Czy używanie kosmetyków jest męskie?

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 3629
Podziękował: 475 razy
Otrzymał podzięk.: 341 razy

Postautor: edarek » 08 gru 2020, 08:48:32

Tommy Black pisze:... Ale teraz szukam czegoś absolutnie męskiego. Na razie bez rezultatu choć eksperymentuję z Towotem i WD40.

Towot i WD40 są mało "wyraziste". Spróbuj wody amoniakalnej.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 29427
Podziękował: 1064 razy
Otrzymał podzięk.: 3706 razy

Postautor: Tommy Black » 08 gru 2020, 08:35:55

Nareszcie jakiś fajny temat dla męskich facetów a nie ciągle tylko te zmaskulinizowane kobiety i ich pełne siły i demonstracyjnej potęgi przepisy na życie. Na życie głównie bez facetów.
Ciekawe jak długo wytrzymają. I te wszystkie ich kosmetyki, garderoba pełna marynarek, spodni, ciężkich butów. One już nie kupują wielkich terenówek nawet, tych 4x4 czy 6 kołowych.
One, te kobiety dzisiejsze, zawłaszczyły nawet nasze Harleye, czołgi i samoloty. A Gillette? Zauważyliście, że Procter & Gamble od kiedy przejął The Gillette Company, to juz nic dla facetów nie robi? Wszystkie golarki dla kobiet.
Dlatego ja z przyjemnością powitałem temat Kangura bo nareszcie będziemy mogli tu spokojnie podyskutować o naszych kosmetykach i może nie tylko. Choć chętnie bym poznał jakiś nowy eyeliner albo bazę rozświetlającą na dzień.

Krytyk na kacu pisze:Perfumy - kiedyś Davidoff Champion, ale nigdzie go nie ma i z braku laku używam Calvin Klein Obsession.

Mam to samo. Też do niedawna używałem Obsession tylko że ja tej kobiecej wersji. Była bardziej męska po prostu. Mniej bergamotki i wanilii. Ale teraz szukam czegoś absolutnie męskiego. Na razie bez rezultatu choć eksperymentuję z Towotem i WD40.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3444
Otrzymał podzięk.: 102 razy

Postautor: Krytyk » 08 gru 2020, 01:15:33

Do mycia żel Adidas zielony i "taki, jaki akurat był w sklepie" żel do męskiej higieny intymnej.

Do włosów po wielu testach i konsultacji z fryzjerką używam zwykły szampon pokrzywowy - najmniej chemii i najlepiej wyglądają po nim moje włosy. Był kiedyś też całkiem dobry Timotei 0% "czegoś tam", ale nigdzie go nie ma. Początków siwizny niczym nie farbuję, bo mam to gdzieś.

Jako, że któregoś dnia spojrzałem w lustro i stwierdziłem, że chce mieć na głowie fryzurę, a nie "jeża", "zaczesane do przodu", ani tym bardziej łysą głowę, to używam żel do włosów Taft "jakiś mocny". Włosy mam gęste i bez żelu są nie do opanowania. Przez Covid rzadziej chodzę do fryzjera i czasami mam problem, żeby ogarnąć głowę.

Do kąpieli sypię sól. Zdarzało się, że na sparingach sztuk walki byłem za bardzo poobijany, to trener mi doradził, żeby ją używać i tak mi zostało. Po treningach siłowych na siłowni też się świetnie sprawdza.

Pod pachę rolka "jakiegoś Nivea".

Do golenia pianka Gilette. Jak miałem brodę, to używałem olej do brody, żeby zmiękczyć twardy i gesty zarost, ale już mi przeszło. Broda zbytnio mnie postarzała i za dużo zabawy było, żeby moją okiełznać i nie wyglądać jak Rumcajs.

Perfumy - kiedyś Davidoff Champion, ale nigdzie go nie ma i z braku laku używam Calvin Klein Obsession.

Do tego krem do rąk. Kiedyś używałem dlatego, że jak miałem czas i chęci dłubałem dość dużo w starych samochodach i motocyklach. Od chemii robiły się szorstkie. Teraz używam głównie zimą, bo w pracy potrafią mi przemarznąć ręce i pękać skóra. Dermatolog poleciła mi konopy krem do rąk Hemp Care i całkiem dobrze się spisuje.

To chyba tyle. Nie wiem, czy to "pedalskie", ale mi to wisi. Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć. ;)
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1100
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 195 razy

Postautor: DamianGR » 07 gru 2020, 23:42:58

Te peelingi do twarzy to jakieś takie słabe robią. Jak się nie natrę piachem z gruzem, to się jakiś niedomyty czuję. ;)
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4534
Podziękował: 74 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy

Postautor: Azgar » 07 gru 2020, 23:27:23

Do mycia białe mydło bez zapachowe lub glicerynowe własnej roboty, najtańsza mocno piżmowa woda toaletowa i do porannej kawy zamiast cukru, pszczoły na zagrychę. :thuglife:
kangaroo

Postautor: kangaroo » 07 gru 2020, 23:09:23

Jeszcze kilkanaście lat temu określenie "męski kosmetyk" brzmiało co najmniej dziwnie, ponieważ przeciętny facet nie miał wówczas dylematów związanych z zakupem produktów pielęgnujących. Wystarczał mu zazwyczaj dezodorant i krem do golenia. Włosy mył szamponem, który był akurat pod ręką, natomiast twarz przepłukiwał wodą z mydłem służącym wszystkim domownikom. Czasem posmarował się balsamem podebranym partnerce.

Jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?

Dlaczego mężczyźni powinni używać przeznaczonych dla nich kosmetyków? Powód jest oczywisty – te produkty uwzględniają różnice w budowie oraz funkcjonowaniu męskiej i kobiecej skóry, które są przede wszystkim efektem działania androgenów i testosteronu, czyli hormonów wywołujących u panów większą aktywność gruczołów łojowych i potowych. Ich wydzielina stanowi barierę chroniącą skórę przed wysuszeniem, dlatego u mężczyzn jest ona lepiej nawilżona i natłuszczona, ale jednocześnie bardziej narażona na problemy z trądzikiem (szczególnie tzw. zaskórnikami) oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Typ cery tłustej lub mieszanej utrzymuje się przez większość życia mężczyzny, czasem dopiero w okolicach 60. roku życia przechodzi w cerę suchą.

Przy wyborze kosmetyku najważniejsza jest świadomość naszych potrzeb. Oprócz rodzaju cery, musimy brać pod uwagę wygląd i jakość skóry, a także... wykonywany zawód. Mężczyźni pracujący na powietrzu potrzebują ochrony przed oparzeniami, odmrożeniami, wiatrem – wymagają pielęgnacji, która delikatnie będzie nawilżać i odżywiać ich skórę. Panowie zatrudnieni w warsztatach, w fabrykach przy wysokich temperaturach, wystawieni są na działanie chemikaliów – potrzebują wzmocnienia, odżywienia i regeneracji skóry. Jeśli wiele godzin spędzasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, na pewno masz skórę przesuszoną, wymagającą odżywienia i nawilżenia.1

Kosmetyczka kangura2

Moja podstawowa rzecz to oczywiście żel pod prysznic. Jeden z moich ulubionych to Palmolive (https://www.ceneo.pl/52841821).

Skoro już zacząłem temat prysznica to używam również żelu do higieny intymnej (https://www.ceneo.pl/11766816).

Mycie twarzy i krem to zestaw marki BullDog (https://www.ceneo.pl/92542226).

Antyperspirant również się znajdzie, w sprayu lub roll-on, przeważnie Nivea.

Woda toaletowa na co dzień- Adidas Champions League Victory Edition (z Biedronki za 15 zł >: ).

Woda toaletowa na lepsze okazje- Jimmy ChooMan Ice. Uwielbiam, miłość od pierwszego psiknięcia (https://www.ceneo.pl/50438687?gclid=Cjw ... OQQAvD_BwE).

Krem do golenia. Być może niektórych zaskoczę, ale moim jedynym słusznym wyborem jest Wars. Najzwyklejszy, bardzo prostacki, ale ukochany (https://www.ceneo.pl/2744560;0280-0.htm ... KoQAvD_BwE).

Zamiast wody i balsamu po goleniu używam żelu aloesowego (https://www.ceneo.pl/51063795).

To są podstawowe rzeczy używane przeze mnie. A Wy panowie? Używacie kosmetyków, czy jednak uważacie że to jest "pedalskie" i szare mydło ponad wszystko? Zapraszam do dyskusji. :)

1- https://facet.wp.pl/jakich-kosmetykow-p ... 492579457a
2- Post nie zawiera lokowania produktu. (A szkoda.)

Wróć do „OFF Topic”