontrolę nad wszystkim, czas z tym skończyć, czas by zaczęli liczyć się ludzie, nie banki na ludziach żerujący.

@
Awatar użytkownika
sikor
tutaj są dwie opcje - albo grasz na giełdzie, skaczesz po krypto, albo kupujesz by trzymać - HODL ;) Jeśli HODL to nie ma co patrzeć na chwilowe straty czy zyski. Ja kupiłem 10 kwietnia 2017, wiesz ile razy bym dostał zawału, gdybym przejmował się każdym "pęknieciem bańki"? :) Liczą się wyniki w long term, tak jak w pokerze - ile pojedynczych rozdań przegrałem, z ilu turniejów odpadłem przed "kasą", no katastrofa, ale gdy spojrzę na statystyki, z np 1000 moich rozdań w cash games, czy z kilkunastu turniejów, to wychodzi na to, że jestem mega na plus. Long term się liczy. Można zarobic grając, i to sporo w krótkim czasie, to fakt, lecz wtedy najlepiej wypłacic to co się zarobiło, lub lepiej - kupić za to BTC ;) Są i oczywiście ludzie, którzy grają cały czas, tak jak na forexie. To jednak nie dla mnie, tak jak pisałem wcześniej, na początku skakałem po kilku krypto, za zarobek z tego kupiłem jeszcze więcej BTC. I potem po długim analizowaniu (bo chciałem powiększyć trochę moje "portfolio" kryptowalutowe) - zdecydowałem się kupić sporo IOTA. W idealnym momencie, bo kupiłem po 0,6 USD, teraz jest po 3,4 USD, a ATH było na poziomie ponad 5 USD, wtedy sprzedałem część, kupiłem za to jeszcze więcej BTC, a przy wysokim kursie BTC i jednoczesnym spadku IOTA - kupiłem jeszcze więcej IOTA :D Jak na razie moje portfolio wygląda tak: Bitcoin, IOTA i troche ethereum, ale ETH to tylko parę groszy w sumie. Ogólnie z tego co widzę to miałem nosa, bo jak skakałem po krypto to jakoś mnie ciągneło też do OmiseGo - trochę żałuję, że nie zostawiłem sobie ich, bo tez ładnie poszło w górę :)

Sorry za trochę przydługi i chaotyczny post, ale jeszcze nie piłem dziś kawy ;)
Cośtam.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 2526
Podziękował: 1291 razy
Otrzymał podzięk.: 1888 razy

Gracie na BitBay'u?

Postautor: Haze » 31 gru 2017, 12:58

Eee tam, inwestycje giełdowe czy kapitałowe ZAWSZE kończą się tak samo: pośrednik zarabia, a my mamy większe albo mniejsze tyły. No chyba, że należymy do tego PROMILA inwestorów, którzy mogą o sobie powiedzieć:
nosferatu997 pisze:...z tego co widzę to miałem nosa.

:smile:
Awatar użytkownika
nosferatu997
Użytkownik
Użytkownik

Gracie na BitBay'u?

Postautor: nosferatu997 » 31 gru 2017, 13:13

@
Awatar użytkownika
Haze
Niekoniecznie ;) Jeśli ktoś kupił BTC przed tym boomem, to nie jest do tyłu, oj nie jest :) Ja BTC kupiłem przy kursie 1200 USD. Aktualnie jest 13000 USD. Wiadomo, że kupując i sprzedając co chwilę na giełdzie płaci sie %, ale to chyba zrozumiałe, muszą zarobić na czymś :) Moje BTC są teraz na kartce papieru, czyli w moim paper wallet. Jak postnowię nagle sprzedać to owszem wrzucę na giełdę, ale nie będe do tyłu, no chyba, że coś mi strzeli do głowy żeby sprzedać po 1000 USD ;) Tak jak pisałem, to jest coś większego niż tylko sposób na zarobienie dolarów czy złotówek, w tej chwili to główny temat, bo oczywiście wywołuje duże emocje.
Cośtam.
Awatar użytkownika
sikor
Moderator
Moderator

Gracie na BitBay'u?

Postautor: sikor » 31 gru 2017, 13:20

Skoro w pierwszym dniu zarobiłem 30zl to miałem plan dziennie zarabiać po 20-30zl i cały zarobek inwestować. Do tego wpłacać co jakiś czas PLN co też uczyniłem i kupować i sprzedawać.... mieć a nie mieć dodatkowo 1500zl miesięcznie to zawsze coś... jakiegoś moda kupić można.
Ale plan spalił na panewce :) Zamrozilem chyba te 600zl w LONG jak Wy to mówicie :)

Co to jest ten FIAT? Waluta? Gdzie ją kupujesz? Tego IOTA tak samo...
Na bitbayu jest tylko kilka tych walut....

ATH co to? Bo jestem w trakcie czytania e-booka o tym jak czytać wykresy giełdowe :)
Awatar użytkownika
nosferatu997
Użytkownik
Użytkownik

Gracie na BitBay'u?

Postautor: nosferatu997 » 31 gru 2017, 13:30

@
Awatar użytkownika
sikor
odpowiadam ;)

- FIAT to po prostu pieniądz fiducjarny, czyli każda waluta, która nie ma oparcia w jakichś dobrach, np w złocie. Czyli każda waluta, którą obecnie posługują się ludzie. Dolar, euro, złotówki. Jest generowany przez banki centralne, państwa itp.

BitBay to niestety słaba giełda, plusem jest tylko to, że jest polska ;) Ja zacząłem na Bitfinex i tam zostałem już. Wiele krypto dostępnych, ripple, dash, omg, iota... Ogólnie giełdy zagraniczne oferują znacznie więcej.

ATH - all time high, czyli najwyższy kurs danej krypto od momentu jej powstania.
Cośtam.
Awatar użytkownika
sikor
Moderator
Moderator

Gracie na BitBay'u?

Postautor: sikor » 31 gru 2017, 13:33

No właśnie od 2-3 dni ostra rozmowa o ripple jest :)
A bitfinexa zawiesili dla nowych userow :(
Awatar użytkownika
nosferatu997
Użytkownik
Użytkownik

Gracie na BitBay'u?

Postautor: nosferatu997 » 31 gru 2017, 14:05

Ripple teraz wystrzelił ostro, bo duże banki zaczęły się nim interesować - wpompowały dużą kasę. Ogólnie to taka krypo, którą stworzyły banki, klauzula sumienia, nie pozwala mi na kupowanie XRP :D

Edit: Polecam kanał na youtube mojego ziomka, Szczepana ;) Gość się zna na tym mocno.

Tu masz np krótki kurs o tym czym jest blockchain i bitcoin.

Cośtam.
Awatar użytkownika
sikor
Moderator
Moderator

Gracie na BitBay'u?

Postautor: sikor » 11 sty 2018, 09:57

Obrazek

Wróć do „OFF Topic”