Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Mihcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 3:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podzięk.: 204 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Mihcio » sob lip 30, 2022 9:23 am

@
Awatar użytkownika
666mAh
, moim ostatnim odkryciem jest najzwyklejszy olej roślinny do mycia mocno uwalonych w smarze, emalii i innym dziadostwie, którego nie ruszy mydło, rąk. Gorąco zachęcam do przetestowania, bo wszelkie pasty BHP się przy tym chowają. :rockers:
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: 666mAh » pt lip 29, 2022 8:45 pm

Czy używanie kosmetyków jest męskie? Jasne że jest. Używam pasty do zębów, żelu pod prysznic, pasty BHP (czasem płynu do mycia silników Akra firmy K2 do mycia tragicznie brudnych rąk, polecam) antyperspirantu, czasem czegoś do stóp żeby nie lub po prostu mniej je***y (jestem zwykłym robolem bez szkoły, pracuję 6 - 7 dni w tygodniu w śmierdzącym obuwiu tudzież gumiorach) . Do tatuaży b
Bepanthen + jakieś dedykowane smarowidła ale nie cały czas, tylko trochę po zrobieniu nowego (mam szczęście bo lakier na mnie zadziwiająco dobrze się trzyma, nawet mój tatuator mowi że jestem chyba na 1 miejscu wśród jego wszystkich klientów jeśli chodzi o brak widocznego naturalnego "starzenia" się dziar). Czasem szampon przeciwłupieżowy. Raz w miesiącu kontroluję stan owłosienia na twarzy i głowie (itp) maszynką elektryczną i tyle, nie używam żadnych olejków do brody czy tego typu produktów, nie czuję takiej potrzeby. Zwykle kupuję jakieś lepsze perfumy i staram się być estetycznie ubrany, ponieważ pomaga mi to w ogólnie pojętym społeczeństwie udawać człowieka z klasą. Tyle odnośnie kosmetyków.

*Ten post to nie żart, napisałem jakie są fakty. Dodam że mam bardzo duży dystans do siebie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jsakic19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 5:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 523 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: jsakic19 » pn kwie 25, 2022 7:28 pm

Jestem posiadaczem brodatej twarzy wobec czego potrzebuję olejku do brody. Jako, że lubię robić coś swojego to wykonałem swój na bazie olejków do włosów zakupionych ze znanej drogerii na R. oraz znanej drogerii na H.
Obrazek

Co potrzeba? Kilka wolnych butelek kosmetycznych lub innych (można po glicerynie).
Proporcje mieszania są dosyć dowolne, to nie jest apteka. :-D
Mieszam sobie np. olejek makadamia i pomarańcza, olejek arganowy, olejek rycynowy, olejek ze słodkich migdałów czy taki olejek do włosów konopie i makadamia. Rycynowego daje najmniej i efekt widoczny na zdjęciu powyżej. Efekt w użyciu jest niesamowity. Nigdy nie miałem tak wypielęgnowanej brody. Polecam i zachęcam do testów. Efekt będzie lepszy niż najlepsze "barberskie" produkty do tego piękny zapach.

Mam brodę ale wiadomo muszę się podgalać. Do tego stosuje metodę mojego ojca.

Obrazek

Uwielbiam klasyczny styl. ;-) Do tego ulubione skórzane perfumy od Tom`a Ford`a.
Jednak jak klasyka to klasyka, dlatego po goleniu najlepsza "Przemysławka". :D
Obrazek

Na koniec przepis na wybielającą pastę do zębów:

1,5 łyżki sproszkowanego węgla aktywnego,
2 łyżki roztopionego oleju kokosowego nierafinowanego (nie przesadzać z temperaturą, ma być płynny i tyle),
2 krople olejku z miętą pieprzową, można użyć naszych aromatów spożywczych,
Opcjonalnie trochę ksylitolu aby posłodzić (jak kto woli, można bez).


