Podkręcanie CPU mobilnych i inne mrożące newsy...

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
pampalini
Płeć: nieokreślona

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: pampalini » pn sty 04, 2021 8:17 am

Dokładnie tak @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
.
Ludzie myślą, że telefon za 2 klocki zapewni im bezproblemowe działanie i wszystko tam będzie śmigać jak ferrari. W ogóle nie ma w telefonach systemu z reklamami. To my lub producent instalując apki wgrywamy je, twórcy apek musza zarobić, godzą się na to i OK, ja to rozumiem.
Jeśli wiesz co robisz, rootujesz telefon, instalujesz alternatywny, wspierany ROM, instalujesz AdAway i reklam nie uświadczysz. każdy błąd poprawiany jest w cotygodniowych aktualizacjach, a nie raz czy dwa na rok.
Ja odfixowalem sie i przestałem napalać sie na telefony z górnych półek, mam teraz Leeco Le 2 za 350 zeta i z Mokee jako system. Jest ok.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: DooshPastesh » pn sty 04, 2021 7:30 am

@
Awatar użytkownika
iron64
, chcesz telefon bez reklam? Kup coś innego, Samsunga czy Motorolę. Ale czyż nie z tego samego powodu skręcamy swoje grzałki zamiast kupować gotowe? Jest dużo taniej po prostu i według swojego widzimisię, za cenę chwili dłubania. Ja wprawdzie w swoim Redmi Note 8T nie uświadczyłem reklam w oryginalnym systemie, za to po chwili dłubania wcale nie mam MIUI na telefonie tylko ResurrectionRemix, z rootem, bez reklam w całym systemie, wszystkich aplikacjach i przeglądarce, w pełni modyfikowany interfejs dzięki custom romowi, sprawne Google Pay, EdExposed, brak szpiegowania, o wiele lepiej zoptymalizowaną baterię i jeszcze mnóstwo innych rzeczy dzięki którym mój telefon, w którym spędzam większość czasu, jest dopasowany do mnie w 150% zamiast w 80%. Jako wisienkę na torcie powiem, że custom romy znacznie częściej są aktualizowane pod względem bezpieczeństwa niż robią to oficjalni wydawcy, nawet tak wielcy jak Samsung czy Sony. W zasadzie wszystkie aktualizacje bezpieczeństwa mam w tym samym czasie co Pixel od Google. W telefonie za nieco ponad 500 zł...
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: Nikotynos » ndz sty 03, 2021 10:27 pm

Przed chwilą był bardzo fajny program dokumentalny, premiera na Focus Tv: "Kto się boi Huawei" - Francja 2019.
"Sukces firmy Huawei pokazuje zarówno wzrost potęgi Chin, jak i próby reagowania na sytuację przez dotychczasowych liderów - kradzież technologii, wojny handlowe czy szpiegostwo."
Powtórka w piątek 08/01 o 21.50.
Dowiecie się m. in. że 5G to zupełnie inna bajka, że Huawei pierwszy to wymyślił i jak to jest naprawdę z tym szpiegostwem, a nie jest za wesoło. :P
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: iron64 » sob wrz 12, 2020 7:41 pm

Nie @pampalini reklamy wewnątrz systemu to nie jest standard i tylko śmieciowe firmy to mają. Nie jest istotne kiedy powstaną takie czy inne rozwiązania tego problemu (a nawet shitu bym powiedział), istotne jest to, że płacisz za oglądanie reklam. Ja tego nie łykam i takiego shitu nigdy nie kupię, nawet jakby miał kosztować 1zł. Trzeba się samemu cenić, siebie i swój czas. Jeśli tego nie zrobisz, to nikt też ciebie cenić nie będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: Insane » sob wrz 12, 2020 12:35 pm

Wyłączenia reklam w MIUI to jednorazowe poświęcenie 10-20 sekund. Nie widzę w tym żadnego problemu. A co do nowego systemu Huawei, jego sukces będzie podyktowany wsparciem zewnętrznych programistów i wydawców. Samsung też kiedyś miał takie marzenie, a nazywało się ono Bada OS. Pomimo wzorowego działania chętnych do pisania i wydawania aplikacji zabrakło, co z kolei przyczyniło się do jego rychłej zguby.
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: 3znaki » sob wrz 12, 2020 12:11 pm

Miałem Redmi Note 4. Miło wspominam użytkowanie tego telefonu, wsparcie od Xiaomi zakończone, wgrałem Pixela, leży w szufladzie jako awaryjny. Kupić jeszcze raz telefon z systemem Xiaomi na razie nie zamierzam, zbyt nieudolnie kopiują wygląd "japka". A kiedyś to była fajna nakładka na Androida. :yesyes:











K45
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
pampalini
Płeć: nieokreślona

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: pampalini » sob wrz 12, 2020 10:55 am

iron64 pisze:A bawiłeś się tym telefonem, jeśli nie to polecam. Przeżycie niezapomniane, reklamy w menu są na każdym kroku, nawet przy odczytywaniu smsa. Super po prostu.


Jeszcze kurz nie opadnie, a znajdą sposób na usuwanie reklam. Zresztą na telefonach nie zrootowanych reklamy przy wgrywaniu apek to standard. Musisz instalować kolejne apki by blokowały poprzednie. Ja każdy fon rootuję, potem wgrywam adAway i po reklamach.

@
Awatar użytkownika
jirajamgo


Kwestia interpretacji. Dla mnie bebechy są kosmiczne, dla innych nie.
A co do MIUI Polska to jak najbardziej oficjalny ROM.
Nie mogę teraz znaleść tego opisu z wynikami testów pod kątem wydajności, ale ten procesor niby niższa wersja, stworzony został specjalnie pod kątem graczy i wyciągnie więcej niż na wyższych wersjach Snapdragona. Ile w tym prawdy, nie wiem.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: iron64 » sob wrz 12, 2020 10:35 am

Pewnie, wszystko można, tylko po co? W końcu telefon ma mi służyć, czy ja jemu?
Zdaję sobie sprawę, że każdy inaczej na to spojrzy, ale reklamy w każdym zakątku systemu to przegięcie i nigdy takiego czegoś nie kupię.
Obrazek
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: jirajamgo » sob wrz 12, 2020 10:30 am

Jak nie wyświetlają się na pełny ekran to nie ma draki, cena się skądś musiała wziąć. Najlepiej to sobie odblokować bootloader i wgrać MIUI Polska, sam używam. To właśnie lubię w Xiaomi że ma bardzo dobre nieoficjalne wsparcie.

@pampalini Nie są kosmiczne i jest to średnia/wysoka półka... Jeśli chodzi o procesor.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Smartfony Huawei będą miały własny system operacyjny

Postautor: iron64 » sob wrz 12, 2020 9:59 am

A bawiłeś się tym telefonem, jeśli nie to polecam. Przeżycie niezapomniane, reklamy w menu są na każdym kroku, nawet przy odczytywaniu smsa. Super po prostu. Przecież gdybym kupił taki telefon i za każdym razem przed odczytaniem smsa musiał obejrzeć reklamę to dłużej niż dwa dni bym nie wytrzymał, a ten telefon byłby na ścianie, albo sprawdziłbym przyspieszenie g nim.
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości