Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Vlad » ndz mar 28, 2021 7:42 pm

OK, to jeszcze nie jest tak źle z nami jak z Adasiem Miauczyńskim. :D
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Superlux » sob mar 27, 2021 11:54 pm

@
Awatar użytkownika
Vlad




Jeżeli przyzwyczaiłeś dłonie do takiej pielęgnacji to rób to nadal, żadnych terapii szokowych. :no: Skóra się przyzwyczaja, tak jak wszystko...Możesz co najwyżej zmienić krem na taki który bardziej będzie pasował do Twojej obecnej aktywności. To nie jest żadne natręctwo. Ja mam np. takie natręctwo że kilka razy dziennie myję zęby. :lol: ;)





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Vlad » sob mar 27, 2021 11:31 pm

Ja generalnie martwię się tym, gdzie jest granica pomiędzy natręctwem, czyli to że dłonie kremuje, a czy naprawdę tego wymagają. Bo np. od wapna z zaprawy, czy innej pracy fizycznej to się zgodzę, ale ja już mam taki nawyk, może to nie jest złe, ale po prostu czasem mnie to drażni, bo przez pandemię teraz więcej pracuje fizycznie, bo mam czas na to i lubię to robić, ale zwykle komputer, samochód i raz na 2-3 tygodnie koszenie trawy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Superlux » sob mar 27, 2021 11:29 pm

@
Awatar użytkownika
Vlad



A ja polecam kuracje parafinowe, np. Bielenda to produkuje, nie jest złe i w dodatku tanie. Zawsze kiedy wracałem... i nadal wracam z ćwiczeń ( las, plaża... różne takie ) to zapodaję sobie takie maski na noc, nakładam na dłonie... i na to cieniutkie, bawełniane rękawiczki - można je kupić w Rossmann, w Superpharm. Trzy razy w tygodniu i łapki jak u niemowlaka. To samo ze stopami, jeżeli jest taka potrzeba. Naprawdę działa. Po prostu kilka dni w miesiącu robię w takim syfie że kremy nie wyrabiają. Kuracja parafinowa działa świetnie, przynajmniej u mnie.
Przez wiele lat pracowałem fizycznie, tzn. w pewnym sensie fizycznie...w warunkach które nie sprzyjały higienie. Od dawna stosuję maski i kremy, kumple mieli ubaw kiedy im o tym opowiedziałem ale dzisiaj kiedy jesteśmy już w ok. 50-ki to ja śmieję się z nich. A swoim podwładnym powtarzałem że trzeba o siebie dbać kiedy się pracuje w takim syfie, niektórzy przyjęli to jak rozkaz. :-D I tu nie chodzi o to żeby być metroseksualnym gogusiem, tylko o to żeby zachować komfort, komfort życia. Normalne, mechaniczne działanie... tak jak mycie zębów czy golenie.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Vlad » sob mar 27, 2021 10:55 pm

Albo maść na szczury, to hasło mnie rozwaliło swego czasu. A wracając do tematu, używam tylko Paradontax, bo czwórki mam już prawie jak wilk całe na wierzchu, ale jeszcze się trzymają i mam nadzieję że nie będzie z nimi problemu. Wydałem kupę kasy na wypełnienia odsłonietych szyjek.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2849
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7311 razy
Otrzymał podzięk.: 3793 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Nikotynos » sob mar 27, 2021 10:39 pm

Mystics91 pisze:W moim przypadku usilnie szukam i wypróbowuję coś na wrażliwe i skłonne do krwawienia dziąsła, ale ważny jest też jednak smak.


To może Meridol pomoże. ;)
Awatar użytkownika
Mystics91
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: pt mar 19, 2021 2:31 pm
Lokalizacja: k-pax
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Kobieta

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Mystics91 » śr mar 24, 2021 2:01 pm

Vlad pisze:Ok, nie przeszkadza mi to na tyle żeby sobie ręce poparzyć ani też chodzić do kosmetyczki raz w tygodniu. A we własnym zakresie to raczej bym nie ryzykował. Ale wspomniałaś o myciu zębów, jaką wobec tego pastę polecasz?[emoji41]

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Z pastą do zębów ostatnio w sklepach mamy coraz więcej możliwości. Na pewno warto stosować tę z fluorem (bądź aminofluorkiem: "Olaflur"), bo tylko on zapobiega próchnicy. W modzie kiedyś (ale nadal widuje się w sklepach) były takie bez fluoru, z jakimś odpowiednikiem, który jednak swojej roli nie spełniał, te lepiej unikać.

Warto wziąć pod uwagę też taki czynnik jak nadwrażliwość zębów i dziąseł. W moim przypadku usilnie szukam i wypróbowuję coś na wrażliwe i skłonne do krwawienia dziąsła, ale ważny jest też jednak smak.

Wiem, że Elmex robi świetne, może nawet najlepsze pasty (odnośnie składu). Nie pamiętam czy kiedyś sprawdzałam odczucia smakowe co do niej, na_razie chcę skończyć tę co mam (Sensodyne, z której nie jestem zadowolona, bo wersja do wrażliwych zębów ma strasznie dziwny smak).
Offtopic jest nie okej, ale obrażanie jest okej.
Bawcie się dobrze, ja wysiadam z tego pociągu.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Vlad » wt mar 23, 2021 1:32 am

OK, nie przeszkadza mi to na tyle żeby sobie ręce poparzyć ani też chodzić do kosmetyczki raz w tygodniu. A we własnym zakresie to raczej bym nie ryzykował. Ale wspomniałaś o myciu zębów, jaką wobec tego pastę polecasz?[emoji41]

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Mystics91
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: pt mar 19, 2021 2:31 pm
Lokalizacja: k-pax
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Kobieta

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Mystics91 » wt mar 23, 2021 12:07 am

Vlad pisze: Myślałem też o zabiegu woskowania dłoni, ale jakoś nie przeszkadza mi to kremowanie i w sumie się przyzwyczaiłem już dawno.

Trochę sobie o tym woskowaniu dłoni teraz poczytałam, żeby mieć nieco więcej informacji. W dużym skrócie to taka sauna dla dłoni, ma rozszerzyć pory, zmiękczyć skórę i ją tymczasowo otoczyć. Parafina nie odgrywa tu głównej roli, tylko balsam lub krem, który przed zabiegiem się używa-no i ten już wedle albo własnego gustu, albo jeśli w salonie kosmetycznym to coś tam znajdą, ale nie żeby jakieś cuda. No i teraz ważna rzecz: przed woskowaniem dłoni robi się peeling, ale w przypadku popękanych dłoni to nie byłoby wskazane, żeby nie podrażnić gorzej dłoni. Parafina jest łatwopalna, więc z nią trzeba ostrożnie. Do tego długo trzyma ciepło i podgrzewa się ją specjalnym podgrzewaczem, którym się ustala do jakiej temperatury ma być ocieplona. Jak na oko się podgrzewa, to można se poparzyć dłonie, mieć na nich bąble oparzeniowe.

Podsumowując na własną rękę woskowanie dłoni to zbędne ryzyko. Jeden taki zabieg w gabinecie nie uratuje rąk, powtarza się je co tydzień, spory wydatek. No i tylko jak skóra dłoni nie jest popękana można zabieg wykonać, dłonie muszą być zagojone. Ja osobiście bym na taki wydatek się nie porwała, imo lepiej mieć własny dobry krem i niedrażniące skóry mydło, bo można efekt utrzymywać dzięki temu cały czas. Systematycznie stosując. Jak z myciem zębów w zasadzie: gdyby tego człowiek nie robił to odwiedzanie dentysty raz na rok też by nam nic nie dało, bo w domu musimy sami zadbać o siebie.

Zasadniczo nawet termofor może zastąpić ten zabieg, wystarczy po nałożeniu kremu nawilżającego założyć rekawiczki lateksowe czy gumowe nawet i ciepły termofor 10minut trzymać w dłoniach. I nie ma w tym przypadku czyszczenia dłoni z parafiny, pożarem nie grozi, koszt termoforu z pewnością mniejszy niż kilka zabiegów gabinetowych.
Offtopic jest nie okej, ale obrażanie jest okej.
Bawcie się dobrze, ja wysiadam z tego pociągu.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Vlad » pn mar 22, 2021 10:25 pm

OK, dziękuję @
Awatar użytkownika
Mystics91
. Rękawiczki używam tylko do młotka 5_kg i czasem do siekiery.[emoji846] Ale wezmę pod uwagę krem o którym pisałaś i napewno mydło Yope kupię.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 35 gości