Wymieszać powyższe, odstawić do lodówki (gdzie trzymamy do zużycia w jakimś szklanym pojemniku). Dozować sobie odrobinę na szczoteczkę i działać! Efekt gwarantowany jak przy najdroższych pastach do zębów. Używam kilka razy w tygodniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mcj
Patronauta
Patronauta
Posty: 90
Rejestracja: sob cze 12, 2021 9:38 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Mcj » pn kwie 25, 2022 8:24 am

Cześć! Jako brodacz lubię dbać o włosy oraz brodę i w temacie dbania o sierść mogę polecić używanie glinek i ponad do stylizacji i bardzo, bardzo polecam moje ostatnie odkrycie, jakim jest prestyler Grooming Tonic od Reuzela. Wcieramy w mokre włosy po umyciu, suszymy stylizując je w oczekiwany przez nas styl i tym sposobem mamy wstępnie trzymającą się i odżywioną czuprynę. Wstępne wystylizowanie oszczędza też ilość produktu końcowego wymaganego do utrwalenia fryzury - tu ostatnio upodobałem sobie glinkę Arkadian, która w przeciwieństwie do pomad nie obciąża i nie natłuszcza włosów. W temacie brody, genialnie pachnie i fajnie mi się sprawdza olejek i krem w brązowej kolorystyce od Loreale - Barber Club. Piernikowy zapach poprawia mi nastrój na cały dzień, broda jest miękka i poskromiona. :)
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Alchemik » ndz kwie 24, 2022 5:24 pm

Baushok pisze:Za to mam kilka tatuaży, i używam od czasu do czasu masła - Lovink. Fajnie podbijają kolor i korzystając od dłuższego czasu, prace wykonane na skórze wyglądają świeżo.

Tutaj polecę Wam bardzo fajną miksturę do sporządzenia w domowych warunkach, a doskonale spisującą się zarówno na etapie gojenia świeżego tatuażu, jak i codziennej pielęgnacji prac starszych. Dobrze, tanio, a większość składników znajdziecie w swoich kuchniach. Główne składniki to:

- olej palmowy 50%,
- oliwa z oliwek 25%,
- olej z pestek winogron 25%.

Jako dodatek zapachowy najczęściej stosuję olejek limonkowy, a niewielka ilość olejku z drzewa herbacianego doskonale wpływa na proces gojenia świeżego tatuażu (właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i dezynfekujące). Otrzymany produkt należy przechowywać w lodówce, gdyż nie zawiera żadnych substancji konserwujących.

Dodatkowo, raz na jakiś czas, można zastosować powyższy produkt do sporządzenia delikatnego peelingu wytatuowanej skóry (wystarczy dodać niewielką ilość drobno mielonej kawy).

Oczywiście im wyższa jakość zastosowanych komponentów (pierwsze tłoczenie na zimno), tym lepsze właściwości naszego produktu.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Baushok
Patronauta
Patronauta
Posty: 294
Rejestracja: pn sty 17, 2022 1:07 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 610 razy
Otrzymał podzięk.: 333 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Baushok » śr mar 02, 2022 12:16 am

Mnie, się tak wydawało że..._baba to musi czuć że chłop jest w domu. :mrgreen:

Do twarzy tylko krem Nivea.
Zarostu mi życie poskąpiło..._także 0.
Za to mam kilka tatuaży, i używam od czasu do czasu masła - Lovink. Fajnie podbijają kolor i korzystając od dłuższego czasu, prace wykonane na skórze wyglądają świeżo.
Czasem jakiegoś ścierniwa w postaci peelingu podkradnę kobiecinie.
Ogólnie to prosty chłop ze mnie.
Codzienny zapach 10w40 z dieselka. :D
Zafiro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 03, 2022 6:43 pm
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Zafiro » wt mar 01, 2022 9:41 pm

Spoko jest linia do pielęgnacji twarzy i zarostu z Bielendy OFM Barber Edition.
znak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 19, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: znak » wt maja 25, 2021 4:15 pm

Ja włosy i brodę myję szamponem od Angry Beards i uważam je za dobre kosmetyki. I to jest męskie lol.

eD
Awatar użytkownika
HerrOwl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: pt maja 21, 2021 9:36 am
Lokalizacja: BLN
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 36 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: HerrOwl » ndz maja 23, 2021 6:29 pm

Oczywiście ze męskie, nawilżanie skóry to podstawa, przyjemny zapach również się ceni, jeżeli dbasz o siebie, to znaczy, że jesteś Gentelmanem.

MD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pierdolenie jest najlepszym lekarstwem na kaca. Dzięki niemu wszystkie części znów chodzą jak w zegarku.
Charles Bukowski, Kobiety
znak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 19, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: znak » śr maja 19, 2021 4:17 pm

Z całym szacunkiem, używanie kosmetyków jest męskie, ja sobie nie wyobrażam nie wymyć włosów czy brody po paru dniach.

 ! Wiadomość od: edarek
Witaj @
Awatar użytkownika
znak
.


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.

ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości