Oculus Quest 2

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
ania125
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 11:18 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Kobieta

Oculus Quest 2

Postautor: ania125 » ndz lut 21, 2021 6:54 pm

DamianGR pisze:Co z tego że ktoś kupi tanie gogle jak potrzeba porządnej karty, która to napędzi.


Ale ponoć da się grać bez komputera.

Jak już wyżej pisałam, Oculus miałby być prezentem. Laptop młodego nie udźwignie połączenia przez Virtual Desktop, natomiast aplikacja SideQuest wg wymagań na komputer, powinna działać. Lecz pewnie gry, które laptop miałby obsłużyć już nie będą działać - z powodu słabej karty graficznej w laptopie.

Nie znam się na tym więc poszukuje informacji czy to dobry pomysł jest.
Czy kupowanie Oculusa Quest 2, który nie będzie podłączony do komputera poprzez Virtual Desktop ma sens? Dla gier sportowych jak jakiś tenis, boks i coś na wzór Counter-Strike?
Jak działa SideQuest? Czy jest to 'sklep' czy działa tak jak Virtual Desktop i musi być stale podłączony z goglami?
Czy jako solowa konsola (bez komputera czy innej konsoli typu PlayStation) Oculus Quest 2 daje radę?
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Oculus Quest 2

Postautor: DamianGR » ndz lut 21, 2021 6:45 pm

No to Rifty są najlepsze, bo dało się je zanabyć za 1,4k zł .Umówmy się , że zabawa w VR nie jest tania. Co z tego że ktoś kupi tanie gogle jak potrzeba porządnej karty, która to napędzi. Obecnie RTX'y 3800 są droższe niż te gogle. Mi się udało wyhaczyć jeszcze po 3,7 k zł. Teraz są w okolicach 6k.
ania125
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 11:18 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Kobieta

Oculus Quest 2

Postautor: ania125 » ndz lut 21, 2021 3:32 pm

Różnica cenowa Oculusa do Valve lub HP jest za duża.
Oculus jednak około 2000 zł kosztuje, stąd wybór Oculusa.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Oculus Quest 2

Postautor: DamianGR » ndz lut 21, 2021 10:23 am

Tommy Black pisze:Najlepsze gogle wirtualnej rzeczywistości:
HTC Vive Cosmos
Oculus Quest
Oculus GO
Samsung Gear VR z kontrolerem
Sony Playstation VR

Tak przynajmniej twierdzi Marcin Jaskólski z portalu Benchmark a On się cholernie na tym zna. Proponuję wiec poczytać jego artykuł:

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenz ... odele.html


Oj tu bym się spierał. Pominął chyba obecnie najlepsze google : HP Reverb G2 i Valve Index.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Oculus Quest 2

Postautor: DooshPastesh » ndz lut 21, 2021 3:59 am

Co do zawrotów głowy, to już chyba zależy od gry. Grałem w kilkadziesiąt pozycji na PS4, w każdej zajęło chwilę zanim się przyzwyczaiłem do oszukiwania błędnika, a jedna gra była całkowicie niegrywalna. momentalnie miałem masakryczne zawroty głowy! NIe do opanowania. Wprawdzie nie mam żadnej choroby lokomocyjnej, morskiej itp, a jednak w głowie helikopter jak po niezłym melanżu.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Oculus Quest 2

Postautor: Sobear » sob lut 20, 2021 11:15 pm

Quest działa samodzielnie, ale jeśli podłączysz go do kompa, to już komp zajmuje się wszystkim.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
ania125
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 11:18 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Kobieta

Oculus Quest 2

Postautor: ania125 » sob lut 20, 2021 11:03 pm

O to ciekawe zjawisko. Może powiązane z chorobą lokomocyjną?
Czyli jeśli już kupić to najpierw warto sprawdzić czy nie ma efektów ubocznych, w jakimś salonie czy u jakiegoś znajomego. To bardzo istotna wskazówka.

Co do tego przeliczania... Czyli Quest 2 nie jest solową, nazwijmy ją konsolą? Zawsze musi być w jakiś sposób podpięta do komputera? Jak to działa? W sensie z oryginalnym sklepem i tym SideQuest'em?
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Oculus Quest 2

Postautor: Sobear » sob lut 20, 2021 10:39 pm

Gry zawsze przelicza komputer. Grałem w parę gier dedykowanych dla Questa i wrażenia bardzo pozytywne. Szczególnie Beat Saber, który jest fantastyczny.
Największy problem jest z tym, że niektórzy bardzo źle reagują na VR więc znowu mamy loterię. Ja bym jednak pomyślał nad innym prezentem. Dowód anegdotyczny. Ja, starszawy koń (36) nie mam żadnych problemów z graniem w VR godzinami. Syn znajomego (17) rzyga jak kot po paru minutach grania.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.
ania125
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 11:18 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Kobieta

Oculus Quest 2

Postautor: ania125 » sob lut 20, 2021 10:32 pm

Dziękuję :)
Czyli podsumowując, podłączenie do laptopa odpada więc Virtual Desktop razem z nim.
SideQuest wyczytałam, że też trzeba podłączyć do komputera ale ma mniejsze wymagania sprzętowe (w sensie aplikacja da radę) i powinna zadziałać. Ale czy gry też są strumieniowanie przez laptopa, czy podłączenie wymagane jest tylko by włączyć aplikację i zainstalować grę, która potem już działa sama?

Czy opłaca się kupować Oculusa jako konsole 'samotną', w szczególności dla gier sportowych i jakiś na wzór Counter-Strike?
Czy może porzucić pomysł na kupowanie takiego prezentu i zmienić go na jakiś inny?
Awatar użytkownika
Sobear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: pt sty 01, 2021 12:57 pm
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 495 razy
Płeć: Mężczyzna

Oculus Quest 2

Postautor: Sobear » sob lut 20, 2021 10:23 pm

Ludzie dostawali bany za tworzenie nowych kont więc loteria niezła.
Co do tej karty to to dalej jest low end (i to taki bardzo low), a wymagania, które podałaś są tylko dla odpalenia tej apki. Same gry już będą wymagały znacznie poteżniejszej karty graficznej.

EDIT: Na Steamie jest coś takiego. Można sprawdzić, czy sprzęt da radę.
Sprzęt: Dicodes Dani SBS + Kayfun Lite 2021, Aspire Mixx + Bishop, Ambition Mods Easy SBS + Pioneer RTA, Ambition Mods Converter + Bishop, Kizoku Techmod + Ripley plus worek modów i karton tanków.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 33 gości