Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Krasnal45 » śr gru 09, 2020 7:20 pm

Ale o so właściwie chodzi? Nie jest żadna tajemnicą, że nasze babcie, na wszelkie opuchlizny, stłuczenia, obrzęki, skręcenia.... co nam aplikowały? Okłady z z własnego moczu! Sikało się na gazę, babcia robiła okład zawijała bandażem i to działało!!! :-D . Dzis jakieś altacety sraltacety i inne hujki-mujki bo BigPharma zarobić musi.Taka prawda...
Czy ktoś kiedyś słyszał coś o jakichś alergiach? Dziś alergia to choroba wrodzona u 95% noworodków! I tak by można mnożyć...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Nikotynos » śr gru 09, 2020 7:13 pm

@
Awatar użytkownika
Maciejko
Ale ja nie polecam kremów do stóp (z mocznikiem) do rąk. :P Tylko wskazałem że często występuje w tego typu kremach. Przeca można spokojnie kupić kremy stricte do rąk z mocznikiem. W tym co Ty zastosowałeś (do stóp) zapewne były jakieś dodatkowe agresywne składniki, które spowadowały takowy efekt. Preparaty do stóp często właśnie mają za zadanie zedrzeć jak najwiecej grubego naskórka i jednocześnie go zmiękczyć. Ale nic się nie bój, bo pracuję właśnie nad skondensowaną wersją mojego moczu. Galaretowatą ciepłą konystencję testuję na razie na schwytanych w piwnicy szczurach. Pierwsze wyniki: szczury na drugi dzień nie miały sierści i chodziły zakręcone jak po pół litra. Badania wciąż trwają i są obiecujące. Jak coś z tego wyjdzie prześlę Ci próbkę. Najwyżej będzie do depilacji twarzy przed imprezą. :lol:
A tak na poważnie, to co wiemy o moczniku? Tajne źródła definiują go następująco:
Mocznik jest składnikiem skóry, który wpływa na poziom nawilżenia naszej cery. Pomimo tego, że mocznik stanowi jedynie 1% składu naskórka, jego obniżenie ma bezpośredni wpływ na suchość skóry i nieprzyjemne podrażnienie. Mocznik stosowany jako składnik produktów kosmetycznych jest bezwonny i bezbarwny. Produkty, które zawierają w swoim składzie mocznik, mają nieocenioną właściwość, jaką jest tworzenie bariery, która uniemożliwia wydostawanie się wody z głębokich warstw skóry. Stosowanie preparatów z mocznikiem przynosi pozytywny wpływ na naszą skórę na wielu płaszczyznach. Jest szczególnie polecany w przypadku nadmiernego wysuszania się skóry ciała oraz przy zrogowaciałej skórze łokci i stóp.

Jakie działanie ma mocznik?
Mocznik od dawna stosowany jest w kosmetyce estetycznej, ale także prozdrowotnej, ponieważ ma właściwości złuszczające, dzięki którym usuwa martwy naskórek na przykład z ran, umożliwiając ich szybsze gojenie. Substancja ta działa także znieczulająco, zmniejszając stan zapalny i działa świetnie na alergiczną, wrażliwą skórę. Mocznik to składnik wielu kremów nawilżających o naprawdę silnym działaniu, dodatkowo zwiększa przyswajanie przez skórę innych stosowanych kosmetyków, ułatwiając ich wchłanianie do głębszych warstw skóry. Należy pamiętać, że sucha skóra występuje na skutek zmniejszonego poziomu mocznika, z tego względu należy go regularnie uzupełniać.

Kremy z mocznikiem do codziennego stosowania.

Obecnie na rynku dostępne są kosmetyki z mocznikiem, które są przeznaczone do pielęgnacji stóp, dłoni czy też skóry twarzy. Efektywność ich działania uzależniona jest od stężenia mocznika zawartego w danym kremie. Dostępne są produkty, które zawierają w swoim składzie od 1% do nawet 50% stężenie mocznika! Pamiętajmy, że mocznik wspiera proces odnowy komórek skóry, a dodatkowo wzmacnia ją i pomaga zachować zdrowy wygląd. Warto zwrócić uwagę na tę grupę kosmetyków z mocznikiem, ponieważ produkty te spełniają wiele nieocenionych funkcji i świetnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry.

Mocz rządzi i kropka. :D :capu:
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: edarek » śr gru 09, 2020 6:15 am

Co Wy z tym mocznikiem? Sikami sobie ręce smarować? :lol:
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Maciejko » śr gru 09, 2020 5:59 am

Nikotynos pisze:(...) najlepiej sprawdzają się u mnie te z dużą zawartością mocznika - min 5%, a najlepiej 10-15%. Często i sporo w składzie mają go kremy do stóp, ale one są zbyt gęste i lepkie na dłonie.

Ja dorzucę trzy grosze o kremach do stóp. Ja mam w zimie dłonie jakby wpadły pod kosiarkę. Pękają, krwawią, bolą. Kremów nienawidzę, więc stosuję tylko na noc, kiedy mnie nie irytują. Przestrzegam przed kremami do stóp, kupiłem taki 30% mocznika. Pierwsze dwa dni były ekstra, potem ten krem zadziałał jak skarpetki złuszczające do stóp i skóra z rąk zaczęła mi odchodzić wielkimi płatami. Trzeba uważać. :lol:

Nikotynos pisze:(...) (tak przynajmniej twierdziły kobiety przed żoną) (...)

A potem żona zburzyła Twoje poczucie własnej wartości? :-D
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: pn lip 13, 2015 7:09 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 266 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: shrack » śr gru 09, 2020 4:51 am

Można używać kosmetyków i być bardzo męskim.
Taki mały przykład i jeden z zestawów do mojego codziennego rytuału.
Jest tyle świetnych i nie tuzinkowych kosmetyków męskich, ale o tym to może następnym razem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Tomba » wt gru 08, 2020 6:54 pm

Nikotynos pisze:Dżordża poleruję ...

Ja wycieram. Podobnie jak tata Gucia. :lol1:

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.


Mam nadzieję, że mnie Tommy nie zamorduje. :bicz:
No ale topic męski i tekst o higienie.
Madzia, jakby co to sorki, ale nie mogłem się opanować. :lol:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Nikotynos » wt gru 08, 2020 6:14 pm

@
Awatar użytkownika
Krytyk
na kacu Na wysychające dłonie (w zimie) przetestowałem sporo kremów i najlepiej sprawdzają się u mnie te z dużą zawartością mocznika - min 5%, a najlepiej 10-15%. Często i sporo w składzie mają go kremy do stóp, ale one są zbyt gęste i lepkie na dłonie.

Ok, teraz trochę o mojej higienie:
Dżordża poleruję jakimś żony płynem do higieny intymnej. Do tego raz na jakiś czas przystrzyganie i podgalanie żeby się nie zrobił jakiś ohydny busz, który mógłby być nieprzyjemny np. przy oralu. :D
Na beret pasta włóknista Loreal Studio, aby zbudować artystyczny chaos. Pasta włóknista nie daje efektu mokrych włosów jak np. żel, dzięki czemu nie wyglądamy jak prosty wieśniaczek z lat 90-tych z ulizanymi mokrymi włosami. Raz dziennie tonik miceralny do twarzy Eveline, a na wieczór trochę kremiku na twarz np. bambino dla dzieci. Moja skóra ma skłonność do suchości i jest dość wrażliwa, ale tym samym bardzo bardzo gładka i miła w dotyku (tak przynajmniej twierdziły kobiety przed żoną) więc stosuję kosmetyki dla dzieci, gdyż teoretycznie powinny mieć mniej wysuszającej i drażniącej chemii. I to raczej się sprawdza. Ale też dobry jest Palmolive pod prysznic lub mydełko hipoalergiczne dla dzieci z Lidla. Perfumy zwykle Paco Rabanne, Oriflame lub Adaś. Kulka pod paszki Garnier lub Nivea z Biedronki. Brodę i wąsy zwykle mam, ale jak się robi za długa to mnie zaczyna wku... bo żarcie i picie na niej zostaje dlatego na bieżąco skracam. Czasem jakiś balsam nawilżający do skóry, ale to raczej po intensywnym letnim opalanku.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: DamianGR » wt gru 08, 2020 11:48 am

Dla tych co muszą się myć polecam ekstrakt z kminu rzymskiego. Skutecznie przywróci nuty zapachowe pachwin prawdziwego mężczyzny. :lol1:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Krasnal45 » wt gru 08, 2020 8:34 am

Dżizas... Artur....śniadanie jem... :ble2:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Postautor: Alchemik » wt gru 08, 2020 8:16 am

edarek pisze:Spróbuj wody amoniakalnej.

Woda amoniakalna to dla mięczaków. Prawdziwi twardziele stosują merkaptany. :lol1:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości