Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
timi
Płeć: nieokreślona

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: timi » śr lip 15, 2020 9:56 am

czendler pisze:
Oczywiście zawsze prawym pasemm lewy tylko do wyprzedzania.

:brawo: :good: :ok:

:ff:
timi
Płeć: nieokreślona

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: timi » śr lip 15, 2020 9:52 am

@
Awatar użytkownika
Krasnal45

Przy szkodzie całkowitej dostaniesz od ubezpieczyciela jakieś 1000-2000 zł i niesprzedawalny wrak.
Jeśli uważasz, że to dobry dil OK.
Nieśmiało tylko wspomnę, że za 2 tysie nawet dobrego roweru nie kupisz.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: Krasnal45 » śr lip 15, 2020 9:45 am

timi pisze:raczej bym patrzył w lusterko i starał się nie podnosić ciśnienia innym kierowcom.

Chyba raczysz waść żartować? A może mam zjechać jeszcze na przystanek i się panu ukłonić? :lol:
timi pisze:W dwudziestoletniej foce praktycznie każde uszkodzenie jest równe szkodzie całkowitej

Też dobrze, jeden problem z głowy. :-D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
drwaski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: sob maja 02, 2020 8:53 am
Lokalizacja:
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 24 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: drwaski » śr lip 15, 2020 9:23 am

@
Awatar użytkownika
iron64
Mądrze prawisz i zgadzam się z twoimi wpisami. Należy zacząć od edukacji oraz zrobić porządek z oznaczeniami na naszych drogach. Chciałbym mieć przekonanie, że jeżeli jest ustawione ograniczenie prędkości, to ma ono sens. Pamiętajcie też, że w różnych krajach są różne normy dopuszczalnego alkoholu we krwi. Jeżeli o mnie chodzi to uważam, iż większe zagrożenie na drodze stwarza kierowca zmęczony, niż taki który ma 0,2 promila. Oczywiście dla wariatów drogowych nie powinno być taryfy ulgowej.
timi
Płeć: nieokreślona

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: timi » śr lip 15, 2020 9:17 am

venom_666 pisze:Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu, że jesli przez tyle lat metoda marchwki się nie sprawdza, to może trzeba uzyć kija jak u sąsiadów...

Zanim Waść zaczniesz prawić o kijach i marchewkach przyglądnij się jak się robi prawo jazdy w Niemczech. Jak wygląda szkolenie? Czego uczą? Co jest wymagane na egzaminie itd. Że, na przykład o braku ograniczeń prędkości na autostradach nie wspomnę.
Co prawda to ostatnie się ostatnio zmienia, ale chyba wszyscy mamy świadomość jakiemu rodzajowi tzw. "kierowców" to zawdzięczamy.

SuwMar pisze:
timi pisze:
@czendler
Gdy widzisz za sobą sznur samochodów po horyzont to zjeżdżasz im od czasu, do czasu żeby mogli normalnie pojechać?


Szczególnie w mieście. :lol:

Zdolna pierdoła i w mieście, szczególnie dużym, potrafi spowodować niezły zator. Wszystko zależy od poziomu pierdołowatości. :-D
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: SuwMar » śr lip 15, 2020 9:05 am

timi pisze:
@czendler
Gdy widzisz za sobą sznur samochodów po horyzont to zjeżdżasz im od czasu, do czasu żeby mogli normalnie pojechać?


Szczególnie w mieście. :lol:
timi
Płeć: nieokreślona

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: timi » śr lip 15, 2020 9:00 am

Krasnal45 pisze:@czendler
W tym momencie, to ja przestaję zerkać w lusterko wsteczne, a zaczynam się zastanawiać, co tam jeszcze w mojej foczce mam do wyremontowania z tyłu za frico. :lol:

W dwudziestoletniej foce praktycznie każde uszkodzenie jest równe szkodzie całkowitej, więc raczej bym patrzył w lusterko i starał się nie podnosić ciśnienia innym kierowcom. Szczególnie w samochodach, których jedynie atrapy chłodnicy i koła widzisz w lusterku.

@czendler
Gdy widzisz za sobą sznur samochodów po horyzont to zjeżdżasz im od czasu, do czasu żeby mogli normalnie pojechać?
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: Krasnal45 » śr lip 15, 2020 7:20 am

@czendler
W tym momencie, to ja przestaję zerkać w lusterko wsteczne, a zaczynam się zastanawiać, co tam jeszcze w mojej foczce mam do wyremontowania z tyłu za frico. :lol:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: iron64 » śr lip 15, 2020 6:59 am

Ludzie to zwierzęta stadne są. I skoro większość przekracza to wysokość mandatów nic nie zmieni. Nadal będzie tak samo.
Zmienić może coś edukacja i tłumaczenie, ale też albo może głównie zwolnienie życia. Ciągła gonitwa za bzdurami niestety takie niesie skutki też. I wysokość hipotetycznych mandatów nic nie zmieni w tej kwestii. A hipotetycznych, bo gdy nie zap... dużo powyżej średniej to nie ma szans na mandat.
Kiedy ostatnio dostaliście mandat? Ja osobiście 4 lata temu na A1.
Obrazek
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Mandat 5000 zł dla piratów drogowych

Postautor: venom_666 » śr lip 15, 2020 5:49 am

Rozumiem panowie, że najlepiej wogóle zrezygnować z mandatów "bo wszyscy przekraczają"? Rozumiem też że po wyjeździe za granicę gdzie są dużo dotkliwsze kary też macie je gdzieś?? Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu, że jesli przez tyle lat metoda marchwki się nie sprawdza, to może trzeba uzyć kija jak u sąsiadów...
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości